Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Baj ha nem akarok hívő lenni?

Baj ha nem akarok hívő lenni?

Figyelt kérdés
Hiszek Istenben meg a Krisztusban Szentlelekben. Katolikusnak vagyok keresztelve de nem èrdekel a vallás, néha elmondok egy egy imàt, (miatyánk, apostoli hitvallás) de nem érdekel. Ettől fuggetlen szeretem az Urat. De ugy gondolom senki se tudja az igazat se kereszteny senki se iszlám. 22f vagyok dolgozok, nem iszok, nem cigizek, adok haza pénzt a rezsibe, segitek a házimunkában, tisztelek masokat, stb. De a pokol menny nem erdekel! Engem ez a jelen valo elet erdekel hogy itt boldog legyek, legyen egy felesegem, egy kis csaladom. Ennyi. Utanna meg ami lesz az lesz. Majd az Ur tudja
2021. ápr. 15. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

“Hiszek Istenben meg a Krisztusban Szentlelekben.”


De akkor hívő vagy.


“Katolikusnak vagyok keresztelve de nem èrdekel a vallás, néha elmondok egy egy imàt, (miatyánk, apostoli hitvallás) de nem érdekel. Ettől fuggetlen szeretem az Urat.”


Úgy tűnik, hogy nem a vallással van problémád, hanem az intézményesített egyházzal.


“De ugy gondolom senki se tudja az igazat se kereszteny senki se iszlám.”


Talán. De ez meg nem szükségszerűen jelenti, hogy a kereszténység meg az iszlám egy szinten lennének.


“De a pokol menny nem erdekel! Engem ez a jelen valo elet erdekel hogy itt boldog legyek, legyen egy felesegem, egy kis csaladom. Ennyi. Utanna meg ami lesz az lesz. Majd az Ur tudja.”


De nem gondolod, hogy ha az Úr létezik, talán többet vár tőlünk, minthogy pusztán higgyünk benne?

2021. ápr. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Nekünk nem baj. Ez a Te döntésed, földi életed. "Lelked rajta" szószerint.


Abban az esetben viszont, ha Isten létezik, és Ő nem elégszik ezzel a világnézeteddel, akkor óriási bajba keveredhetsz a Feltámadás Napján.


"Utanna meg ami lesz az lesz."


Hát elég cudar dolgok is jöhetnek...


Az embereknek, a társadalomnak itt egyáltalán nem probléma, ha nem akarsz hívő lenni... én tisztelnélek Téged így is. Ez Rólad szól, sose feledd.


Egy muszlim

2021. ápr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Minap református voltál, gyorsan váltod a felekezeteket.
2021. ápr. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
már megint kezded
2021. ápr. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem el sem olvassa a válaszokat, csak újra és újra kiírja ugyanazt.
2021. ápr. 16. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
... igen, már megint kezdi.
2021. ápr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!