Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztények, ti...

Kedves keresztények, ti elítélitek az állatkísérleteket?

Figyelt kérdés
[link]

2021. ápr. 17. 00:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Én nem vagyok vallásos, de ez undorító...
2021. ápr. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a legszebb dolog ez... de ellemezzük a valódi indokot és a szándékot.


"akiknek eredményei segíthetik a beültethető emberi szervek növesztésére irányuló kutatásokat"


Kezdjük ott, hogy a legállis szervpiac üres. Legalább is a felhasználható szervek az emberekre. Mivel a szerveknél hogy berakható e valakibe akinek szüksége van, az függ a vércsoporttól, a kortól és sok más genetikai dologtól. Szóval még jobban megvan kötve a kezünk.

Szerintem hasznos lehet ha megtekintjük hogy mennyire sok életet menthet meg a jövőbbe ez a technológia (a maga árán, de aki húst is eszik az szerintem úgyanolyan vétkes.), plusz ez az emberi szervkereskedelmet kiszórithatná a fekete piacról ami mégtöbb életet mentene meg, olykor gyerekekét is. Szerintem csak a "haszon" lehet rajta, akarom momdano hogy a spáciens tovább élhet, még ha genetikailag nem a legjobbként születik. Úgy képzeljétek el ezt a hétköznapba hogy a gyereketeket/családtagotok rosszul lesz szervi okokból adodóan, normális esetbe elhalálozna. De ez ha elterjed akkor tovább élhet. A függetlenség miatt mindenki a saját esetében képzelje el a szitut, önmagával vagy ismerősével és mennyire folyamodna ilyen technológiához ha élet veszélybe lenne.

2021. ápr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Az állatkísérleteket nem ítélem el, amíg azok humánusak, nem okoznak nagyobb kárt, fájdalmat az állatban, mint szükséges. S mondjuk nem egy új ránctalanító krémet akarnak előállítani, hanem súlyos betegségek ellenszereit kutatják.


Ez viszont már részben emberkísérlet, amit elítélek, nem tudok etikusnak tartani.

2021. ápr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3as a kozmetikai dolgok többségét, lásd fogkrém meg ezek. Azokat is régen a rabokon tesztelték, de napjainkra sok dolog nélkülőzhetetlen lenne. Szerintem az emberkísérleti része egy halálos stádkumú betegnél nem annyira tragikus mivel több az esélye hogy tovább élhet..
2021. ápr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4

Az megint más, ha valaki halálos beteg és engedélyével tesztelnek rajta olyan gyógyszert vagy kezelés, ami megmentheti életét vagy javíthatja életminőségét. De ha jól értettem, a cikk által leírt esetben semmi ilyen nem történt, egyszerűen egyfajta ember-állat hibridet hoztak/próbáltak létrehozni.

2021. ápr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5ös.

"Néhány kutató azonban aggályainak adott hangot a kísérlettel kapcsolatban, mondván, hogy bár most 20 nap után elpusztították az embriókat, mások azonban megpróbálhatják majd hosszabb ideig tanulmányozni a hibrideket. "


Az embriókat el kellett pusztítani és nem elpusztultak. Szerintem sikerülhetett, csak el kell fogadtatniuk hozzá egy etikai tényezőt.


5ös. Szerintem a sima állatkísérletet is lehet emberkísérletnek nevezni, mivel genetikailag megegyeznek velünk valamely százalékba, azaz lehetet a 2 fajnak valamikkor 1 közös őse. Ha a kifejlesztéssel van gond, akkor szerintem csekély ár azért hogy például egy nap megmentse az életed.

Ha a teszteléssel van a bajod emberen... az ilyen emberkísérletek csak önkéntea alapúak amikkel szintúgy nem lehet ez esetbe gond szerintem.

2021. ápr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is olvastam és csodálkoztam. Közben eszembe jutott, hogy már régóta élhetnek a Földön féllények: Lölő és Orbán pl. disznó-ember féllény lehet.
2021. ápr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én személy szerint el ítélem, (és az emeber kísérleteket is)nem kéne Istent játszani. Noé idejében is ilyen dolgok miatt jött az ítélet.
2021. ápr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8as. Még is ha nem fejlődnénk a határok feszegetése miatt akkor nagy eséllyel valami már elvitt volna téged és engem a gyerekkorunkba. Na meg csak minden 8.-9. Ember élné meg a felnőtkort.
2021. ápr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elítélem őket, mert az embernek nincs joga egy értelmes, érző élőlényen olyan kísérletek végrehajtani, amik teljesen feleslegesek (például a kozmetikusok kísérletezését ellenzem). Vallásos keresztény vagyok.
2021. ápr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!