Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, ha a szüleim...

Mit tegyek, ha a szüleim kényszeríteni akarnak rá, hogy konfirmáljak?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. 5 évvel ezelőtt elköltöztünk egy kis városból, amit én nagyon szerettem és mindig szeretni fogok. Ott kereszteltek meg, abba a templomba jártam. És amikor még ott laktunk annyira vártam, hogy majd Ott konfirmálhassak. Aztán 11 éves koromban elköltöztünk kb. egy 10 km-rel messzebb lévő városba, ahol jelenleg is lakunk. :( Elkezdtünk járni egy imaházba és anyámék azt akarják, hogy itt konfirmáljak, de én nem akarok itt. Anyám azt mondja, hogy ő nem fog engem hurcolászni minden héten oda, ha van közelebb is. Nem kényszeríthetnek rá, ez az én döntésem, nincs joguk beleszólni. Jövőre építenek egy templomot, anyukám azt mondja meglátom, hogy majd milyen szép lesz, de engem nem érdekel, csak az a templom, ahol megkereszteltek, én mindig azt a templomot fogom a legeslegszebbnek látni.
2010. aug. 22. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Hat a vallashoz ennek nem sok koze van....

Neked most mi a fontos?


A templom vagy a konfirmacio? Szerinted Istennek mi a fontosabb?

2010. aug. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
szerintem ne konfirmálj le! sehol. még ne! majd akkor konfirmálje le, ha tudod hogy mit jelent a konfirmáció! mert h semmi értelme ha nem hitből teszed, hanem csak azért, mert de szép templom..
2010. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
85%

Ahogy látom, ez a konfirmáció jelen esetben csak a szülőknek fontos. Szomorú, de ha így van, akkor nem kell erőltetni.

Mondd meg a szüleidnek, hogy akkor nem konfirmálsz és kész.

2010. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát ha 10km-re van akkor még biciklivel is át tudsz tekerni. Nincs messze. Heti egy alkalom még testedzésnek is jó. De ha nincs más megoldás, akkor nincs busz vagy vonat? 10 km-re még a jegy is pár forint. Biztosan kibírnák fizetni a szüleid.
2010. aug. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát van vonat, de egyedül nem engednek el. :(
2010. aug. 22. 10:55
 6/9 Kokas Lajos ***** válasza:
A probléma nem a konfírmálás, hanem a kommunikáció közted és a szüleid között. A bruszt azon megy, hogy van-e saját döntésed vagy, nincs. Egyszerűen nem fogadják el azt, hogy van olyan kérdés, amiben Te akarsz dönteni és nem ők szabják meg az irányt, ha csak a távolság lenne a gond, akkor arra lehetne megoldást találni, vagy már olyan nagy, hogy 10 km-t egyedül megtegyél. Kivéve, ha a szüleid ezt nem hajlandóak tudomásul venni. Kezdeményezz egy beszélgetést a szüleiddel, arról, hogy szerintük Te mikor kezdessz el felnőni és mit gondolnak arról, hogy a közeljövőben milyen változásokat hozz az önnállóságod megkezdése! Ez épp időszerű és hidd el, egy kérdezős beszélgetés sokat segít. Sok teneager ott hibázik, hogy kiköveteli magának az önnállóságot. Ebben az esetben mindíg a szülő az akinek segítségre van szüksége, ő az aki nehezebben dolgozza fel a helyzetet. Segíts nekik, legyél kíméletes!
2010. aug. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
legyél önálló 10 km-t simán át lehet hidalni egy bringával vagy egy buszbérlettel ;)
2010. aug. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
inkább ne konfirmálj, nem vagy rá érett
2010. aug. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Peruccsia ***** válasza:

Rossz a cím. Írd át: "Mit tegyek, ha a szüleim kényszeríteni akarnak rá, hogy ITT konfirmáljak?"


Félrevezető a cím, olyan mintha szüleid megkötözve vinnének konfirmálni :)

2011. nov. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!