Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Rá lehet kényszeríteni a...

Rá lehet kényszeríteni a gyereket a keresztyénségre?

Figyelt kérdés
Én a buddhizmus felé kacsingatom. A nagyszüleim megfenyegettek, hogy kitagadnak.
2009. ápr. 12. 17:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet senkit kényszeríteni semmire...szabad emberek vagyunk és mindenki maga dönti el, miben akar hinni és milyen értékrend szerint akar élni...nekem is volt emiatt egy kis összezörrenésem keresztény családommal (ugyanis én ateista vagyok)...de szerencsére felfogták amit az imént leírtam...és egy gyereket sem lehet kényszeríteni semmire, én a saját gyermekeimek nem fogom megkereszteltetni, de ha ők felnőtt korukban úgy döntenek, keresztények karnak lenni, vagy bármi mások, nem fogom őket meggátolni ebben... magyarázd el a nagyszüleidnek, hogy nagyon csúnya dolog a vallásukat előrébb helyezni a saját gyermekeiknél/unokáiknál...
2009. ápr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Eléggé nagy sokk volt már nekik az is hogy református vagyok Édesapám után, nem katolikus. Ráadásul be is szóltam nekik 5 évesen, de ez egy másik történet...
2009. ápr. 12. 17:55
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon furcsa a hitük szerinti istent előbbre helyezni az embereknél?

ha az embereknek joguk van eldönteni, miben hisznek, akkor joguk van kitagadni valakit, aki nem abban hisz, amiben ők.


Ha bajban lennél, és nem segítenének emiatt, az lenne a csúnya dolog.

2009. ápr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

NEM NEM ÉS NEM!

Demokrácia van, és SZABAD vallásgyakorlás.

Milyen vallás az amit nem TE választasz? Hadd válasszad már meg magadnak, hogy miben hiszel.

Tagadjanak ki, gratulálok nekik, ha ennyire sok eszük van.

Ne foglalkozz velük, ez tényleg olyan dolog amit nem csinálhatnak meg, és ne is engedd!!!

2009. ápr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok...tudod, én annyira védem a szabadságomat, hogy a kitagadás ellenére is azt tenném, amit én szeretnék...engem nem irányíthat senki más,hisz én sem irányítok másokat,én döntöm el,hogy mit kezdek az életemmel, és ha emiatt kitagadnak, hát tessék,de biztos hogy mindenkinek szétkürtölném a dolgot, had hallják vissza másoktól, milyen embertelenséget műveltek...mellesleg én ezt már el is játszottam egyszer, csak nem a vallás volt a kiváltó ok, hanem az azóta már vőlegény párom...akkor jöttünk össze, nála akartam aludni, mert elválaszthatatlanok voltunk,a szüleim nem engedték, azt mondta anyukám,ha elmegyek vissza se jöjjek. Hát én elmentem, mivel két hónap volt a 18. szülinapomig, úgy éreztem semmi joguk nincs ebbe beleszólni, odaköltöztem a páromhoz és mindenkinek elmeséltem, hogy kitagadtak. Anyukámnak meg égett a feje rendesen, ráadásul egy hét után elkezdtem neki hiányozni is...így ő könyörgött egy hét után, hogy nem haragszik, lakjak ott ahol csak szeretnék, de néha azért legyek otthon is...azóta eltelt két év, és azóta is a páromnál élek, de majdnem minden nap vagyok itthon is, és a páromat a család tagjának tekintik...
2009. ápr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
nevetséges ... és mégis mit értenek a KITAGADÁS alatt? nem köszönnek többet az utcán, mert te másban hiszel? :DDDD
2009. ápr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Függ tőlük a család anyagilag. Ez eléggé komoly érv a látszatkeresztyénség mellett. De utálok hazudozni.
2009. ápr. 12. 18:25
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen miatt nem lehet senkit se kitagadni a családból, pl: képzeld el hogy nézne ki a következő szituáció: Valaki beszélget a nagyszüleiddel arról hogy miért tagadtak ki, és erre ők azt mondják hogy azért mert a gyereked buddhista, szerintem ez egy nevetséges dolog. Maximum ha sátánista lennél, de a buddhizmus szerintem egy sokkal értelmesebb vallás mint a kereszténység amúgy is.:)
2009. ápr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

a család függ tőlük, ők meg csak téged akarnak ilyen ostoba dolog miatt kitagadni...

kérdezd meg tőlük, hogy ennyire szeretnek, hogy képesek lennének ezért ezt megtenni? ez aztán nem semmi...

2009. ápr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért sem lehet valakit kitagadni, mert sátánista. Főleg, hogy ez a vallás alapjában véve nem arról szól, mint ahogy azt sokan hiszik, kb. a sátánhoz semmi köze, csak ez egy olyan név amire sokan felkapják a nevüket.
2009. ápr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!