Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Újszövetségbe emeltek át...

Az Újszövetségbe emeltek át valamilyen törvényt/hagyományt/szokást az Ószövetségből a 10 Parancsolaton kívül?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 10:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%

János1.17. mert a törvényt Mózes által adták, a kegyelem és a való(igaz)ság Jézus Krisztus által valósult meg,


A szeretet törvénye minden törvényen felül áll! Ezt Jézus hozta el, ez fölött nincs törvény!


Jézus pedig azt mondta a szeretetről, hogy "úgy szeressétek egymást, ahogyan Én szerettelek benneteket"!

2021. ápr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.
2021. ápr. 23. 11:25
 3/17 anonim ***** válasza:
25%
Az Újszövetségbe nem emelték át a tízparancsolatot. Újszövetségben nincs törvény. Lelkiismeret van. Azon kívül sem emeltek át semmit. Nincs ceremónia, kizárólag Jézus van és kaptuk a Szentlelket
2021. ápr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

"Nem ez volt a kérdés."

Szerintem arra gondolt, amit én írtam, a hármas

2021. ápr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%

#4


Igen, a törvény Jézusig tartott, onnantól kezdve csak a szeretet törvénye létezik, az a szeret törvény amit Jézus tanított és bemutatott. Ahhez képest minek is bármiféle törvény?

2021. ápr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

#5


Hozzá tenném még azt, hogy azok számára akik nem Jézust követik, akik nem a Jézusi szeretet törvényét tartják meg, azok számára persze továbbra is "hatályos" a tízparancsolat, de akik megtartják Jézus szeretet törvényét azok felette állnak minden ó-szövetségi törvénynek.


Akik Jézust követik azok nem azért nem ölnek, nem azért nem paráználkodnak, mert a tízparancsolat azt tiltja, hanem azért mert szeretik az embertársaikat! Tehát szeretetből nem ártanak senkinek sem (még az ellenségeiknek sem), szeretetből megbocsátanak és segítenek a rászorulókon! Ez a szeretet felette áll minden törvénynek! :)

2021. ápr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy az első válaszoló érintette a Témát, Az új szövetség két Krisztusi parancsból áll, és nem a régi szövetség 10 parancsából. Ellenben nem lehetne újnak nevezni a szövetséget.

HA a 10 parancsolatot Isten továbbra is minden pontban kötelezőnek tekintené, akkor nem íratott volna le egy sor olyat, amire már nincs szükség a kiválasztottak számára.

A körülmetélkedés, vagy a Sabbat, már nem része a két parancsolatnak, hiszen Istent minden nap teljes szívből elméből lelkületünkből imádjuk, és minden nap úgy is élünk. A körülmetélkedés pedig már nem a kiválasztottság jele, hanem az önfeláldozó szeretet az Isten, és a felebarátaink iránt. Ezért nem kell kiemelni külön parancsolatokba foglalni, hiszen a kettőbe benne foglaltatik, hogy nem paráználkodunk, nem teszünk ellene a szüleinknek, nem lopunk és ezekhez hasonló.

Jézus elítélte, és hiábavalónak nevezte a hagyományokból létrehozott elvárásokat, ami által megszegték Isten több szeretetre alapuló törvényét.(Máté 15:9) 9 Hiába imádnak engem, mert a tanításaikat emberek parancsolataira alapozzák.«. . .

(Márk 7:8) 8 Elhagyjátok Isten parancsolatát, és emberek hagyományához ragaszkodtok.”

Ahogy írja is, a kézzel írott törvényt eltörölte, odaszegezve Jézus kivégzésének eszközére.

Erkölcsi alapelvek maradtak, amik örökérvényűek, és a 10 parancsban is olvashattunk róla. Azonban ez nyilván való, ha a szeretetről beszélünk.

Egyébként pedig maguk a Zsidók sem tudták maradéktalanul megtartani az összes törvényt. Jézus halálával pedig már nincs is szükség némelyikre.

Az írott Törvények Jézusig szóltak.

Ezeket az erkölcsi törvényeket a szívünkbe kell vésni, és gyakorolni, minden nap ezzel együtt élni.

2021. ápr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

@6, 3 és 4-es vagyok. Jó látni, hogy vannak, akik értik az Újszövetség lényegét, sajnos kevés keresztény tudja ezt így még. MAximálisan egyetértek veled.

A Tízparancsolatot akkor is be tudtad tartani, ha lekötözöd magad egy székhez. Ettől még belülről felemészthet a vágy, hogy ölj, de mivel meg vagy kötözve, nem tudsz ölni, teljesíted a törvényt. CSakhogy belülről nem vagy tiszta


5,27 Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: [2 Móz. 20,14.] Ne paráználkodjál!


5,28 Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak [Jób. 31,1. 2 Pét. 2,14.] okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében.


Sokan ezt is úgy értik, hogy Jézus szigorított a törvényen, pedig csak példázatban mondta el, ami mi most leírtunk. Attól még rossz az ember, mert gyakorlatban nem paráználkodik, de majd felemészti a vágy, hogy megtegye

2021. ápr. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy sok helyen említi az Újszövetség a 10 Parancsolatot. Az persze más kérdés, hogy ezeket minek a hatására tartjuk be, de végülis jelen van.
2021. ápr. 23. 13:32
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

Sziasztok,

"Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat." (Mt. 5:17)

A kérdésedre válaszolva:

"Ezért én úgy gondolom: ne terheljük meg azokat a pogányokat, akik megtérnek Istenhez, hanem rendeljük el nekik, hogy tartózkodjanak a bálvány okozta tisztátalanságtól, a paráznaságtól, a megfulladt állattól és a vértől. Mert Mózesnek ősidőktől fogva minden városban megvannak a hirdetői, hiszen a zsinagógákban minden szombaton olvassák." (ApCsel.15:19-21)


Üdv. Péter

2021. ápr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!