Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Újszövetségbe emeltek át...

Az Újszövetségbe emeltek át valamilyen törvényt/hagyományt/szokást az Ószövetségből a 10 Parancsolaton kívül?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 10:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Jézus azt mondta, hogy egyetlen szót sem fog eltörölni a Tórából.
2021. ápr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Értem, amit mondtok, de a válaszhoz nem kerültem közelebb. Tehát a 10 parancsolat sok helyen történő megemlítésén kívűl "került át" más is az Újszövetségbe?


Véletlenül találtam egy ilyet, nem tudom kik ők, csak az ÚSZ-i 10 Parancsolat hivatkozások miatt érdekes.

[link]

2021. ápr. 23. 14:43
 13/17 A kérdező kommentje:
Tényleg, köszönöm!
2021. ápr. 23. 15:59
 14/17 anonim ***** válasza:
#13 eléggé homofób a kommented
2021. ápr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Tárgyilagos volt és a kérdésre válaszolt.
2021. ápr. 23. 20:03
 16/17 anonim ***** válasza:

""Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat." (Mt. 5:17)"


És mi a következő mondat?


5,18 Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik.


Tehát Jézus betöltötte a törvényt, így annak vége. Mivel minden beteljesedett. Krisztus megváétott minket a törvény átkától


Pál írja:

10,4 Mert a törvény vége Krisztus [Gal. 3,24. Ján. 3,16.18.] minden hívőnek igazságára.


Továbbá:

3,24 Ekként a törvény Krisztusra vezérlő mesterünkké lett, hogy hitből igazuljunk meg. [Róm. 10,4.]


3,25 De minekutána eljött a hit, nem vagyunk többé a vezérlő mester alatt.


3,26 Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által. [Ján. 1,12.]


3,27 Mert a kik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöztétek fel.


És még:

2,16 Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által, mi is Krisztus Jézusban hittünk, hogy megigazuljunk a Krisztusban való hitből és nem a törvény cselekedeteiből; Mivel a törvény cselekedeteiből nem igazul meg egy test sem. [Róm. 3,20-28.]


2,17 Ha pedig Krisztusban keresvén a megigazulást, mimagunk is bűnösöknek találtatunk, avagy Krisztus bűnnek szolgája-é? Távol legyen.


2,18 Mert, ha a miket elrontottam, azokat ismét fölépítem, önmagamat teszem bűnössé.


2,19 Mert én a törvény által meghaltam a törvénynek, hogy Istennek éljek. [Róm. 6,11.14.]


2,20 Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem. [Eféz. 5,2.]


2,21 Nem törlöm el az Isten kegyelmét; mert ha a törvény által van az igazság, tehát Krisztus ok nélkül halt meg


"Úgy tudom, hogy sok helyen említi az Újszövetség a 10 Parancsolatot."

Konkrétan sehol, csak úgy, hogy vége.


""Ezért én úgy gondolom: ne terheljük meg azokat a pogányokat, akik megtérnek Istenhez, hanem rendeljük el nekik, hogy tartózkodjanak a bálvány okozta tisztátalanságtól, a paráznaságtól, a megfulladt állattól és a vértől. Mert Mózesnek ősidőktől fogva minden városban megvannak a hirdetői, hiszen a zsinagógákban minden szombaton olvassák." (ApCsel.15:19-21)"

Ez a rész nem egyetemes, hanem a jeruzsálemi gyülekezetnek szóló külön rendelkezés, h ne okozzanak a Zsidóknak botránkozást. Ők a hitben erőtlen kategória. Pál írja a Római levél 14. fejezetében

2021. ápr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Véletlenül találtam egy ilyet, nem tudom kik ők, csak az ÚSZ-i 10 Parancsolat hivatkozások miatt érdekes.


[link]


Church of God-ot gyorsan felejtsd el! Ennyi erővel olvashatsz adventista vagy Jehova Tanúi teológiát is. Pl. a Church of God úgy tartja, hogy a dinoszauruszokat a sátán teremtette, mivel ők is sárkányok, mint a sátán másik neve. Biztos, hogy az ilyeneknek akarsz hinni? Inkább olvasd Pál leveleit a Bibliából. Pál teológiáját kövesd.


Church Of god linkelt oldalából is látod, hogy össze vannak ollózva a Bibliából bizonyos részek. így tilos igét magyarázni!

2021. ápr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!