Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi utal rá, hogy a világ...

Mi utal rá, hogy a világ tervezett?

Figyelt kérdés

A kérdést egy másik kérdés alatti komment inspirálta egy hívő részéről. Kíváncsi leszek hogy ki akarja-e fejteni az álláspontját.


Egy kérésem van, hogy kultúrált keretek között cseréljünk eszmét!



2021. ápr. 23. 20:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Ezzel meg az a helyzet, hogy ahogy távolodunk a mindennapoktól, a világ matematikája úgy lesz egyre borzalmasabb.

A kvantummechanika, bár leírható matematikával - ésszel már felfoghatatlan, nem érthető.

És hol van még ez a világ alapjainak leírásától...

2021. ápr. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

De a dinamika akkor is működik. Heisenberg eredeti számításai, amiben mátrixokat használt, tényleg borzalmas volt, aztán jött Schrödinger az egyenletével és egy sokkal elegánsabb megoldást adott. És a világ nem lett kaotikusabb.


Tehát nem arról szól ez, hogy egyre egyszerűbbek lesznek a számítások, hanem arról, hogy a tudós elme mindig eszerint a dinamika szerint képes újabb megismeréseket tenni a világról. A "nagy egyesített elmélet" keresése is ezt mutatja meg.


Amúgy Heisenberg írja Rész és az egész c. könyvében, hogy Platón gondolkodása sokkal közelebb esik valójában a modern fizikához, mint Démokritoszé, a nagy materialista-atomistáé.


Persze, én dilettáns vagyok a fizikához, csak azt tudom mondani, amit a nagyokból nagyjából megértettem, meg ezek nem bizonyítékok.


Csak arra mutat rá, hogy a "meccs" nem "lejátszott".


Még ateista tudósokat is gyakran elfog a vallási áhítat ennek a rendezettségnek a láttán.

2021. ápr. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
A világ televan matematika, geometriai jelekkel formákkal. Valamint sokan azzal érvelnek, hogy az ember és maga a világ túl tökéletes és precíz ahhoz hogy csak úgy magától jött volna létre.
2021. ápr. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
De a világ sem nem tökéletes, se nem precíz.
2021. ápr. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!