Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, tudnátok ezekre...

Keresztények, tudnátok ezekre a kérdésekre válaszolni?

Figyelt kérdés

Bénán fogalmaztam a kérdést, de nemtudtam hogyan máshogy írhatnám le. Volna 2 kérdésem a kereszténységgel kapcsolatban:


Ha jó szándékkal akartam cselekedni, de valahogy rosszul sikeredett, és rosszat tettem akkor az most bűnnek számít?


Illetve, ha megsértek valakit, mondjuk kúltúra szempontjából, de úgy hogy nemtudtam, hogy az tiszteletlenség, akkor is védkeztem?


Neharagudjatok ha gorombának/tiszteletlennek hangzom, nem akartam az lenni.



2021. ápr. 27. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a bűn, amikor tudatosan vétesz Isten parancsa ellen. Tehát esetedben valószínűleg egyik se számít bűnnek.
2021. ápr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Azonban úgy tudod tisztázni a helyzetet, ha rájössz, hogy valami nem sikerült, hogy őszintén elmondod annak, akinek talán bántó lehetett.

Ez jó hatással lesz a lelkiismeretedre is, és Isten is mosolyog.

2021. ápr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 KZitus ***** válasza:
69%

Szia

Mindkét kérdésedre Krisztus megadja a választ: „Uram, hányszor vétkezhet ellenem a testvérem úgy, hogy meg kell neki bocsátanom? Még hétszer is?” Mivel akkoriban a vallásvezetők úgy tartották, hogy csak háromszor kell megbocsátani, Péter valószínűleg nagyvonalúnak gondolta magát(ő 7-szer mondta). De Jézus így válaszolt: „nemhogy még hétszer is, hanem még hetvenhétszer is” Máté 18:21, 22.

Nem tudunk bűn nélkül élni a tökéletlenségünk miatt. Ezért ma lehet neked kell megbocsátanom az engem ért sérelemért, de holnap én szorulhatok erre nálad. Ez a Krisztusi szeretet és megbocsátás.

2021. ápr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 ...Laci ***** válasza:
100%
Te magad írtad, hogy jó szándékkal indult minden. Hidd, hogy Isten látja a motivációdat és az alapján alkot véleményt. Véleményem szerint a dolgok kimenetele másodlagos.
2021. ápr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező!


Melyen kereszténységre gondolsz? Valamely nagy egyház hivatalos teológiaája szerint, vagy amit Jézus tanított?


Nekem úgy tűnik logikusnak, ahogy a te fogalmazásodban is benne van.

Van a cselekedet ami valamely szándékból fakad, és van az eredménye.

A cselekedet szándéka lehet rossz, a tanításokkal ellentétes vagy azok szerinti.

Az eredménye nem csak a szándéktól függ, hiszen másdolgok is hatással vannak arra, kezdve pl. az érintett személlyel.


Fordítva egyet a kérdésen: Ha valaki rosszándékkal, gonosz indítatással cselekszik, de nem jár sikerrel, az nem is bűnös?


Jézus tanítása szerint az is vétkes aki gondolatban vétkezik.

2021. ápr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szp72 ***** válasza:
100%

Vétkezni csak tudva és akarva lehet, tehát a bűn feltételezi a szándékosságot. Ha valaki bűnt követ el, de nem tudta, hogy az bűn, az neki számítható fel bűnül.


Azonban akaratlanul is okozhatunk fájdalmat és megbánthatunk másokat, sőt utólag rádöbbenhetünk, hogy valamit nem kellett volna megtennünk, mert az bűn. Ilyenkor is bocsánatot kell kérnünk, mert ha nem is tudatosan, de ártottunk.

2021. ápr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
PL. ha kedvességből leszúrok valakit, akkor az nem bűn?
2021. ápr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De hát te is tudod hogy a "ne ölj!" benne van a Tízparancsolatban, függetlenül a szándék hevességi fokától. Ha például kedvességből ölsz az is szándékos.
2021. ápr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7es!

Ha valaki beléd mártja a kést, azt kedvességként beszed?

2021. ápr. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, imádom, ha forgatják bennem a kést.
2021. ápr. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!