Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolsz? Pokolra jutok?...

Mit gondolsz? Pokolra jutok? Adj tanácsot. Ítélj meg.?!

Figyelt kérdés
Keresztény, római katolikus vallású vagyok, szinte gyerek korom óta kb 10-11 éves korom óta, régebben jártam templomba voltam első áldozó, jártam kb 16 éves koromig templomba, most 21 éves vagyok, iskolai tanulmányaim be fejeztem, dolgozom,! Bulikba sosem jártam iskola társaimmal, nem drogoztam sosem, inni sem iszok alkoholt. Csak kávézni szoktam napi 2x. Van barátnőm 2 éve szeressük egymást és a kapcsolatunk után 7 hónappal utánna le feküdtünk ami bűnnek számít. Szoktunk elmenni kajálni, vagy rendelünk gyakran ruhákat veszünk. Annyira nem érdekel a halál utáni lét, régen gyakran feszültem azon hogy pokolba jutok mióta elhagytam a vallásos életet sokkal boldogabb vagyok, kiegyensúlyozott, nem félek a pokoltól úgy érzem nem vagyok rossz ember. Nem bántok senkit, meg adom a tiszteletet, kedvesen viselkedek. Tudom ez nem elég, teljesen Jézust kell követni aki üdvözülni akar, de őszintén szólva 21 évesen azon nem agyalhatok hogy: jön az elragadtatás hogy lecsap a hívőkre egy fény és Jézus elviszi őket, ha ilyeneket töröm a fejem csak depressziós életem lesz. Minden nap imádkozom, hiszek, törekszem emberséges életre. De szeretek élni, a barátnômmel jókat kajálni, elmenni fagyizni ide oda, jól érezni magam, szerelmeskedni, mert úgy gondolom csak egy életünk van ezen a földön....
2021. ápr. 29. 17:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem döntsd el, hogy hívő leszel, vagy sem.

Elég idős vagy már egy ilyen döntéshez.

Aztán cselekedj e szerint.

2021. ápr. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%

Szerintem,ne gondold ennyire túl ezt az egész vallásos mizériát,hanem tényleg éld úgy az életedet,ahogy szeretnéd,hiszen ahogy te is írtad abból csak egy van,azt meg kár lenne elpazarolni.


Amúgy így a leírásod alapján nem gondolom,hogy ezért te a pokolra jutnál,úgy értem ha ezt vesszük "pokolra való bűnnek" akkor az emberek 95%-a oda jutna kb.Persze fontos megjegyezni,hogy nyilván én sem tudom hogy ki hova jut,ez csak feltételezés.

2021. ápr. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%

"Tudom ez nem elég, teljesen Jézust kell követni aki üdvözülni'


Jétust nem lehet a törvény betartásával követni! Ajánlom figyelmedbe az ebangéliumod. Ott világosan levan írva, hogy eltörölte a bűnt. Kegyelem által üdvözülsz, nem törvény által. Ha oda is kerülsz (tegyük fel) nem azért mert bűnt cselekedtél, hanem azért mert nem ismered valójában Jézust. Nem az a bűn cselekszel, hanem az, h nem ismered Isten. Ezt jegyezd meg

2021. ápr. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem a bűntudat negativ dolog. Aki bűntudat gondolatában él az lelki roncs lesz. Egyébként dolgozom, tisztelek másokat, kedvesen viselkedek, az meg szerintem nem bűn hogy van olyan akinek udvarolok, és megyünk együtt étterembe, eszünk iszunk, vásárolunk élni kell valahogy. Nem azért élünk hogy az oda átról gondolkodjunk hanem hogy éljük az életet.
2021. ápr. 29. 17:46
 5/20 anonim ***** válasza:

Mondtam, kérdező: azt döntsd el, hogy miben hiszel.

Ha keresztény szeretnél lenni, akkor kövesd a szabályaikat.

Jelen esetben ez házasságot jelent - és igen: azt is, hogy az "odaátra" jobban kell figyelni, mint az "idelentre". Ez egy ilyen vallás.

Ha viszont a mai viszonyok között is normális ember szeretnél lenni, akkor ne törődj ilyen mélységben a vallással, mert ebből problémád lesz, ahogy látod is előre.

2021. ápr. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

A kereszténység azt követeli tőled, hogy jobban figyelj a túlvilágra, mint az ittenire. Jobban szeresd az istened, mint a kedvesed, vagy az édesanyádat.

Ezért mondom azt, hogy döntsd el: keresztény szeretnél-e lenni.

Mármint komolyan.

Mert akkor erre kell törekedned. Akkor fel se merülhet benned, hogy lefekszel a barátnőddel a házasság előtt.


Ha komolytalan vagy, az más kérdés. De te nem úgy nézel ki.

Tehát akkor el kell döntened, hogy merre mész.

2021. ápr. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
6-os te is hívő vagy?
2021. ápr. 29. 18:23
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem.

Ez mennyiben fog most befolyásolni téged?

2021. ápr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az hogy ha 'hívő' vagy lepontoz mint engen is! Ettől jobban érzik magukat! Szerencsétlenek
2021. ápr. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szerintem téged azért pontoztak le, mert a végén rosszat írtál.

Isten nem azt bünteti, aki nem ismeri őt - hanem azt, aki ismeri, és mégis elfordul tőle, vagyis szándékosan nem tartja be a törvényeit. Mint például most a kérdező.

De ez itt most a kérdező fóruma, neki kell válaszolni.

Ha még itt van...

2021. ápr. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!