Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ezt mivel...

Keresztények! Ezt mivel magyarázzátok?

Figyelt kérdés
Ti tudtommal tagadjátok azt, hogy az ember az evolúciótól lett olyan, amilyen. De erre vannak jelek is. Pl mikor alszunk és megrándul a lábunk. Az egy ősi reflex mikor még a fán voltunk. Ez volt az utolsó mozdulat hogy le ne essünk a fáról. Én is hiszek Istenbe, de ezt nem tudom hova tenni
2021. ápr. 30. 21:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

"Ti tudtommal tagadjátok azt, hogy az ember az evolúciótól lett olyan, amilyen."

Rosszul tudod, nem tagadjuk.

2021. ápr. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Akkor elismeritek az ősembereket?
2021. ápr. 30. 21:53
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Mit kell rajtuk elismerni? Voltak és kész, vannak hozzá leletek, stb.
2021. ápr. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Még egy Sith sem gondolkodik ennyire végletekben mint a kérdező 🙃
2021. ápr. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

"mikor alszunk és megrándul a lábunk. Az egy ősi reflex mikor még a fán voltunk"

Ezt maximum valami evolúció hívő tanítja. Én akkor rángok, ha magnézium hiányom van, vagy rosszat álmodok, vagy kimerült vagyok és így reagál az agyam.

2021. ápr. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Sokszor van elalvásnál olyan, mikor szinte álmodom hogy leesek a lépcsőről és megrándul a lábaj
2021. ápr. 30. 22:04
 7/19 A kérdező kommentje:
Lábam*
2021. ápr. 30. 22:04
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
Nem tagadok semmit, volt evolúció és kész. Attól, hogy hiszek istenben, nem vagyok egy elvakult fanatikus.
2021. ápr. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Attól, hogy keresztény vagyok, még nem tekintem a Bibliát a XXI. század természettudományos alapkötetének, még ha sokat lehet is tanulni az ókoriak bölcsességéből. Krisztus élete és tanításai egy kortalan erkölcsi mércét jelentenek számunkra, de ide tartozik pl. az ószövetségi Tízparancsolat is.


A hipnagóg rángás okára elég sok elképzelés született már. Nem vagyok neurológus, csak érdeklődéssel olvasom ezeket. De alapvetően nem a fán való elalvással kapcsolatos ez. Az érzékek, a tudat beszűkülése egyfajta egyensúlyvesztést is jelent, csak míg egy ájulásnál ez eleséssel végződik (pont azért, hogy úgy helyreáll az agyi vérellátás), addig elalváskor nincs ilyen keringési elégtelenség, csak a tudat kapcsolgat valóság és képzelet, álom közt, és főleg amikor az elalvás nem megy simán, és egyik után másik tudatállapotba kapcsolva másfajta pózban érezzük magunkat, szélsőséges esetben pillanatra azt hisszük, esünk, borulunk, és ösztönösen próbálunk kitámaszkodni az ütődés csillapítása végett. De sokkal gyakoribb, hogy nem is elesésélményünk van, csak ráeszmélünk valós és képzelt pózunk eltérésére, ami ugye eltérő izmok tónusát igényli a stabilan maradáshoz, ezért kapcsolgatjuk ki-be a megfelelő izomcsoportjainkat. Mindez manifesztálódhat finom kézrezdüléstől kezdve a falnak mezítláb adott jókora rúgásig változatosan. :)

2021. ápr. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

kérdező nem ártana jobban tisztában lenni mind a vallásban mind a tudományban! nem vitás hogy az ősember a fákon aludtak de ezek év milliókkal ezelőtt voltak! ezek a reflexek kivesztek belőlünk! a rángás az egy olyan "reflex" amikor még álmodunk azonban egy bizonyos agy féltek még aktív ugyanis alváskor "az agyunk ketté válik" jobban mondva 2 alvási fázis történik REM és nonREm! a rem fáziskor a testünk megbénul a nonrem fázisban viszont nem emiatt mikor álmodunk és álmunkban megyünk a testünk reagálhat az ámokra!

visszatérve a vallásra ferenc pápának szép nézetei vannak szépen hajlik az "evolucióra" legalábbis a fejlődésre és a világ alakulására igen!

a kettő alapból nem zárja ki egymást

[link]


az egyház/vallás és a tudomány sosem volt két külön dolog az egyik a másikat építette!

maga az ősrobbanás is szerintem is egy csoda ami talán a legjobb átmenet! a tényleges semmiből lett világ és tudod mi volt ebben a "semmi" világban?

elvileg ami volt az csak energia de nem volt sem tér sem idő sem anyag sem semmi más! ez egy elképzelhetetlen állapot és ez az energia teremtette meg minden mást!

amúgy ha egy jó kulturális szintet akarsz akkor ajánlom ezt a videót!

https://www.youtube.com/watch?v=Lxf1JAFIPPU szépen elbeszélgetnek közben a vallás és a tudomány kapcsolatáról

2021. máj. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!