Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ádámnak és Káinnak megbocsátot...

Ádámnak és Káinnak megbocsátott Isten? Amennyiben igen, mikor? Hol van leírva a Bibliában?

Figyelt kérdés

2021. máj. 7. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Nincs leírva a Bibliában, de ha megbánták amit tettek és imában kérték az Urat, hogy bocsásson meg nekik akkor megbocsátott Isten.
2021. máj. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Van egy apokrif írás ami szerint Ádámnak igen. Igaz, Ádám bűnbe esett de nem pártolt el az Úrtól. Kain átok alatt maradt.
2021. máj. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ádámnak biztosan nem, mivel Ő teljes tökéletességében és értelmével hibázott. Káinnak a jelenlegi ismereteink alapján, szintén nem.

Ha létezett volna a Mózesi törvény, akkor megkellett volna halnia. Hiszen emberéletet vett el, és ez az Istentől jövő ítélet maradandó. Főleg, hogy figyelmeztetve lett előtte, maga Isten figyelmeztette.

(1János 3:12) 12 Nem úgy, mint Káin, aki a gonosztól származott, és megölte a testvérét.. . .

2021. máj. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Apokrif; Pilátus akták- alá szállás az alvilágba (részlet)



1. Amikor atyánk Ádám meghallotta ezt meg azt, hogy Jézus a Jordánban megkeresztelkedett, szólásra nyitotta ajkát fiának Szethnek mondván: Hirdesd ki fiaidnak a pátriárkáknak és a prófétáknak mind azt amit hallottál Mihály arkangyaltól amikor én elküldtelek a Paradicsom kapujáig, hogy ha lehet Isten küldje el neked angyalával az irgalom fájának olaját, hogy kiszolgáltassa testemnek amikor beteg voltam. Akkor Szeth a szent pátriárkák és próféták közelébe ment és mondotta: Amikor én, Szeth imádkoztam a Paradicsom kapui előtt, nézd, Mihály az Úr angyala megjelent előttem és mondotta: Az Úr küldött hozzád: Én vagyok az aki az ember teste fölött van és mondom neked Szeth, ne áztasd magad könnyeiddel, imádkozni és epekedni az irgalom fájának olajáért, azért amit ki akarsz szolgáltatni atyádnak Ádámnak testi fájdalma ellen, te nem tudod megszerezni és megvigyázni az utolsó napokra és időkre, de vigyázd majd ha 5500 esztendő beteljesedik, akkor majd Isten szeretett Fia eljön a földre, hogy föltámassza Ádám testét és a holtak testét és ő eljön és megkeresztelkedik a Jordánban. És amikor a Jordán vize elé lép akkor mindenki meg lesz kenve az irgalmasság olajával, mindenki aki hisz neki és ez az irgalmasság olaja lesz minden utódain, nemzeteken, amelyek újjászületnek vízből és Szentlélekből az örök életre. Akkor fog majd Isten legkedvesebb Fia lejönni a földre és beviszi atyánkat Ádámot a Paradicsomba az irgalmasság fájához. A szentek sokasága mind ezeket hallotta Szettől és a pátriárkák és a próféták még jobban örvendtek.


Nem tudom mennyire hiteles ez az írás, mindenesetre érdekes olvasmány.

2021. máj. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szeth a mai napig időnként megszólal médiumokon keresztűl, -ezekből a közvetítésekből könyvek is lettek kiadva- de nekem nem egyértelmű hogy pozítív vagy negatív entitás.
2021. máj. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!