Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én Istenhez imádkozok...

Ha én Istenhez imádkozok szeretetét, békéért, világ-egységért, megbocsátásért..., de nem vagyok Jehova tanúja, és nem a biblia a fő könyvem, akkor is a kárhozatba kerülök?

Figyelt kérdés

2020. dec. 28. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy nem látom át, hogy kapcsolódnak egymáshoz a kérdés különböző pontjai. Lehet csak már este van.
2020. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért pont a Jehova tanúi a mérvadóak és nem más keresztény felekezet?
2020. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy más vallást követek.
2020. dec. 28. 22:45
 4/12 anonim ***** válasza:

Miért igy tetted fel a kérdést? Még valahol értem, amikor Rólunk negatívan állsz hozzá, de hogy a Bibliát sem fogadod el, az kérdőjel?

Várom a válaszod.

2020. dec. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szerintem a bibliából sok dolog kimaradt, sok mindent félre van értelmezve, és sok mindent nem magyaráz meg nekem. Ezért nem fogadom el. És azért a tanúk, mert a tesóm is az lett, és cseszeget, hogy nekem kampec lesz.
2020. dec. 28. 23:01
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Szia Jehova nem küld senkit sem a kárhozatba. Egyszerűen csak nem ment meg. Enged meghalni, mert szeret.
2020. dec. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

"És azért a tanúk, mert a tesóm is az lett, és cseszeget, hogy nekem kampec lesz."

Sajnálattal olvasom, mert Nem ez a módja annak, hogy valakit a Biblia olvasására, és az abban írtak alkalmazására ösztönözzünk, még akkor sem, ha közeli rokonnal beszélgetünk.

Amikor egy "gyermeket" tanítunk, akkor az nem magyarázat, hogy azért ne tegyen valamit, mert büntetést kap. Hanem a korának megfelelően elmagyarázzuk, hogy kellemetlen következményei vannak, fájdalommal jár, ha pl hozzányúl a forró kályhához. Hogy valaki kitart amellett hogy nem változtat egy életformán, az nem segítség ha a pusztulásával érvelünk.

2020. dec. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

A másik felvetésedre, a Bibliára utalva.

Istennek van akkora hatalma, hogy megóvja a szavát olyannyira, hogy ne legyen maradandó kár abban. Ellenben valóban senkit nem vonhatna felelősségre, nem lenne helyes és igazságos. Istennek pedig az egyik fő tulajdonsága a szeretet mellett az igazságosság.

Kézben tudja tartani az elhatározását, és amit elhatározott, leíratott, abból semmi fontos információt nem marad ki. Sőt ha valaki még is erre vetemedne, Isten mindent úgy alakit, hogy az igazság nem maradjon titokban, hanem a felszínre jöjjön.

(Lukács 8:17) 17 Hiszen nincs olyan rejtett dolog, ami nyilvánvalóvá ne válna, és nincs olyan gondosan eltitkolt dolog, ami soha ki ne tudódna, és nyilvánosságra ne kerülne.

2020. dec. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"...azért a tanúk, mert a tesóm is az lett, és cseszeget, hogy nekem kampec lesz."


Na és te hiszel neki?

2020. dec. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nekem teljesen más elképzelésem van erről az egészről, de nem szeretnék vitázni. Csak gondoltam megkérdezem ezen az oldalon. A tesóm túl beszédes, vele csak összekapnánk.
2020. dec. 29. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!