Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek egy ilyen helyzetbe...

Mit tegyek egy ilyen helyzetben? A bűntudattal küzdök.

Figyelt kérdés

Régen egyáltalán nem voltam vallásos, a saját és a világ értékrendje szerint éltem. Aztán elkezdtem foglalkozni a Bibliával, majd megértem és hívő lettem.

Azonban annak idején nem foglalkoztam a Biblia tanításaival és többször is éltem szexuális életet, több lánnyal is.

Most azonban a gyületekezetemben van egy lány akinek 3 éve udvarolok. Megkértem a kezét és ha minden jól megy, idén nyáron összeházasodunk. És ahogy közeledik a pillanat, hogy majd vele is szexuális életet éljek, a házasságkötésünk után, egyre inkább furdal a lelkiismeret.

Nem tudom, hogy mit tegyek. Mondjam el neki, hogy nekem voltak más lányok is az életemben? Hagyjam ki őt belőle, lépjek tovább? Erről sosem beszéltünk még.

Kérlek ne gyertek azzal, hogy ma teljesen elfogadott ez, meg hogy hülye a vallásom, vagy hogy hogy kell élni. Kérlek hogy a kérdésre válaszoljatok csak. Köszönöm.



2021. máj. 9. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Valószínűleg nem tudunk csak a kérdésre válaszolni, mert mi (tehát a döntő többség, a gyakori népe) egy teljesen más világban élünk. Nem tudunk olyan választ adni, ami számodra hiteles lesz, mert nekünk ez a helyzet teljesen idegen. Szerintem ezt a kérdést a gyülekezetedben tedd fel, keress egy olyat, akiben megbízol.

Egyébként nem értem, hogy ez miért titok, és hogy három év alatt hogy nem került ez szóba egyszer sem, de mint mondtam, elképzelni sem tudom, hogy lehet így élni.

2021. máj. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Ezt máskor a vallás csoportban írd! Azok megbocsátanak!
2021. máj. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
82%
Ha nem mondod el, akkor emiatt is bűntudatod lesz. Szerintem nyugodtan elmondhatod neki, hogy mielőtt megtértél mennyire más életet éltél, beleértve azt is hogy voltak szexuális kapcsolataid. Gondolom mióta beálltál, azóta ilyet nem teszel, szerintem meg fogja érteni.
2021. máj. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1

Mondtam hogy ebből nem kérek. Igen, ez a hitem és ezért a jelen jogállás szerint senki nem szólhat meg vagy diszkriminálhat. Ez van, vallásszabadság.

Mi az hogy semmibe vettem? A barátnőim voltak, volt több párkapcsolatom.

Az okos véleményedet pedig tartsd meg magadnak, írtam már. Mi olyan nehéz ezen?

2021. máj. 9. 21:56
 5/13 A kérdező kommentje:

Az előző egyesnek szólt a válaszom. De szerencsére törölték.


3

Köszönöm szépen a választ!

2021. máj. 9. 21:57
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha őszinte leszel,akkor megkönnyebbülsz.És ha a vallásra "hivatkozol",akkor mindenki követ el bűnöket...a megbánás a fontos.

Érezhetően téged mardos a lelkiismeret.Már ha valóban így is érzed,nem csak így írod.

Hogy megoszd-e a pároddal...az függ tőle is.Illetve tőled,hogy mennyire tudsz ezzel a tudattal házasságot kötni vele,és végig így élni mellette.Egy teher lehet számodra.Viszont ha elmondod,és elítél téged,akkor viszont elveszítheted őt.

De összességébe azt gondolom hogy gondolom tudja hogy nem volt a hited mindig a helyén.Így sejti,vagy tudja hogy nem éltél mindig megfelelően.De legalábbis megértheti,és elfogadhatja hogy előtte voltak más lányok is az életedben.Ha elmondod neki akkor jól kell fogalmaznod,és mindenképpen jelezd felé,hogy most már egészen másként gondolkodsz,és tekintesz egy kapcsolatra,és más dolgok fontosak.Szerintem ez a jobbik eset,mikor egy ember rossz irányból változik jó irányba.Minthogy fordítva tegye.Mindig törekedni kell a jóra.Te pedig úgy fest jó úton jársz.És bizonyíték rá,hogy melletted van,3 éve,igent mondott.Ezt kell tudnia neki is értékelni...hogy voltál aki,amilyen...de jobb emberré váltál.

2021. máj. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

A múltad nem tartozik senkire, főleg, mert nem éltél összhangban a keresztény értékrenddel. S ha Isten ezt megbocsájtotta neked, akkor már nincs miről beszélni.

(Cselekedetek 17:30) . . .Isten szemet hunyt az ilyen tudatlanság ideje felett, . . .

Én is a világból jöttem, és már volt egy gyermekem, amikor a gyülekezetben valaki elvett feleségül. A múltadat Isten semmisnek tekinti, ha lezártad, megbántad.

S ha ezt Isten megtette, akkor más nem róhatja fel neked.

2021. máj. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 ...Laci ***** válasza:

Az, hogy bűntudattal küzdesz, érthető. De hadd induljak ki a saját példámból.


Házasságunk előtt a párommal meggyóntuk a bűneinket. Istennek bűnbánatot tartottunk és egy egyházi elöljáró segítségével megyóntunk.


Mindketten tisztán igyekeztünk közös életet kezdeni. Azt is tudtuk, hogy a bűnt Isten bocsátja meg és azután már nem helyes firtatni a másik szexuális előéletét. Az akkori bűnök már nem tartoznak senki másra.


Nekem nem volt nem volt nemi kapcsolatom előtte, a páromnak igen. Közvetlenül a házasságkötésünk előtt mégis vallomást tett nekem, bár én a fentiek miatt nem tartottam azt szükségesnek. Évtizedek múlva most sem tartom lényegesnek. Így ő is megtudta, hogy nekem viszont nem volt ilyen kapcsolatom.


Hogy ez ne okozzon gondot, érettnek kell lenni a hitéletben. És főleg bízni Isten megbocsátásában.


Az, hogy elmondta nekem, nem tette jobbá a kapcsolatunkat, de rosszabbá sem. Erre inkább neki lehetett szüksége, amit meg tudok érteni. De amúgy is teljesen rendben lett volna a dolog.

2021. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 ...Laci ***** válasza:
Ha összejön, sok boldogságot nektek!
2021. máj. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer muszáj lesz beszélni erről. Mond azt, hogy régen csináltál butaságokat vagy elhamarkodott döntéseket hoztál, hibáztál, voltak más lányok is az életedben még az előtt, hogy őt megismerted, de már más ember vagy. Ha pedig azzal jön, hogy ez bűn akkor mond azt, hogy már régbennen imdákoztál az Úrhoz, hogy bocsásson meg és adjon erőt, hogy megváltozz, és te az Úrnak hála meg is változtál.
2021. máj. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!