Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek egy ilyen helyzetbe...

Mit tegyek egy ilyen helyzetben? A bűntudattal küzdök.

Figyelt kérdés

Régen egyáltalán nem voltam vallásos, a saját és a világ értékrendje szerint éltem. Aztán elkezdtem foglalkozni a Bibliával, majd megértem és hívő lettem.

Azonban annak idején nem foglalkoztam a Biblia tanításaival és többször is éltem szexuális életet, több lánnyal is.

Most azonban a gyületekezetemben van egy lány akinek 3 éve udvarolok. Megkértem a kezét és ha minden jól megy, idén nyáron összeházasodunk. És ahogy közeledik a pillanat, hogy majd vele is szexuális életet éljek, a házasságkötésünk után, egyre inkább furdal a lelkiismeret.

Nem tudom, hogy mit tegyek. Mondjam el neki, hogy nekem voltak más lányok is az életemben? Hagyjam ki őt belőle, lépjek tovább? Erről sosem beszéltünk még.

Kérlek ne gyertek azzal, hogy ma teljesen elfogadott ez, meg hogy hülye a vallásom, vagy hogy hogy kell élni. Kérlek hogy a kérdésre válaszoljatok csak. Köszönöm.



2021. máj. 9. 21:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tegyek egy ilyen helyzetben? A bűntudattal küzdök."

Minél hamarabb mondj el neki mindent, ha nem bírod magadban tartani. Ne házasság után boruljon a bili, ha borul.

2021. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 KZitus ***** válasza:

Szia

Ha egy gyülekezetbe jártok, akkor biztosan tanultok a bűnök megbocsátásáról és arról, Isten hogyan bocsát meg. Ha egy olyan "titokkal" lépsz a házasságba, amely előtte is lelkiismeretfurdalást okoz, akkor mi lesz a házasságkötés után? Gondolod elhallgat majd a lelkiismereted? Nem valószínű.

A hívő keresztény emberek fontosnak tartják a teremtőjük tulajdonságait, így a szeretetre épülő megbocsátást is. Mivel Isten a maga képére teremtett minket embereket, ezért arra vagyunk tanítva, (térjünk meg a Teremtőnkhöz) tükrözzük vissza Isten csodálatos tulajdonságait. Te is azért vagy abban a gyülekezetben, mert (mint írtad) megtértél, vagyis felhagytál a korábbi életmódoddal, és már nem gyakorolod. Ha Istent előtt nem szégyelled ezt, mi okod lehetne félni, vagy szégyelleni a leendő feleségedtől? Ami segíthet: Ézsaiás 1:18

"„Gyertek, rendezzük a dolgokat egymás között” – így szól Jehova. „Még ha olyanok volnának is a bűneitek, mint a skarlát, fehérré lesznek, mint a hó. Még ha vörösek volnának is, mint a karmazsinszínű anyag, olyanná lesznek, mint a gyapjú."

Ha mindketten ugyan azt tanuljátok, akkor képesnek kell lennetek egymásnak megbocsátani.

Ézsaiás 44:22

"Eltakarom törvényszegéseidet, mintha felhővel takarnám el, és bűneidet, mintha sűrű felleggel takarnám el. Térj vissza hozzám, mert én megváltalak!"

Efézus 4:32 „legyetek egymáshoz jóságosak, irgalmasak, bocsássatok meg egymásnak, ahogyan Isten is megbocsátott nektek a Krisztusban”

Ezek a bibliai alapelvek segíthetnek nektek. Nálatok a "tisztán" házasságot kötni azt is jelenti a részedről, ne legyen semmi, ami később árthat a kölcsönös bizalomnak, amit az elmúlt 3 évben kialakítottatok egymás iránt.

2021. máj. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon szépen a válaszokat! Kedves KZitus, külön köszönöm, hogy Isten szavával vígasztaltál és hogy ezáltal segítettél rá erre a döntésre. Ma elmondom neki, tisztázom vele.
2021. máj. 10. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!