Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok csinálhatnak...

A muszlimok csinálhatnak fényképet akár magukról, akár másról?

Figyelt kérdés

A kérdés azért merült fel bennem, mert itt a fórumon egy magát muszlimnak mondó hozzászóló szinte már kárhoztatja a keresztényeket, hogy képeket mertek készíteni.

A muszlimoknak nincsenek képeik szeretteikről, szüleikről, nagyszüleikről?


Tényleg van ilyen szabály az iszlámban, hogy nem készülhetnek képek?


Tud erről valaki valami érdemit?



2021. máj. 9. 22:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
93%

"Tehát egy Jézus után 2-300 évvel később élt ismeretlen író nevezi Jézust Istennek."

Te játszod a hülyét vagy tényleg az vagy?

2021. máj. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim ***** válasza:
9%

Ezt mondja Jézus:


Máté 4 10. Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj.


Tehát Jézus nem Isten. Már ebből az egy versből is egyértelműem kiderül és számtalan ilyen vers van az Újszövetségben.



"Te játszod a hülyét vagy tényleg az vagy?"


Ennyire vagy képes, látom.

2021. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 A kérdező kommentje:

#42

"Ti Mesternek és Úrnak hívtok, s jól teszitek, mert az vagyok."

"Akkor elhagyta őt az ördög, és íme, angyalok jöttek hozzá és szolgáltak neki."


"Máté 4 10. Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj."



Nem látok ellent mondást. Csak az Úrnak lehet szolgálni, Jézus pedig azt mondta magáról, hogy ő az Úr és angyalok szálltak alá, hogy szolgáljanak neki.


"Ennyire vagy képes, látom."

Pedig nagyon jó volt a hozzászóló felvetése. Az idézett bibliai könyvet az I. században írták, nem 2-300 évvel Jézus után.

2021. máj. 12. 20:50
 44/80 anonim ***** válasza:
9%

"Nem látok ellent mondást. Csak az Úrnak lehet szolgálni, Jézus pedig azt mondta magáról, hogy ő az Úr és angyalok szálltak alá, hogy szolgáljanak neki."


Csakhogy Jézus sosem mondta hogy őt imádják. Nem mondta hogy "engem imádjatok". A mester és úr pedig haszálható emberre is. Ma is használjuk. Az angyalok pedig segítették Jézust ahogy más prófétákat is.



"Pedig nagyon jó volt a hozzászóló felvetése. Az idézett bibliai könyvet az I. században írták, nem 2-300 évvel Jézus után."


Az csak egy feltételezés. Nincs semmi kézzel fogható bizonyíték. A legkorábbi szövegtöredék abból a könyvből Jézus után 2-300 évvel későbbi.

2021. máj. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 A kérdező kommentje:

#44

Te idéztél egyet, hogy ellentmondás, én idéztem két másikat, ami rámutat, hogy nem az. Innentől felesleges a vita, nem tiltja a Biblia Jézus imádatát.


Tudod a pergamen nem örök életű. Nyilván egyfajta csoda kell hozzá, hogy fennmaradjon az eredeti kézirat. Aki azt várja el, annál az embernél súlyos mentális gondok vannak.

Amúgy Odüsszeia mikor íródott? Mert abból sincsenek meg az eredeti kéziratok, akkor csak késő ókori, esetleg középkori írás?


A Koránnak sincs meg az eredeti kézirata, csak az, amit évtizedekkel Mohamed halála után szerkesztettek össze. Ennyi erővel az se igazi, ki tudja mit hamisítottak meg benne és ki írta.

2021. máj. 12. 21:44
 46/80 anonim ***** válasza:
6%

Sokat lehetne még idézni ami kizárja Jézus Istenségét. Ti eddig egy verset mutatattok ami egyértelműen Istennek nevezi.



"Tudod a pergamen nem örök életű. Nyilván egyfajta csoda kell hozzá, hogy fennmaradjon az eredeti kézirat. Aki azt várja el, annál az embernél súlyos mentális gondok vannak."


Jézus idejéből is maradtak fenn írásos emlékek vagy Jézus előtti időkből is szóval ez nem kifogás.



"Amúgy Odüsszeia mikor íródott? Mert abból sincsenek meg az eredeti kéziratok, akkor csak késő ókori, esetleg középkori írás?"


Nem is tudják pontosan mikor íródott csak feltételezik. És azt sem tudni hogy az eredeti mű jutott el napjainkig vagy változtattak rajta közben.



"A Koránnak sincs meg az eredeti kézirata, csak az, amit évtizedekkel Mohamed halála után szerkesztettek össze. Ennyi erővel az se igazi, ki tudja mit hamisítottak meg benne és ki írta."


Annak nulla a valószínűsége hogy az első muszlimok meghamisították volna a Koránt. Sem indítékuk sem lehetőségük nem volt erre. Meg ugye ott kezdődik a dolog hogy még a keresztény hagyomány szerint is az Újszövetség könyveit Jézus után 30-40 vagy akár 70 évvel később írták le. Ez teljesen abszurd és hiteltelenné teszi az egészet. Arról nem is beszélbe hogy a Jézus utáni első 100 évből egy betű sincs és 100 év alatt sk mindent meg lehet hamistani.

2021. máj. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 A kérdező kommentje:

"Jézus idejéből is maradtak fenn írásos emlékek vagy Jézus előtti időkből is szóval ez nem kifogás."

Igen, néhány ilyen van, az is csoda. De azok se eredeti kéziratok.


"Nem is tudják pontosan mikor íródott csak feltételezik. És azt sem tudni hogy az eredeti mű jutott el napjainkig vagy változtattak rajta közben."

Írhattam volna nagyjából bármilyen papírra, pergamenre, papiruszra írt művet, mindre igaz lenne.


"Annak nulla a valószínűsége hogy az első muszlimok meghamisították volna a Koránt. Sem indítékuk sem lehetőségük nem volt erre."

Nem azt kérdeztem, hogy volt-e rá indítékuk. Azt írtam, hogy nincs eredeti Korán kézirat, a legrégebbi töredék esetén is csak kicsi a valószínűsége, hogy Mohamed idejéből származik. S tudtommal az is csak töredék. Tehát a Korán egy Mohamed halála után íródott könyv. Ha alkalmazzuk azon érveidet, amit te a Biblia esetén felhozol. Azt írtak bele, amit akartak, már nem élt az, aki elvileg a kinyilatkoztatást kapta.


"Arról nem is beszélbe hogy a Jézus utáni első 100 évből egy betű sincs és 100 év alatt sk mindent meg lehet hamistani."

Azért szerencsére van néhány lelet ekkorról is. Például a Ryland-töredék Kr.u. 125 körül készült, tehát nem telt el 100 év se Jézus mennybemenetele óta. Azt se értem, hogy milyen indokból hamisították volna meg ezeket. Mint írtad, se indok, se lehetőség nem lett volna. Elég feltűnő lett volna, ha például Egyiptomban vagy Etiópiában teljesen más lett volna a keresztény hit, mint Rómában vagy Efezusban.

2021. máj. 12. 22:41
 48/80 anonim ***** válasza:
91%

"Sokat lehetne még idézni ami kizárja Jézus Istenségét"

Egy sem zárja ki, csak te nem vagy képes kontextusában értelmezni egy szöveget. Minden vers amit hozol arról, hogy Jézus ember, pont arról szól amikor tényleg emberként volt itt. Ahogy Filippi 2,6-8 le is írja hogy pontosan ez a helyzet.

Vagyis minden ige amit hoztál csak azt bizonyítja hogy minden pontosan úgy történt ahogy azt a Biblia leírja.

2021. máj. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 anonim ***** válasza:
8%

"Írhattam volna nagyjából bármilyen papírra, pergamenre, papiruszra írt művet, mindre igaz lenne."


És mi a helyzet a tárgyi bizonyítékokkal? Az összes, Jézusnak tulajdonított tárgyi emlékről kiderült hogy hamisítvány mint a lepel, keresztfa, lándzs. Ezzel nem azt mondom hogy Jézus nem létezet, hanem azt hogy a keresztény vallás szerinti Jézus nem létezett.



"Nem azt kérdeztem, hogy volt-e rá indítékuk. Azt írtam, hogy nincs eredeti Korán kézirat, a legrégebbi töredék esetén is csak kicsi a valószínűsége, hogy Mohamed idejéből származik. S tudtommal az is csak töredék. Tehát a Korán egy Mohamed halála után íródott könyv. Ha alkalmazzuk azon érveidet, amit te a Biblia esetén felhozol. Azt írtak bele, amit akartak, már nem élt az, aki elvileg a kinyilatkoztatást kapta."


A kettő között ég és föld a különbség. A Korán esetében sokkal korábbiak a szövegtöredékek mint a Biblia esetében és semmi nem utal arra hogy megváltoztatták. A Bibliánál viszont az a helyzet hogy biztosan megváltoztatták. Ez tény.



"Például a Ryland-töredék Kr.u. 125 körül készült, tehát nem telt el 100 év se Jézus mennybemenetele óta."


Akkor közel 100 év. Az sokkal jobb :)



"Azt se értem, hogy milyen indokból hamisították volna meg ezeket. Mint írtad, se indok, se lehetőség nem lett volna. Elég feltűnő lett volna, ha például Egyiptomban vagy Etiópiában teljesen más lett volna a keresztény hit, mint Rómában vagy Efezusban."


Lehetett véletlen és szándékos hamisítás is. A kereszténység kezdetben egymástól elszigetelt közösségekben terjedt, ezért létezik vagy 30 különböző evangélium. Tehát nem volt központi felügyelet, így idővel eltértek a tanítások és írások. A Korán esetében végig állami felügyelet volt és a központból küldték ki a Korán kéziratokat. A másik hogy egyértlmű a keresztény egyház és a római világi hatalom összefonódása. A keresztény vallás tele van pogány hamisítással ami a pogány tömegeknek szólt hogy vonzóbb legyen számukra, meg ilyenket ír a Biblia hogy engedelmeskedj a császárnak ami vicc kategória.

2021. máj. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:
8%

"Egy sem zárja ki, csak te nem vagy képes kontextusában értelmezni egy szöveget. Minden vers amit hozol arról, hogy Jézus ember, pont arról szól amikor tényleg emberként volt itt. Ahogy Filippi 2,6-8 le is írja hogy pontosan ez a helyzet."


Tehát akkor abban egyetértünk hogy Jézus emberként volt jelen a földön. Akkor mégis honnan veszed hogy amúgy Isten? :)

2021. máj. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!