Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elvágnád gyermeked torkát...

Molnarmarcell21 kérdése:

Elvágnád gyermeked torkát Isten parancsára?

Figyelt kérdés

Pár megjegyzés:

- Csak az érintettek (vallásos zsidók, keresztények, muszlimok) válaszoljanak lehetőleg, cinikusokra, ateistákra, hindukra... stb. nem vagyok kíváncsi.

- Kifogásokat sem kérek :) Tudom, hogy ilyen durva próbatételek csak a különleges embereknek jutnak. Nem ítélkezni akarok, csak kíváncsi vagyok. Legyetek őszinték :)


Én vallásos vagyok, de nem hiszem, hogy képes lennék rá.



2021. máj. 12. 19:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Néha manapság is előfordul ilyesmi, hangok szólnak az ember fejében, és ráveszik hogy ölje meg a családtagját, barátját, stb.

Negativ befolyás...Isten hangja semmi hasonlót nem fog senkitől kérni, ha ilyen kérés érkezik, az egy negatív entitás beköszönése.

2021. máj. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

#11 Nem hiszem, hogy bárki is feltételezné, hogy a jelen korban bárkitől is ilyet kérne Isten. Tömören megfogalmazva: Jézus eljövetele után már semmi haszna nem lenne. De valóban, ezt nem árt tisztázni, hátha valaki hangokat hall.

#9 voltam.

2021. máj. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
61%

Nincs gyerekem.

De 9-es válaszolóhoz kapcsolódva inkább helyesen kéne értelmezni ezt a történetet. Mert valójában sokkal mélyebb és összetettebb, mint amilyennek első olvasásra tűnik. A történet mondanivalója éppen az, hogy Isten nem kér emberáldozatot. Abban a korban a gyermekáldozat sajnos elterjedt volt más kultúrákban. Az ószövetségi történet erre reflektál: hogyha a pogány, hamis istenségek "kedvéért" mások a gyereküket is feláldozzák, akkor mi zsidó az Egy Igaz Isten kedvéért miért ne tennénk. A Teremtés 22. fejezete később, a királyok korában került összegyűjtésre. Ekkor már - többek között erre a történetre alapozva - halálbüntetés terhe mellett a jogszolgáltatás elítélte az emberáldozatot a zsidók körében. Tehát ez a történet egy reflexió a gyermekáldozatra. "A mi Istenünk nem olyan, mint a pogányok istene, istenképe. A mi Istenünk nem kéri, hogy áldozzunk neki ember." Igazából ez a történet mondanivalója, és ókori keleti szokás szerint a végén van a csattanó, az igazi mondanivaló, a tanítás lényege.

A másik meg, ha már keresztények vannak megszólítva ebben a kérdésben, nekünk ez a történet egy húsvéti előkép, Krisztus megváltó keresztáldozatának előképe. Ábrahám úgy szerette Istent, hogy kész volt egyszülött fiát föláldozni neki. Vs. Isten úgy szerette a világot, hogy egyszülött Fiát adta oda. Nem kellett Ábrahámnak feláldoznia Izsákot, persze, hogy nem, hiszen Jézus Krisztus keresztáldozata lesz majd a tökéletes áldozat.

2021. máj. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 13-as válaszolóval, csak én ennyire nem akartam belemenni, mert elvileg nem kér a kérdező "magyarázkodást". Inkább csak a válaszokra reflektáltam. A történet lényege valóban az, hogy Isten nem kér ember áldozatokat a többi pogány istenséggel szemben. És bár csak érintőlegesen írtam le, de keresztény szempontból valóban krisztológiai előképről van szó. Amit a 13-as ír még kiegészítenék annyival, hogy a történetben végül Isten gondoskodik az áldozatról.
2021. máj. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ha azt mondja, hogy meg kell tennem, mert ő lesz a következő kis Hitler, akkor megteszem, hogy sok ember életét megmentsem.
2021. máj. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Negativ befolyás...Isten hangja semmi hasonlót nem fog senkitől kérni, ha ilyen kérés érkezik, az egy negatív entitás beköszönése."


Ez így nem igaz, mert volt erre példa az Ószövetségi leírásban, de az utolsó pillanatban leállította az ölést Isten.

2021. máj. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
...és onnan tudod hogy ez Isten hangja volt hogy...?
2021. máj. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Képtelen lennék rá.
2021. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Telex.hu:

KÜLFÖLD

2021. május 16. – 06:54

Haász János


„Hangok parancsolatára” megölte két gyerekét egy asszony az Egyesült Államokban


Megölte két gyerekét egy asszony szombaton az Egyesült Államokban, a nő saját bevallása szerint „hangok parancsolatára” követte el tettét – adta hírül az arizonai rendőrség.


A nő Phoenix városában egy lakásban végzett hétéves fiával és kilencéves lányával, majd pedig maga értesítette a rendőrséget tettéről reggel hét órakor. Vallomása szerint hangokat hallott, amelyek azt parancsolták, hogy ölje meg gyermekeit.

2021. máj. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem szavaztam.

Az én szellemem nagyon bölcs, de annyira nem, hogy tudhassam milyen kimenetele lenne ennek, így hiába a felsőbb parancs, nem vagyok kompetens a döntésben. Akkor se ha látomásom lenne arról, hogy mi fog történni, és látnám hogy rosszabb így.

2021. júl. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!