Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A világvégét váró adventisták...

A világvégét váró adventisták miért hiszik azt, hogy a földi élet csupán cirka 10 ezer éves?

Figyelt kérdés

továbbá az özönvízig nem esett eső, pusztán pára hullott alá az égből és addig a Föld nem kék hanem zöld bolygó volt, és akkor már 1 mrd ember élt a Földön


nem zavarja őket, hogy a tudomány egyértelműen cáfolja ezeket?

https://www.youtube.com/watch?v=9UNmDBxnZnk


hol van annak az 1 mrd embernek a nyoma régészeti kutatásoknál?



2021. máj. 13. 09:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező,

Ne haragudj, nem tippelgetek. Ha Reisinger Jánosra gondoltál minden tiszteletem az övé, nagyon jó barátok vagyunk, de két tényt tudnod kell:

1. János nem a Hetednapi Adventista Egyház tagja

2. Amiket leírtál, azok nem hitelvi kérdések, hanem - fogalmazzunk úgy - elképzelések. Vannak adventisták akik ezzel vagy egy részével egyetértenek, és vannak akik nem. Ez az 1 mrd ember nekem is újdonság volt, szerintem közel nem volt ennyi. De ezen biztos nem veszek össze Jánossal, ha ő így gondolja tiszteletben tartom. Az adventisták egy mozgalmi egyház ahol simán megférnek egymással a különböző gondolkodású emberek...


Üdv. Péter

2021. máj. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
76%

"A c14-es kormeghatározás és a citokrómP450 is a fiatal földet bizonyítja, cáfolhatatlanul."

Ha te a c14 izotóppal akarod a Föld korát meghatározni, akkor tényleg halvány lila gőzöd sincs a radioizotópos kormeghatározás működéséről. Csak ha még ilyen alapvető dologgal sem vagy tisztában a radiometrikus kormeghatározást illetően, akkor szerinted milyen súlya lehet az ezen módszerrel kapcsolatos kijelenéseidnek? Elárulom, semmilyen. Teljesen lényegtelen.

2021. máj. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
80%
#12 én ott adtam fel, amikor amikor arról értekezik a linkelt sületlenség, hogy a "kőzet korát" akarja meghatározni c14 vizsgálattal. Már az eleje is súlyos volt, amikor kiderült, fogalma sincs a szerzőnek, mit jelent a mutáció de ott még tartottam magam.
2021. máj. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
52%

Tévedésbe ne essünk, az adventisták nem azt tartják, hogy a Föld 10 ezer éves, hanem kb. 6 ezer éves!


A White nevű prófétanőjük könyvében még az is ott van, hogy a Föld (jelenlegi állapotában) nem fog belépni a 7. évezredbe, mert akkor már a bűntől és a bűnös emberiségtől pihenni fog...


Na kíváncsi vagyok, hogy ezt Péter olvasta-e?

2021. aug. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
22%

Sziasztok,

Aki kíváncsi hamar megöregszik... ;-)

Nyilván olvasom, három kommentem van ehhez:

1. A Biblia írja le a Teremtéstörténetet, az határozza meg a Föld korát, nem az adventisták.

2. White nem volt prófétanő, soha nem is állított magáról ilyet.

3. Az, hogy a Föld pihenni fog 1000 esztendőt a Bibliában, egészen pontosan Jelenések könyve 20. fejezetében az 1-3 versekben van. (Vö. I.Móz. 1:1 a "mélység" a kietlen és puszta Föld.)


Üdv. Péter

2021. aug. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Péter! (15-ös)



<< >>


Mózes I. könyve 1. rész


1.

Kezdetben teremté Isten az eget és a földet.

2.

A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett.


.... és monda Isten:... stb.


Honnan tudod, hogy nem telt el több ezer, vagy millió év, a föld megteremtése és a Nap/Hold/csillagok/ember/ állat megteremtése között?


Lehetett akármennyi év is ott.


2. E G White nem próféta? Szerinted sem?

2021. aug. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
21%

Szia,

1. Erre a kérdésre elég egyszerű a válasz, csak tovább kell olvasni:

“… és lőn este és lőn reggel, első nap…”

“… és lőn este és lőn reggel, második nap…” stb.

De az Isten ujjával irt Tízparancsolatban is elolvashatod: “… Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.”


2. Szerintem sem.


Üdv. Péter

2021. aug. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
49%

Péter, White-t az adventisták prófétanőként tartják számon, az utolsó idők prófétájaként. Te erről nem tudsz? Ő magáról lehet hogy nem állított ilyet, de Isten közvetítőjeként nyilvánult meg, és a látomásait az adventisták prófétai látomásként fogadják el. Nem tudom te miért állítod, hogy nem volt próféta..


A Bibliából mindenki azt olvas ki amit akar és úgy értelmezi ahogy neki testszik.. Más olvasnak ki belőle az adventisták, mást a Jehova tanúi és mást a katolikusok.. Nem véletlen jött létre a milliónyi keresztény felekezet. És persze mind azt hiszi (vagy majdnem mind) hogy náluk van az igazság..


Az adventisták még részben mindig a középkorban élnek és szó szerint értelmeznek ősi zsidó pásztormeséket, abban a hitemben, hogy Isten a Föld forgása alapján teremtett, várva mindig a 360 fokos fordulatra.. meg az alapján is pihent meg, míg az fordult egy teljeset a tengelye körül.. Remélem azért jól kipihente magát..


Még egyet kérdezek Pétertől, aztán befejeztem:

Szerinted miért tartoznak az adventisták a halott egyházak közé?

Miért nincs növekedés sem taglétszámban, sem lelki életben stb.?

Ha a Kerak-ból visszatérőket nem vesszük, akkor a magyar adventisták száma durván visszaesett az elmúlt 60 évben. De ez történt Európa nagy részén is.


Lehet sokféle választ keresni erre, de én is ide írom a véleményem: azért mert a bibliai értelmezés, meg a dogmatizálás jobban megy nekik, mint a személyes példamutatás, a valódi megtérés és az erkölcsi kiemelkedés a világi és vallási tömegből. Sok új bekeresztelkedő közül rengetegen hagyták ott az egyházat pár év után, miután kiábrándultak az egész közösségből. Nem vallásosak közül sokan példamutatóbban élnek, mint az adventisták jó része. Ki kívánkozik ilyen felekezetbe?.. Akik még mindig abban a tévhitben élnek, hogy a szombati gyülibe való eljárással és az időnkénti imádkozással majd talán - Isten kegyelméből - a mennybe jutnak..

2021. aug. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

#18


Az adventisták hanyatlása a vezetők közönyösségére is visszavezethető. Csupán az újabbnál újabb méregdrága autók kötik le a figyelmüket. Ezeket adják-veszik, meg utazgatnak. Közben meg papolnak arról, hogy a hívek adakozzanak. E régi vezetők nem ilyenek voltak, szerényen éltek, vonattal, busszal utaztak, nem dőzsöltek. Ezt a tagok/fiatalok látják és elmegy a kedvük az adakozástól és meginog a bizalmuk az ilyen pozícióhajhász, hatalommániás vezetők szavában is.

Már az adventista családban született gyermekek sem maradnak az egyházban, felnőtt korukra átlátnak ezeken az üres beszédeken, mellébeszéléseken.

Én ezt látom legnagyobb problémának.

2021. aug. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
69%

"Már az adventista családban született gyermekek sem maradnak az egyházban, felnőtt korukra átlátnak ezeken az üres beszédeken, mellébeszéléseken.

Én ezt látom legnagyobb problémának."


Miért probléma az, ha a felnőtt emberek átlátnak az üres beszédeken, mellébeszéléseken?

2021. aug. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!