Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent ez: "Én vagyok,...

Mit jelent ez: "Én vagyok, aki vagyok" vallási szempontból?

Figyelt kérdés

2021. máj. 22. 08:21
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Itt a hangsúly a vagyokon van. Hogy ő létezik, nem úgy, mint a többi isten, akik kitaláltak és mégis akár a saját gyereküket is feláldozzák.
2021. máj. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 pelgrim ***** válasza:
38%

Miért is vallásos szempontból kérdezed ? Kétezer év után már tudhatnánk, hogy a vallásos előjárók igyekeznek mindenre választ adni, de az nem mindig a halyes válasz.

A helyes válasz pontosan az amit ott olvashatsz:

„Én vagyok, aki vagyok”

És ezt mindenki mondhatja magáról, nem mást, mert ha mást mond akkor önmagát árulja el. Most úgy tünik, mintha a biblia azt sugalná, hogy az „Én” valaki más lenne, egy hatalmas személy rajtunk kívül – Isten.

Ez az „Én” az ember isteni kiléte, a Krisztus minden emberben, nem az ego, nem az ember személyisége, nem egy valaki más rajtunk kívül. Mikor Jézus a saját személyéről beszélt, akkor nagyon találóan az „Ember Fia” kifejezést használta, mikor pedig az ember isteni kilétéről beszélt akkor egyesszám első személy formájában szólalt: „Én vagyok ...”

Jézus az emberek, a népek (ön-)tudatának felemelését látta feladatának (ez a biblia és a vallások feladata is) és megváltotta azokat, akik tanítását komolyan veszik, nem a bűneiktől sem azok következményeitől, hanem az ön-tudat szánalmas állapotából. Képzeld csak el tanítványai lelkiállapotát, mikor az első alkalommal találkoztak vele azon emlékezetes nap után, mikor a kereszten látták meghalni ! Ön-tudatuk akkor kibővült, 'a magasba emelkedett' egy embertársuk lehetőségeinek láttára, aki isteni kilétére ébredve a Krisztust hozta kifejezésre.

2021. máj. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tehát itt mindenki vallási elöljáró, aki tudja a biblikus választ? :))))
2021. máj. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szp72 ***** válasza:
84%

héberül: Ehje aser ehje. = Én vagyok, aki vagyok.

görögül: Ego eimi ho ón. = Én vagyok a létező.


Isten ezzel a akarta hangsúlyozni, hogy ő az az Isten, aki tényleg létezik, ellentétben a többi istennel, akik nem léteznek.

2021. máj. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

"Isten ezzel a akarta hangsúlyozni, hogy ő az az Isten, aki tényleg létezik, ellentétben a többi istennel, akik nem léteznek."


Szerintem ennél többről van szó. Nem pusztán a többi istenséghez képest létezik. Ő az, aki állandó, aki örökkévaló, aki volt, van, lesz. Ő az aki VAN és minden általa van és ez soha nem fog megváltozni.

[link]

2021. máj. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez még talán érdekes lesz: https://www.youtube.com/watch?v=eLrGM26pmM0&list=PLH0Szn1yYN..


Igazából ennek a tudatában lesz igazán figyelemre méltó az, amit Jézus mond a János 8:58-59-ben "Jézus így felelt nekik: Bizony, bizony, mondom nektek, mielőtt Ábrahám lett volna, én vagyok. Erre köveket ragadtak, hogy megkövezzék, de Jézus elrejtőzött, és kiment a templomból." Azt mondja: "mielőtt Ábrahám lett volna, én vagyok." Na most, ha ő ugyan azt a VAGYOK kifejezést használta, amivel Isten azonosította magát Mózesnek, akkor nem csoda, hogy megakarták kövezni, mivel lényegében azt mondta, hogy ő Isten. A szöveg görögül van, itt az "ego eimi" áll, ez nem kifejezetten csak ebben az értelemben használatos, de azt tudjuk, hogy görögül így fordították a 2Móz 3:14-et is. Szóval lehet, hogy itt ugyan arról van szó. (A megfogalmazás és a szövegkörnyezet miatt is.) Ezt csak érdekességképpen írtam.

2021. máj. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 pelgrim ***** válasza:

"Jézus így felelt nekik: Bizony, bizony, mondom nektek, mielőtt Ábrahám lett volna, én vagyok. Erre köveket ragadtak, hogy megkövezzék, de Jézus elrejtőzött, és kiment a templomból."

Még ma is ugyanaz a helyzet, lehet nem ragadunk köveket, de a lehető leghamarabb elhalgattatjuk ha valaki ehhez hasonlót mond.

2021. máj. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"ki örökkévaló, aki volt, van, lesz"


Leninről is ezt mondták...

2021. máj. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. máj. 23. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!