Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Számomra a Kálvinista Róma...

Számomra a Kálvinista Róma megnevezés nagyon szimpatikus, hogy Debrecent, egy magyar "kisvárost" egy ilyen tekintélyes múltú (és méretű) várossal említenek egy lapon. Illetve h. a reformátusoknak is van egy vallási fővárosuk. Mégis?...Befejezés lent!

Figyelt kérdés

Mégis akad néhány ember, akiknek mintha ellenszenves lenne ez a megnevezés.


Nekem évtizedetekig tekintélyes jelentéssel, illetve erős pozitívummal bírt ez a kifejezés! És örültem, hogy ez éppen hazánkban van.


Akiket valamiért zavar ez a megnevezés - miért zavarja őket? (És nem örömmel, már-már büszkeséggel tölti el?)



2021. jún. 4. 14:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%
Matuula
2021. júl. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nyolcaska, nyugodj meg szépen, vagy használj nyugtató pirulákat, mert úgy látom továbbra sem érted.


Sőt tovább megyek, ezt mutatja még az is, hogy a többiek is pont így gondolkodnak veled szemben, hiszen nem véletlenül pontoztak le téged úgy, ahogy nem értésed miatt megtették veled.


Ha nem is volt benned trollkodási szándék, mégis úgy viselkedtél/írtál végig, mintha igenis trollkodni akartál volna. Hiszen:


Túl tárgyilagosnak vetted azt, amit ahogy fogalmaztam: "szó szerint érted azt, amit nem is lehet szó szerint érteni".


Objektív(ságod miatt tűntél olyannak, mint egy címeres troll) voltál egy olyan megnevezéssel kapcsolatban, amit egyáltalán nem kellett volna szó szerint érteni.

2021. júl. 2. 12:14
 13/19 A kérdező kommentje:
Kilences, tízes: köszönöm nektek - ment a zöld!
2021. júl. 2. 12:15
 14/19 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a kérdező nem százas, mint ahogy a kérdés se kifejezetten értelmes. És külső szemlékőként se érthető miért kötött bele az egyik választ adóba. Én pl. pont lesz@rom, hogy minek nevezik Debrecent. Egyébként is ma már több a más vallású, vagy vallás nélküli a városban mint a református, úgyhogy teljesen elvesztette a jelentőségét, hogy egykoron kálvinista rómaként emlegették, maximum a történelem része marad.
2021. aug. 4. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

És az utolsó válaszadó sem egészen annyi, amennyi, ha (úgy pedig kiváltképp, hogy még köze sincs hozzá) belepofázik, beleköt abba, hogy valaki teljesen jogosan a másik alaptalan megnyilvánulása miatt megvédte magát.

Ez bizony rólad is elmond egyet s mást - és egyáltalán nem szépet.


Rettentően valószínű, hogy egy másik regisztrációval te vagy az, aki akkor indokolatlanul belekötött a másikba és nem tudtad elviselni, hogy bizony visszanyalt a fagyi, most meg itt sírsz.


Tégy meg egy szívességet: ne fáradj holmi "válasznak" hazudott újabb önsajnálattal - senki nem kíváncsi egy ilyen trollkodni próbálkozó megmosolyogtató alakra! :DD

2021. aug. 4. 17:50
 16/19 anonim ***** válasza:
42%
Kedves kérdező, melyik elmegyogyóból szabadultál?
2021. aug. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: nyugi, van itt a Gyk-n egy csóka, aki módszeresen oda sz@rik, ahonnan ételt kapott!

Ne foglalkozz vele, mindenhol ott van, és mindig ő az, aki pont ott született amit aztán lehúz a mocsárba (a maga szintjére), pont ő is református, és sorolhatnám - ő egy boldogtalan, szellemileg leépült niemand...

2021. aug. 6. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17-es, az ne zavarjon, hogy az 1-es, 4-es és a 14-es, 16-os két külön személy, legalábbis én csak ez utóbbi kettő választ írtam, de ezek szerint több niemand is van itt aki odaszarik ahonnan ételt kapott bármit is akartál ezzel kifejezni, te szerencsétlen.
2021. aug. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az 1-es és 4-es én voltam, s szerintem tök normálisan válaszoltam, tényszerűen. Református pedig sose voltam. 17-es nem én voltam, csak a pipák száma egyezik...

A kérdező pedig valószínűleg egy troll.

2021. aug. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!