Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római Katoliksok!(és egyéb...

Római Katoliksok!(és egyéb keresztények), mit gondoltok arról a levélről amit Ferenc "pápa" írt az IMF meg a Világbank vezetőségének, hogy támogatna egy "világkormány" léttrehozását? Elvileg nagy port kavart.

Figyelt kérdés

/Bocsánat, de a jehova tanúi kíméljék a kérdést. Ők nálam se számítanak kereszténynek. Sokaknál se, így érdemtelen a megszólalásuk./


Én személy szerint hívő róm. kat vagyok a magam módján, meg próbálok ismét gyakorló lenni, de ez nálam is betette a dolgokat.



2021. jún. 5. 19:53
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus vagyok, annyira nem hinném, hogy nagy port kavart volna ez, én most hallok róla először. Már ha egyáltalán mondott a pápa ilyesmit.

De ha mondott is, egy világkormány (amivel én nem értek egyet) létrehozása nem pár hét, hanem évek. Mire létrejönne már jó eséllyel más pápa lesz, aki meg majd lehet, hogy másképp gondolja. A Szentszék rég nincs már olyan pozícióban a világpolitika porondján, hogy egy pápai megnyilatkozás bármit is befolyásolna.

2021. jún. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
14%
Nem hallottam erről,de Ferenc pápáról el tudom képzelni, hogy ekkora hülyeséget mondott. Különben az IMF-nek és a Világbanknak mi köze lenne egy "Világkormányhoz"?
2021. jún. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Nem is lenne hülyeség. Hátha visszajönnek a középkor és maradna csak a református, a katolikus és az ortodox vallás, vagyis akik keresztény hitüket vagyunk. Ferenc pápa elég jó, nem tökéletes de nincs nála jobb, rosszabb meg nem kell.
2021. júl. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Gliguta, azért akadt pár más hit a középkorban is... husziták, albigensek, korábban nesztoriánusok, stb. Továbbá még pár száz irányzat és ez még csak a kereszténység.
2021. júl. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!