Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római Katoliksok!(és egyéb...

Római Katoliksok!(és egyéb keresztények), mit gondoltok arról a levélről amit Ferenc "pápa" írt az IMF meg a Világbank vezetőségének, hogy támogatna egy "világkormány" léttrehozását? Elvileg nagy port kavart.

Figyelt kérdés

/Bocsánat, de a jehova tanúi kíméljék a kérdést. Ők nálam se számítanak kereszténynek. Sokaknál se, így érdemtelen a megszólalásuk./


Én személy szerint hívő róm. kat vagyok a magam módján, meg próbálok ismét gyakorló lenni, de ez nálam is betette a dolgokat.



2021. jún. 5. 19:53
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

#9


Liberális-keresztény vagy? :D


Egy vérlibsi ismerősöm aki aki nem, hogy a vallásoktól, de mindenféle magasabb "valamitől" elzárkózik, sőt tiltakozik ellene. Szóval még az ő szeme is felcsillant, hogy "na, most a Ferenc Pápa változást hoz". Juhhé.


Nekem meg rohadtul idézőjelben van, annak ellenére is, hogy "az aktuális uralkodóért imádkozni kell". Én biztos nem fogok.

2021. jún. 5. 21:55
 12/24 A kérdező kommentje:

Gondolom te hívő katolikus vagy kedves embertársad. Sok mindenben igazad van, főleg velem kapcsolatban. De abban nem, hogy hazudok, mert iganis komoly emberek szólaltak meg, és igenis van róla beszélgetős műsor, nem is egy, hogy "okosok" se tudják hová tenni Ferenc "pápát", az nem hazugság. Ahogy az említett családot is láttam, ahogy csókolgatja a kezüket -ellenben ő ezt van hogy nem engedi-, vagyis pardon, a gyűrűt.


A Vatikáni hírekkel engem meg hagyj. Oda is azt írnak ki, amit akarnak.


Ferenc "pápával" kapcsolatban meg nagyon sokminden negatív dolog kering. Egyszer találkoztam egy olyan pappal, aki simán beillene a 18. századba gondolkozásban, temperamentumban. Végtelenül kedves pap volt. Ő elmondta, hogy minden pápa képét kitette otthon de "ezét nem fogja".


Meg ha nagyon bele akarunk menni a pápaság roomlásába, akkor miért nem koronázzák meg a pápákat a tiarával? Vagy ha ez túl "szélsőséges", akkor a pápai korona előtt eskessék fel.

2021. jún. 5. 22:02
 13/24 anonim ***** válasza:
87%

"A Vatikáni hírekkel engem meg hagyj. Oda is azt írnak ki, amit akarnak."

Tehát a vatikáni oldalon nem tudják mit írt Ferenc pápa az IMF-nek, vagy bárminek, de pár magyar beszélgetős műsorban az idióta szélsőjobbosok és szektások tudják. Hát rendben :D

Téged se az eszedért szeretnek...


"Vagy ha ez túl "szélsőséges", akkor a pápai korona előtt eskessék fel."

Milyen hülyeségeket hadoválsz? A pápánál nincs esketés...

2021. jún. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Az esketéssel rosszul fogalmaztam, elismerem. Jobb lett volna a megválasztás szó, vagy a beiktatás.


Amúgy meg elolvastam a linkedet. Tulajdonképpen tényleg az van benne, amiért én is kiakadtam a pápádra. De ezt elemezve -a link szövegét-, nagyon rímel -ha katolikus vagy valóban- a "másik oldal" szándékára. Felhívás keringőre. Meg a nagy újraindítási projektjük, ami a linked tartalma szerint a pápa áldását adja. - Értsd ironikusan.


Akkor miért is nevezel te engem hazugnak, meg minden?


Amúgy meg nem akarom elhagyni az Egyházat, és igen, meg vagyok keresztelve, templomba is jártam (és járnék), részt vettem katolikus összejöveteleken - mint már utaltam rá.


Nekem "csak" komoly aggályaim vannak ezzel a Bergoglioval, mint ahogyan a fél kereszténységnek.

2021. jún. 5. 22:13
 15/24 anonim ***** válasza:
57%
5ös: nem vagyok jehovàs, miből gondolod ezt?
2021. jún. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
66%

"Akkor miért is nevezel te engem hazugnak, meg minden?"

Azért, mert az vagy. Te azt hazudod, hogy a pápa támogatná egy világkormány létrehozását. Ilyet pedig nem írt a levelében. Elég alaposan elolvastam.


"Nekem "csak" komoly aggályaim vannak ezzel a Bergoglioval, mint ahogyan a fél kereszténységnek."

Érdekes, eddig csak néhány álkereszténytől hallottam ilyet, gondolom te is egy vagy közülük.


"Az esketéssel rosszul fogalmaztam, elismerem."

Nem, egyszerűen hülyeséget írtál, mert azt se tudod miről van szó. A tiara használatát pedig már jóval Ferenc pápa előtt megszüntették, a korai századok pápái se hordták.


"én is kiakadtam a pápádra"

Mondtam én, hogy de facto se vagy katolikus.

2021. jún. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

#16


Meglátjuk igen van igaza.

2021. jún. 5. 22:53
 18/24 A kérdező kommentje:

Amúgy meg, nem a hordásáról beszélek, hanem mint beiktatási "kellék", és ennek a használatát tudtommal a 20. században hagyta el egyik pápa.

Ennyi erővel te is hazudtál, hogy "már évszázadok óta nem hordják".

2021. jún. 5. 22:57
 19/24 anonim ***** válasza:
85%

#18

Tudsz olvasni értő módon? Idézem magam:

"A tiara használatát pedig már jóval Ferenc pápa előtt megszüntették, a korai századok pápái se hordták."


Sehol nem állítottam olyat, mint amivel megvádoltál.

2021. jún. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
93%

"Nekem meg rohadtul idézőjelben van, annak ellenére is, hogy "az aktuális uralkodóért imádkozni kell". Én biztos nem fogok."

Ezért írták, hogy nem vagy katolikus. Elvből nem imádkozni valakiért egyenesen a Krisztusi parancsnak megy szembe, a pápa tekintélyét (és ezáltal a bíborosok konklávéját, ergo az egyház hercegeinek döntését) megkérdőjelezni arról árulkodik, hogy legalább néhány területen a katolikus tanítás ellentétét képviseled.

2021. jún. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!