Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok 85%-a nem fogadja...

Muszlimok 85%-a nem fogadja el a keresztényeket és a zsidókat?

Figyelt kérdés

Muszlimok 85%- szó szerint követi a Quran könyv követeléseit.


https://www.youtube.com/watch?v=PJkpU8yIJAc



2021. jún. 7. 16:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Eleve a Korán szerint a keresztények testvérnép. Keresztény nőt egy muszlim férfi elvehet feleségül.
2021. jún. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
24%

A Korán konkrétan megtiltja, hogy a muszlimok szövetkezzenek vagy összebarátkozzanak a nem-muszlimokkal.


"O Ye who believe! Choose not for allies such of those who received the Scripture before you [Christians and Jews], and of the disbelievers, as make a jest and sport of your religion. But keep your duty to Allah if ye are true believers." Surah Al-Ma'idah - 57

2021. jún. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
69%

#12: Később ha lesz időm utànanézek. De elöljàróban annyit hogy a "szövetséges" fogalma nem egyenlő a baràt fogalmàval.


Abdullah

2021. jún. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
74%

"Az igazi muszlimok sosem lesznek terroristàk mert az Iszlàm nem engedélyez ilyesmit.

Akik ilyesmit tesznek azok nagyon ostobàk, és teljesen félrevezették őket.

Abdullah"


Abdullahhal egyetértek. A cselekedet mutatja meg, h mi van az emberben. A középkori "keresztény rémtetteket" sem igaz hívők cselekedték, hanem az álkeresztények.


"Gyümölcséről ismerni meg a fát"

2021. jún. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"A középkori "keresztény rémtetteket" sem igaz hívők cselekedték, hanem az álkeresztények."

Na, azért ez így nem teljesen igaz.

Nagyon sok meggyőződéses hívő van az inkvizítorok és a terroristák között is. A vallás sajnos ráerősít ezekre.

2021. jún. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

"Nagyon sok meggyőződéses hívő van az inkvizítorok és a terroristák között is. A vallás sajnos ráerősít ezekre."

De, ami írtam az teljesen igaz

Egy igaz krisztushívő nem gyilkol, tehát az az álkeresztény, aki kínoz és gyilkol, nem lehet meggyőződéses híve annak, hogy mindenkit szeressünk.

Ezek a saját, torzított kereszténységében hisznek, nem a Krisztus-féle kereszténységben. Behazudik magának dolgokat, az egóját szolgálja az önhazugsággal.

Még egyszer leírom: bárki bármit mondhat magáról, nem az számít, hanem amit cselekszik. Most már érted a "gyümölcséről ismerik meg a fát" mondást?

Hiába mondja a barackfa, hogy ő mandulafa, ha úgy néz ki, mint egy barackfa és barackot terem. Te tényleg ennek ellenére elhiszed, hogy mandulafa, csak mert azt címkézték rá?

Ha a piacon az asztali ventilátorra rácimkézik, hogy mikrohullámú sütő, akkor te megveszed, ha mikrosütő kell neked?

2021. jún. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Visszaterve a kérdésre, a muszlimok 85%-a sunni, vagyis szo szerint kovetnek mindent a Koranbol.
2021. jún. 8. 14:02
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Elnézésedet kérem, kérdező az off miatt. Tapasztalatom szerint sok muszlim olyan, mint Abdullah, a terroristák egyértelműen a szélsőséget képviselik, de számszerűleg én nem tudom megmondani, hogy mekkora az arányuk a hívők közt
2021. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

"Visszaterve a kérdésre, a muszlimok 85%-a sunni, vagyis szo szerint kovetnek mindent a Koranbol.'


Ezt mégis honnan vetted?

Köze nincs a valósághoz. Van amit szó szerint kell venni és van amit képletesen, de ez kiderül abból hogy szóképet alkalmaz a Korán. Mindenestre nincs ilyen hogy a szunniták szó szerint értelmeznek mindent.

2021. jún. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
57%
Kulfoldon elek, tele vagyok iszlam vallasu ismerosokkel, es valamiert egyik sem ert egyet a terrorizmussal, vagy azzal, hogy olni kellene a vallasukert, vagy utalni a tobbi embert/vallast. Mind nagyon kedvesek, kedvelnek engem es en is oket. Sose hallottam toluk semmi ocsarlast a keresztenysegre, vagy hogy nekem iszlam vallast kellene gyakorolnom.
2021. jún. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!