Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus papokat köti-e...

A katolikus papokat köti-e gyónási titok, ha a gyónás nem érvényes?

Figyelt kérdés
Például, ha látszik, hogy a gyónó nem bánta meg a bűneit, vagy megtagadja az elégtétel elvégzését.

2021. jún. 9. 08:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%
Mindenképp köti. Nincs olyan, hogy nem érvényes gyónás, max eredménytelen. Szerintem.
2021. jún. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
29%
1es. Gyilkosságot köteles bevallani, megbánta e vagy sem az illető.
2021. jún. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es kérlek támaszd alá valamilyen forrással az állításod, ha megoldható. A gyilkosokat a papnak tényleg fel kell adnia a rendősrégen? Milyen más bűnökre igaz ez?


Köszönöm.

2021. jún. 9. 09:38
 4/27 anonim ***** válasza:
84%
#3: Nincs igaza a 2-esnek. Keveri szerintem az orvosi, ill. az ügyvédi titoktartással, azok alól tényleg vannak kivételek.
2021. jún. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
30%

[link]


"Eddig nyolcból két ausztrál állam hozott be olyan törvényt, miszerint a papoknak bűn elhallgatni, ha tudomásukra jut gyónás közben a szexuális erőszak ténye. Ugyanúgy májusban Kaliforniában is átment a szenátuson egy ugyanilyen javaslat."


[link]


"Shatter ezekre a kritikákra azzal vágott vissza, hogy 1998-ban kötelezővé tették a bankrablás, a gyilkosság és az emberrablás jelentését is, és ez a törvény sem tett kivételt a gyónással."


Csak pár darab.


------

4es. Nem keverem:)

2021. jún. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
49%
3as. Ahogy látom lopást az elengedhetik, dee a nagyobb bűnőket amikez alátámasztottam, azt már nem.
2021. jún. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Értem 5-ös, és Magyarországon mi a helyzet?
2021. jún. 9. 09:53
 8/27 anonim ***** válasza:
92%

#5

Mindegy, hogy melyik ország milyen törvényt hoz, a papokat sokkal magasabb isteni törvény köti.

2021. jún. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
32%

8as. Nézheted így is, de a bíróságok igazságszolgáltatása is Isten előtt történik, és Isten adott hatalmat az embereknek a jogerős igazságszolgáltatása. Ergo ha a papság az adott állam területén van, akkor annak a törvényeit kell kielégítenie elsődlegesen, utána mehet a vallási ha nem árt akkora kárt vele. De 1 gyilkosságot vagy emberrablást, ami a legnagyobb bűnők azt köteles jelenteni.


----

7esnek:

[link]


"(sigillum confessionis), a kat. egyházban a lelkésznek kötelessége titokban tartani azt, a mit vele a gyónó felek a gyónás alkalmával közöltek. Némely törvénynek azonban bizonyos súlyos büntettek esetében kivételt tesznek. Igy p. nálunk az 1787. év máj. 4-én kelt kir. intézvény protestáns lelkészeknél a felségsértés eseteire nézve L. még Gyónás."


Régen is volt kivétel, ma is lehet valamilyen. Főleg ha minndenhol is van.

2021. jún. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
És ma Magyarországon mik a kivételek alóla, ez le van írva valahol?
2021. jún. 9. 10:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!