Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ítéli el Isten a házassá...

Miért ítéli el Isten a házasság előtti szexet? (Szerintem meg csak emberek találtak ki Ezt)

Figyelt kérdés
Először is megvagyok keresztelve, első áldoztam, Bermalkoztam. Hitben élek. Nem ölök meg senkit, nem bántok senkit. Nem kívánom s nem veszem el ami másé. Tisztelem a másikat. Ha tudok segítek még egy jó szóval is… szeretem az URAT. Törekszem szeretet-békességre. Azonban: 20 éves vagyok van barátnőm, és 9 hónapja tart a kapcsolatunk és most hétvégén le feküdtünk (mindketten szüzek voltunk). Nem érzek bűntudatot emiatt úgy gondolom aki házas vagy párkapcsolatban él az legyen hűséges de ha független két ember , kinek mi köze hozzá? Ezzel az eséllyel a világ 95%-a pokolba jutna. Nem lehet várni házasságig a szex addig a legjobb ha valaki fiatal lehet 30 éves koromban jön el a házasság addig nem lehet várni…. Különben is fiatal vagyok nem akarok én még házasodni 20 évesen… rá ér még 3 vagy 4 év múlva…. De nem várhatok addig ! Egyébként meg szerintem ez normális…. Nem bántok én ezzel senkit.! Ha a szeretet útján járok szeretem az embereket, jókat teszek másokkal , a magán életemhez meg jogom van. (Egyébként bulizos típus sem vagyok, cigizni sem cigizek szagától is rosszul vagyok, alkoholt sem szeretem) ennyi meg belefér .
2021. jún. 15. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

A Bibilia szerint nincs olyan, hogy házasság előtti szex. A zsidóknál ugyanis az első szex volt maga a házasság, és a Bibilia is így kezeli ezt. Szóval ha ragaszkodunk ehhez, akkor nyugodtan lefekhetsz a barátnőddel, csak utána mással már ne, mert az házasságtörés. Biztos, hogy erre felkészültek vagytok?


Arra, hogy mennyire hasznos ez az elv, hogy csak egyetlen emberrel létesíts szexuális kapcsolatot (kivéve, ha ő esetleg meghal), vallási szempontból már nem lehet válaszolni, ez tudományos kérdés. Egyrészt a szex egy nagyon erős köteléket hoz létre két ember között. Különösen az első szex (a pettinget stb. is ide értve). Az én számomra fontos a stabil házasság, és ennek a megerősítésére akartam az első szexet fölhasználni. De hogy neked ez fontos-e, azt te tudod. Ilyenkor az "összeilléssel" sincs probléma, mert a nő szexualitása tanult, tehát tud a párjához alkalmazkodni, csak ezért nem szükséges a dolgot előre kipróbálni.


De vannak ezen kívül más szempontok is, és bizonyos szempontokból jó, másokat nézve meg rossz várni a házasságig. Tehát van előnye és hátránya is. Gondold át és mérlegelj.

2021. jún. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Tényleg szükséges minden nap ecsetelned, hogy te mennyire végtelenül jó ember vagy? Senkit se érdekel. Az se, hogy szerinted mi fér bele, csak magadat mentegeted folyamatosan. Szánalmas vagy.
2021. jún. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Jó párszor volt már erről szó:

nemi betegségek, fogamzásgátlás, utódlási kérdések.

Régen erre csak egy megbízható módszer volt: a megfelelő távolságtartás.

2021. jún. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem élsz hitben. Kamukirály vagy, csak magad előtt tetszelegsz.
2021. jún. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"ennyi meg belefér"

Döntsd el: ha hívő vagy, akkor nem fér bele.

Ha nem vagy hívő, akkor belefér.

2021. jún. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

6.

Ejnye kedves Kérdező.

Egy keresztény nem használ ilyen lealacsonyító szavakat. Ezért a Biblia alapján már a gyülekezetből való kizárás jár, mert rendszeresen ezt csinálod.

Talán Te vagy a Kovács Tamás? Nem sikerült még kivetkőzni ebből a modorodból. /Tavesz Baktale/


Egyáltalán minek tartod Te Isten szavát? Mert rendszeresen ellen mondasz neki. Isten szavát leidiótázni... hát. Ezt már majdnem a szent szellem elleni vétek. Ugyan is Isten a szelleme által íratta le, hogy az emberek kövessék az útmutatását.

Tudod Isten megakar tisztítani magának egy népet. Ezért kiválasztja azokat, akik az írásokkal összhangban élnek a vezetése alatt.

Azt hogy ki a jó, csak Isten döntheti el, nem mi.

Még Jézus sem mondta magát Jónak.

(Márk 10:18) 18 Jézus ezt mondta neki: „Miért nevezel engem jónak? Senki sem jó, egyedül Isten.

2021. jún. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Figyelj így nem lehet élni. Én szeretem a jó Istent de senkivel semmit nem iratatott le az emberek írtak ezt is mint a többi konyvet!! Kit érdekel a gyuli én nem megyek szektákba elég sok hülye oda jár és a pénzét oda le adja …. Szeretem a istent de nem így fanatikuson
2021. jún. 15. 17:54
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyébként a kérdésedre a válasz:


Azért, mert amikor létrehozta a házasság intézményét, így határozott bizonyos erkölcsi kérdésekben, Kizárólag, a házasságban élőknek engedélyezi a nemi életet, mivel a családi élet alapja ez.

Ha szeretnéd az életadódat, és a megváltódat, akkor nem támadnál örökké az általa felállított elvek ellen.

Az életadó a törvényhozó. Ha nem tetszik a törvény amit hozott, akkor élet se kelljen amit létrehozott. Élj ahogy akarsz amig ez a világ tart.

De, hogy örökké itt bemutatod magadat, azzal nem változtatsz Isten személyiségén, és nem fogja a törvényeit eltörölni. Tavesz vitu

2021. jún. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha szerinted a Biblia nem Isten (emberek által leírt) szava, akkor honnan van bármiféle ismereted róla? Honnan tudod, hogy van Isten egyáltalán? Honnan tudod, hogy milyen és mit akar? Ilyen erős a személyes kapcsolatotok? Mert ha igen, az nagyon jó, és hagyatkozz arra. De az írásod alapján nem ez ugrik be, hanem inkább hogy éretlen vagy.
2021. jún. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8


De lehet így élni. Szereted Istent? Nem is ismered. Hogyan tudod szeretni mikor semmit nem tudsz róla?

2021. jún. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!