Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondja sok templomba...

Miért mondja sok templomba járó nekem hogy nem szabad ilyen Hit gyülekezetekbe Menni?

Figyelt kérdés
Mondta egy katolikus ismerősöm akinek mondtam hogy voltam hitgyülibe és azt mondta nem szabad menni ilyen helyekre
2021. jún. 16. 10:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Erre az egyházad papja verte, ez van a videón.

Ez egy videós választási segédlet. Melyik a jobb? Ez alapján lehet választani.

2021. jún. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
91%

A katolikusok jelentős része a Hit Gyülekezetét szektának tartja.


A Katolikus Egyház az énképe szerint közvetlenül az apostoloktól származik, de abban az intézményesült formában, ahogyan ma ismerjük is körülbelül 1700 éves (ha mondjuk a IV. századi egyetemes zsinatoktól datáljuk), természetesen sok változáson ment át ilyen hosszú idő alatt.


A nyugati lelkiség- és egyházmegújítási mozgalmakat a katolikusok mindig gyanakodva nézték, bár ennek a skálája széles (a hasznosnak vélt újításokat maguk is igyekeztek beépíteni, a veszélyesnek gondolt újítások ellen akár fegyveres agresszióig is elmentek). Hozzá kell tenni, hogy ezek a mozgalmak is hasonlóan gyanakvóan (és a beépítés-agresszió széles skáláján) viszonyultak a katolicizmushoz.


A katolikus-protestáns (itt most a protestáns alatt azt a XVI.-XVII. századi jelenséget értem, melynek során sok nyugati keresztény felekezet kialakult és megerősödött: evangélikusok, reformátusok, baptisták, stb.) szembenállás időnként még komoly vallásháborúkig is elment. Mára azonban megbékéltek egymással, természetesen minden felekezet úgy tartja magáról, hogy az ő hitük a helyes, de a többieket is magukhoz hasonló, csak néhány dologban eltévedt kereszténynek tartják.


A neoprotestánsok (egy másik nagyobb hullámban, a XIX. században, főleg Amerikából indulva sok újabb keresztény felekezet jött létre) esetében ez a megbékélés egyelőre nincs meg, nagyobb az ellenségeskedés. Itt nem az van, hogy "a másik is keresztény, csak ezt vagy azt rosszul gondol", hanem hogy "a másik szektás" (sommás katolikus vélemény a Hit Gyülekezetéről) vagy hogy "a másik pogány" (sommás hites vélemény a Katolikus Egyházról).


Ezért van az, hogy a katolikus ismerősöd óvva int téged a Hit Gyülekezetétől.

2021. jún. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
24%

Az ördög nem akarja, hogy megtérjél, ezért szól embereken keresztül is.

Keresztény gyülekezetek hirdetik a bibliai megtérést, a templomban csak gyónogatni kell.


Az ördög a megtérést le akarja járatni, agymosásnak nevezi, stb.

Isten jó, csak a láncaidat veszítheted!

2021. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!