Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Énok összes könyve Arany...

Énok összes könyve Arany Lászlótól hiteles fordítás?

Figyelt kérdés

Terveztem, hogy megrendelem, de a könyv leírásban olyat láttam, hogy "...csupán töredékesen maradt fent, ám ugyancsak a sumér-hun-egyiptomi-magyar nyelvet beszélő területeken..."

Na most ilyeneket Szaniszló Ferenc szokott mondani, hogy "sumér-hun-egyiptomi-magyar", emiatt kételkedem Arany László hitelességében.



2021. jún. 16. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
19%
az
2021. jún. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

„Énok egyike volt a magyarok azon távoli őseinek, akik még közvetlen kapcsolatban álltak Istennel, azaz civilizációnk égben lakozó részével. Megismerése által a saját gyökereink is érthetőbbekké válnak…”


Ez alapján azt mondanám, hogy nem.

2021. jún. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

Végre egy jó kérdés :) Aki a saját világnézetét akarja viszontlátni egy fordításban, az elfogult, azaz szerintem nem hiteles.


Ezek az ősi szövegek amúgy is elég nehezek, más kultúra, más idők, más fogalmak. Elég nagy tere nyílik az egyéni értelmezéseknek, ráadásul lebukni is nehezebb.

2021. jún. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
30%
Nem!
2021. jún. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!