Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jehovistázok, akkor elpuszt...

Ha Jehovistázok, akkor elpusztulok?

Figyelt kérdés
2021. jún. 20. 15:35
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
85%
Nem. A jehova csak egy műszó, nem mondta Isten, hogy ez a neve.
2021. jún. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
73%
Igen, idővel. De nem azért.
2021. jún. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
akkor, miért fenyegetnek minket a jehovisták, hogy a Te Istenedet tiszteljed, meg ilyenek?
2021. jún. 20. 16:33
 4/43 lilla64 ***** válasza:
88%
Szerintük mindenki elpusztul aki nem a szervezetükhöz tartozik.Nem kell komolyan venni.
2021. jún. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
De én komolyan veszem, nem akarom megbántani Istent azzal ha jehovistázok. Ráadásul ez nem ugyanolyan amikor azt mondom a másiknak, hogy " leszarom "? Tehát nem tisztelem őt stb...
2021. jún. 20. 17:43
 6/43 anonim ***** válasza:
43%

Kedves Kérdező.

Jehova Tanúi nem fenyegetőznek. Másrészt ha tiszteletlen akarsz lenni, akkor legyél tiszteletlen. A Te dolgod.

Most a magam nevében beszélek:

Mivel Jehovát az éltető Atyámnak tartom, nyilván rosszul esik, hogy a nevét becsmérlik, pedig Jézus arra tanított imádkozni mindenkit, hogy legyen megszentelve a neve.

De nem fenyegetőzök, mert nem az Én személyemet, és nevemet mocskolják. Ezt majd Ő lerendezi az emberekkel.

2021. jún. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Akkor a kálvinista is sértő, én nem jehovát követem, hanem Jahvet. Kálvin = Kálvinista... Jehova pedig nem jön ki a négy betűből. Az őrtorony azt írja, hogy aki nem Tanú az elpusztul. És nem Jehova az Ő neve, hanem Jahve, vagy Isten! Nem pedig Jehova istennő...
2021. jún. 20. 18:52
 8/43 anonim ***** válasza:
67%
A "jehovázás", "tanúzás" az a primitív keresztényeknek ugyanazt a felsőbbrendűségi érzést adja meg, mint más bunkóknak a zsidózás vagy a niggerezés.
2021. jún. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
24%

Isten neve és egy Ember neve közé egyenlőséget teszel?


Ilyet nem ír az Őrtorony, hogy aki nem tanú az elpusztul. Kérlek idézd már ezt, melyik folyóiratban olvastad?

Az Isten szó, nem tulajdon név. Sátánt is "Istennek" nevezi a Biblia.

Egyébként pedig a 8-as válaszolónak megköszönöm a szavait, ennél hatásosabb válasz nem létezik.

2021. jún. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Akkor az is lekicsinyító ha kálvinistázok, és darwintázok. :P
2021. jún. 20. 19:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!