Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igazságos-e, hogy az emberek...

Igazságos-e, hogy az emberek a pokolba jutnak a bűneik miatt? örök kárhozat kérdés.

Figyelt kérdés
2021. jún. 22. 21:02
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
néha azt kívánom, hogy bárcsak mindenki a Mennybe kerülne! nagyon ritkán pedig azt, hogy, de csak magamban, hogy ez a gonosz ember... a többit tudod.
2021. jún. 22. 22:41
 12/26 anonim ***** válasza:

Megkérdezném azt a 3 embert, aki a hármast lepontozta: ti a pokolba akartok kerülni?

Mert így oda fogtok, de ez jó nektek?

2021. jún. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

mert hülyeséget írtál. a pokolban miért lenne kaja, fény, világosság? :D


ha az ateistákat nem érdekli Isten jósága, akkor Ő tiszteletbe tartja az ateisták akaratát. A lélek örök, mert szellem, így nincs megsemmisülés. ^^

2021. jún. 22. 23:13
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

De ki beszélt itt pokolról?

Arról írtam, hogy az istennek - ha VALÓBAN végtelenül jó lenne - akkor kellene egy ilyen semleges helyet biztosítania annak, aki nem akar az ő dicsőségében élni, de nem bűnöző, hogy a poklot érdemelné.

Sok hívő azzal jön, hogy hát saaaaaajnos, ha nem méltó a mennyországra, akkor csak a pokol marad.

De ez nem igazságos, ezért kéne egy ilyen hely.

Miért nem értetted, amit írtam?

2021. jún. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

jaaaaaa, mint amikor valaki tagadja az evolúciót, akkor úgy sírtok ti, mint egy óvodás :D ( én gyakorló reformátusként, elfogadom az öntervező univerzumot amit Hawking mondott ). a Jó Isten miért ne csinálhatta az univerzumot autógenerációra? :) így látta jónak...


mert ilyen intelligenciát kaptam automatikusan szerintem :P a semleges állapot az a purgatorium ami jó lenne az erkölcsös jó ateistáknak is, de az a helyzet, hogy Jézus Krisztus teljesen mást mondott, és purgatorium nem létezhet, hiszen a jobb lator megtért és Jézus mondta a halálkor: Ma velem leszel a Paradicsomban. világos, mint a világ világossága? =)

2021. jún. 22. 23:26
 16/26 anonim ***** válasza:
39%

"a semleges állapot az a purgatorium"

Ahol égetnek és folyamatosan kínlódsz?

Az a semleges állapot?

Én kérek bocsánatot.

2021. jún. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Ja, egyébként a modern vallási elképzelések szerint nincsen pokol: mármint nincsen olyan hely, ahol örökké kín jutna az oda jutóknak.

Aki nem méltó a mennyországra, az megsemmisül, de nincsen kitéve kínzásoknak.

Mondjuk ez nem is nagyon lenne érthető, hogy mire lenne jó?

A purgatóriumnak még lenne valami értelme, de a pokolnak?

Egy végtelenül jó isten miért is engedne ilyet?

Hát még minek készítene?

2021. jún. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
túl sok a bajod, és én nem tudom meggyógyítani. Ha mindenre akarsz válaszolni, akkor nézzél sok apologetikát, vagy kövessed Jézus Krisztust. Nem nagy dolog ^^
2021. jún. 22. 23:35
 19/26 anonim ***** válasza:
44%

Nem, inkább itt az a gond, hogy nem egységes a vallás.

Először volt ugye a menny, meg a pokol.

De a pokolból is két fajtát képzeltek el: az egyik nyugvóhely, a másik kínzóhely. Ott van mindkettő a Bibliában, nézd meg. Jézus is mondja, hogy akik a pokolban vannak, nem éreznek semmit, alszanak a végítéletig.

Aztán a középkorban rájöttek, hogy ez így nem lesz jó, mert a mennyországba évente megy 3 ember, a többi akkor mind a pokolba?

Ez így nem lesz jó, ebből lázadás lesz.

Ezért találták ki a tisztító tüzet, ami egy kicsi, határidős pokol, ahol kínozzák az embert.

De igazából nem ez a jelentősége, hanem valahogyan az évszázadok, ezredek alatt kiégetik belőle a bűnt - hogy miért ilyen sokáig, amikor az isten erre 1 másodperc alatt is képes lenne, azt nem tudni - és utána egyenesen mehet a mennyekbe.

Nem valami jó kilátások, de elviselhetőek.

És - hacsak valaki KIFEJEZETTEN nem megátalkodott bűnös - 99% eséllyel ide kerül hosszabb, rövidebb időre.

Tehát akkor az élet el van rendezve, nincs itt semmi néznivaló, mindenki visszamehet dolgozni, majdnem senki sem reménytelen.


Aztán egyes keresztény irányzatok ebből elkezdtek szemezgetni, és hol az egyiket hagyták el, hol a másikat.

De mondom: egyik sem igazságos, mert nincsen sehol egy semleges hely.

Egy ateista például vagy örökké szenved, ami egyáltalán nem igazságos, vagy pedig megsemmisül, ami akkor nem igazságos, ha más pedig örökké él, jólétben.

Tudod, az ateisták többsége nem azért ateista, mert nem AKAR hinni, hanem azért, mert nem hisz. Ez nem elhatározás kérdése.

2021. jún. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Az igazat senki sem tudja, nem jött vissza senki, kérdező higyjünk Istenben meg Jézusban legyünk jó emberek ne bantsunk másokat, törekedjünk a jóra de a magán életébe a vallás ne avassuk hanem éljük az életünket, senki sem tud semmit majd ki derül a halál után
2021. jún. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!