Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha kihalna az emberiség,...

Salx Narval kérdése:

Ha kihalna az emberiség, szerintetek melyik állat, állatok, vennék át, az uralkodó szerepet?

Figyelt kérdés
Ki milyen lényt tudna elképzelni? Tudna e hozzánk hasonlóan gondolkodni,egy idő után? Melyik állatcsoportból emelkedne ki? Ha van kedvetek, írjátok le, hogyan képzelitek el a földet, ember nélkül.
2009. szept. 21. 03:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Egyáltalán nem szükségszerű, hogy kialakulnának intelligens lények. Ezért nem értem azokat sem, akik abból, hogy sok csillag van, azt a "következtetést" vonják le, hogy akkor "biztosan" van valahol máshol is élet és ha van élet, akkor néhol "biztosan" van értelmes élet. Dehogyis van. Az evolúciónak nincs célja, az evolúció nem a két szép szemünkért történik, nem egy intelligens lények megalkotásáról szóló projekt, hanem egy egyszerű természeti folyamat, amelynek során a lények alkalmazkodnak a környezeti hatásokhoz. Arra pedig az intelligencián kívül még sok más stratégia alkalmas.
2009. szept. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
delfinek:)
2009. szept. 21. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
Egyszer egy professzor azt mondta, ha a patkànyok 1 méteresek lennének, ök uralkodnànak a bolygon! S lehet hogy igaza van!
2009. szept. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.A világegyetem szerintem is óriási hely ahhoz,hogy másutt is létezhessenek értelmes lények.De az evolúció kérdésében, tökéletesen igazat adok neked.Delfin,nem rossz.Hogy képzeled el? Patkány? Szerintem ideig, óráig talán. De ismerve mohóságukat és szaporaságukat, szerintem ,viszonylag rövid időn belül, felfalnák az összes ehető dolgot a földön,ha csak nem válnának szét két három fajra és irtanák egymást is.Lehet ez is.
2009. szept. 21. 08:27
 5/21 A kérdező kommentje:
Én minden válaszadót felpontozok, függetlenül a választól.
2009. szept. 21. 08:30
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lenne az egész Földön uralkodó fajta, csak minden kis közösségben kialakulna egy olyan rendszer, amelynek csúcsán a legerősebb ragadozó áll.

Végülis ez már most is így van, csak az ember néha beleugat....

2009. szept. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező... A delfinek ennél sokkal értelmesebbek. Ne sértegesd őket, kérlek. Tanulhatunánk is tőlük civilizált viselkedést, ami azt illeti.


Egyébként meg intelligencia szerintem akkor fejlődik ki, ha adottak hozzá a körülmények. A már említett delfinek és pl. a madárvilágban a hollók is kimondottan intelligensek, csak épp testi adottságaik nincsenek ahhoz, hogy ezt szélesebb körben is kamatoztathassák. (A delfin hiába eszes, kezek és ujjak híján igen korlátozottak a lehetőségei, és ugyanez áll a hollóra is, aki ugyan sokmindenre képes a csőrével és a karmaival, de még így is megvannak a határai)


Az általunk jelenleg ismert állatfajták közül tényleg a majomfélék a legalkalmasabbak a komolyabb értelemre, egyszerűen azért, mert nekik vannak olyan végtagjaik, amikkel komoly manipulációkat vihetnek végbe a környezetükben: fejlett eszközöket készíthetnek és használhatnak, építhetnek, áthelyezhetnek dolgokat, stb. - tehát legalábbis anatómiailag alkalmasak rá, hogy kibontakoztathassák az értelmüket. Hogy aztán ez mennyi időbe telne - és egyáltalán lenne-e igényük, szükségük rá, mert ez is fontos tényező, az már egy másik kérdés.


De elméletileg bármilyen olyan faj szóba jöhet, amelyik az esze mellett még hasonló fizikai manipulációkra is képes.

2009. szept. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

Egyértelműen a majom ahogyan korábban is, de csak sok millió év után. Ismétlődne az egész.

Ha úgy kérdeznéd hogy mi lenne ha az összes ember, majom és főemlős kihalna, már érdekesebb lenne a helyzet.

Szerintem egy majdnem biztos: akárhol is él jelenleg az az életforma(pl delfin), az valószínűleg nem maradna vizilény hanem kimászna a szárazföldre mint az ember ősei régen.

2009. szept. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nincs még egy olyan lény, ami az egész Földön él és elég fejlett, ezért jó darabig senki. Sokmillió év múlva meg, ki tudja?
2009. szept. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A tyúkok.
2009. szept. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!