Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a modern emberiség...

Szerintetek a modern emberiség hitetlensége felelőssé tehető-e a világban uralkodó káoszért és szenvedésért?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 12:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Tehát akik ma szennyezik a környezetet, mérgezik az ételeinket, az emberi jóérzéssel ellenkező döntéseket hoznak, mindezt profit reményében."


Akkor ezt le kellett volna írni a kérdés alá. Egyébként mindez nem hit kérdése. Hívő ember is szennyezheti a környezetet, és tehet rosszat másban hívőkkel, vagy nem hívőkkel.

2010. aug. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Mi sem jobb példa, mint a búcsúcédulák árusítása. Ekkor a papok pusztán haszonszerzésért árulták a bűnbocsánatot, a saját hívőiknek.

Volt amikor keresztelni nem voltak hajlandók ingyen, ami nem is lett volna baj, ha nem ijesztgetnek azzal, hogy pokolra jut, aki nincs megkeresztelve.


Erről ennyit.

2010. aug. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Igazság szerint minden ember felelőssé lesz téve bűnei miatt, de senki ne értse félre...nem bántásból, csupán oktatásjelleggel, hiszen senki nem vész el a semmiben. Mélyebb valónk fog szembesíteni "bűneinkkel". A cél a jellemfejlődés, az emberek jelleme mindent meghatároz, legyen az politika, sport, emberi kapcsolatok, játék és sorolhatnám. Mindenki képes arra, hogy változtasson. :)


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Félreértettetek. Én nem vallásos emberekről beszélek, én hívő emberekről beszélek. Olyanokról, akik követik Jézus tanításait.

Józan ész? Kinek a józan eszéről beszélsz? A józan ész a mai világban ugyanúgy profit és nyereségvágyó.

2010. aug. 27. 08:35
 15/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


Tulajdonképpen mit akarsz most megtudni? Én leírtam szépen a lényeget, hogy aki bűnt követ el, el fog számolni érte...legyen az bárki. Káosz nincsen a világban, maximum itt a Földön...az emberek önző viselkedése miatt. A józan ész pedig nem az amiről te beszélsz...hiszen aki hasznot akar húzni, az a pénztől mámorodva gondolkozik, az érdekektől megrészegülve, tehát nem józanul. Ne keverd össze a kettőt. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Még annyit tennék hozzá, hogy a középkorban nem az egyház uralkodott, hanem a -teljesen világi gondolkodású- katolikus klérus. A búcsúcédulákat, keresztes háborúkat az akkori politikai és anyagi érdekek hozták létre, nem a hit.

Az emberek pedig hiszékenyek voltak és nem hívők. Hogyan is hihettek volna, a misék latinul folytak, azt sem tudták mit tanít a Biblia.


Vallásháborúk pedig szerintem nincsenek. Az ír probléma nem protestánsok és katolikusok, hanem két nép között zajlik egy darab földért. Palesztin-izraeli konfliktus? Földért. Bush sem azért háborúzott, mert keresztény, hanem az olaj miatt. Meg a terület miatt. A vallás köntösébe bújtatják az emberek a saját gonoszságukat, de az attól még az emberek gonoszsága, nem a vallásoké.

2010. aug. 27. 10:11
 17/23 A kérdező kommentje:

Last One Left, nem én keverem, az emberek keverik. Józan észre hivatkoznak, amikor olyan döntéseket hoznak, amik mások kárára vannak.

Arra vagyok kíváncsi, hogy az emberek érzik-e,hogy növekszik a szenny és az érdektelenség a világban, vagy egyedül vagyok ezzel az érzéssel. Arra vagyok kíváncsi, hogy miért hangoztatják azt hogy Isten nélkül is milyen morális mindenki, amikor elég megnézni mi folyik a világban. Ilyen dolgok érdekelnének.

2010. aug. 27. 10:18
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hitetlenség kérdése,hanem tudatlanságé.

az ember nem sz..rna oda ahonnan eszik,ha nem lenne buta.

bele lehet önteni mindent a tengerbe,el lehet szennyezni mindent,csak ez nem jut eszünkbe,hogy utána a saját mocskunkban fogunk dagonyázni.és az sem igaz,hogy nincs elég élelem a földön,jutna elég az afrikai éhezőknek is,ha kapzsi gazdagék nem zabálnának fel mindent.meg,hogy nincs elég ivóvíz...igen ez igaz,a probléma csak az,hogy mi emberek tettük ihatatlanná.tehát mi vagyunk a felelősek az ilyen dolgokért.

2010. aug. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Kérdező. :)


Elnézésed kérem, csak a mondatodból úgy tűnt...viszont hiába hivatkoznak a józan észre...mi tudjuk, hogy az nem az.

Nem, nem csak te vagy egyedül ezzel, hogy érzed az embereken a hatalmas elvakultságot...viszont el ne ítéld őket, mert tévedésükben teszik. S ha elítélő vagy, akkor tulajdonképpen te is rossz. Nem állítom rólad, csak szóltam. Idő van, hogy elgondolkozzanak az emberek egy cseppet a létezés miértjein. Elfelejtették, hogy mi valójában az ember, mi az univerzum és mi Isten(nem a közhitben szereplő istenképek). ezt a tudást, most újra el lehet sajátítani, csupán nyitottnak kell lenni. :)


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nem elítélek, hanem szomorú vagyok, amikor látom, hogy hívők és ateisták egymást marcangolják, egyik a másikat hülyézi, miközben elfeledkezünk valamiről: a közös felelősségről. Én a vallás szerepét a mai világban abban látom, hogy ébren tartja az eredendő bűnről való tudást, hogy mi emberek együtt követtük el a bűnt és a mai napig permanens árulásban élünk, és hogy mindenki közös felelőssége a jóvátétel.
2010. aug. 27. 11:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!