Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért a szigorúbb, fundamental...

Miért a szigorúbb, fundamentalista gyülekezetek növekednek, amíg a történelmi egyházak egyre több tagot veszítenek?

Figyelt kérdés
A leggyorsabbak növekvő felekezetek az evangélikusok (itt a fehér angolszász protestánsokra gondolok nem lutheránusokra), a pünkösdisták, a hetednapi-adventisták, a baptisták, stb., míg a katolikusok (még Dél-Amerikában is), reformátusok, lutheránusok, anglikánok egyre fogynak.

2021. jún. 26. 03:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
#7 JT közelebb áll a református vonalhoz mint a divatos szektákéhoz. Ott tényleg nem a cirkusszal fognak megfogni, persze jobban náluk se jársz hiába jobb az indítékod, mint mondjuk annak aki lázadni akar vagy pusztán kényelmesebb neki a lazább stílusú gyülekezet esetleg csak szórakozásként tekint az összejövetelekre. Ott ugyanis szórakozni nem fogsz, élő zene nincs. A dalaik többsége pedig ritmustalan, dallamtalan, és közelebb áll az 1800-as évek gyülekezetinek stílusához. Stand up sincs, hiszen merev és feszes, jól behatárolt mondanivalót kell előadni. (Csak arról beszélhet ami előre ki lett kövezve.) Sok esetben olyat amit már vagy 4x hallottál ugyanattól az embertől és pedig szóról szóra.
2021. júl. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
12%

Azert mert a hívők odamennek ahol jelen van a Szent Szellem!

Az az egyház ahol nincs jelen a Szent Szellem az az egyház nem élő.

A hívők pedig a Szent Szellem segítségével tartják be a szigorubb elvárásokat mint pl házasság előtti önmegtartóztatás vagy öltözködés vagy pénzbeni támogatás, Isten ugyanis a szívükbe írta a törvényt az újjászületés fürdőjével a Szent Szellem által!

2021. nov. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

"vagy pénzbeni támogatás"

Mármint a rászorulók pénzbeli támogatása, amiről a Bibliában is olvashatunk, vagy a felekezetek, még inkább felekezeti vezetők zsebének kitömése?

2021. nov. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%
23" Amire a Szent Szellem vezeti őket! Mert ha Isten jelenti ki számukra a pénzbeni támogatást az ember nem fogja megkérdőjelezni! Ez lehet a gyülekezet támogatása is, ez ugyanis az Isten királyságába befektetett pénz ami a hívő javára válik. Mondom ezt úgy hogy én nem vagyok gyülekezeti tag most még a munkám miatt de havonta támogatok egy egyházat mert erre kért a Szent Szellem!
2021. nov. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ha Isten jelenti ki számukra a pénzbeni támogatást az ember nem fogja megkérdőjelezni!"

Ez hogy történik, például Isten kijelenti, hogy havi 30k-val támogassa valaki Németh Sanyit? Bár nem tudom, hogy a luxus kocsija és budai villája miként lenne befektetés Isten királyságába.


Mert ugye beszél arról Jézus, hogy gyűjthetünk kincseket a mennybe, de valahogy az általad vázolt dolgot nem említette.

2021. nov. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

Ha a gyulekezet támogatod akkor ezt is a mennybe gyüjtöd , mert nyilván lemondasz arról az összegről az Isten Királyságának javára. Ezt neked fel lesz jegyezve. Az hogy a Pásztor ezt hogy fekteti be hogy forgatja meg az Isten Királyságában az meg neki lesz feljegyezve! De adhatod a szegényeknek is, vagy a rászorulóknak. Vagy ha közvetlenül te is be tudod fektetni az Isten Királyságába nyilván az is jó! Lényeg hogy ne legyen az ember gyümölcstelen. Ez olyan mint amikor az ember nem tudja megtermelni sajat maga a gyümölcsöt vmi oknál fogva de pénzen tud maganak venni a piacon. Kölcsönadod a pénzt olyanoknak akik megtermik a gyümölcsöt.

"Aki befogad egy prófétát azért, mert az próféta, prófétának járó jutalmat kap; aki pedig egy igaz embert fogad be azért, mert az igaz, igaz embernek járó jutalmat kap. Aki pedig csak egyetlen pohár friss vizet ad inni egynek e kicsinyek közül, mert az tanítvány: bizony, mondom néktek, semmiképpen sem fogja elveszteni jutalmát.”

Ha egy olyan embernek adsz kölcsön aki tehetséget kapott fentről , akkor ugyanazt a jutalmat fogod kapni mint a tehetséggel megáldott ember! És itt most nem akarok személyeskedni, nyilván nem egy ember zsebébe kell bedugni a pénzt, adhatod missziós szolgálatra, dicsőitő szolgálatra vagy akár technikára is amivel az evangéliumot hirdethetik!

Nekem azt jelentette ki a Szent Szellem hogy mivel én nem vagyok gyulekezeti tag, nem termek gyümölcsöt , nem vagyok aktív része az Isten Királyságának, de ha támogatom azokat akik aktívak akkor az ő gyümölcsükből én is részesedni fogok! Ezt álomban jelentette ki nekem az Úr! Arról is megintett hogyha gyümölcstelen leszek akkor le fog vágni a fáról mint gyümölcstelen ágat!

2021. nov. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Thunderfairy ***** válasza:
100%
26-os és a többi aki vallásosan irta, hittel, a mondandóját. Kezdjűk ott hogy semmi bizonyiték Isten létezésére és nem is ez volt a kérdés hogy a gyüli tanításai alapján mi hogy lesz. A történelni valós egyházak nem modern köritést használnak, pl. Hit Gyülekezete, és így nem tudnak bevonni embereket a hiveik közé. A Hit Gyüli és hasonlók sokkal jobban a mai vílág követelményeinek, modernságának megfelelnek. Szivesebben mennek be az emberek a modern gyülekezethez, mint a régi stilusú templomokba. Föleg hogy utána ott a katolikus vallást is bünnek, Katolicizmus, állitják be. Jól tudják a modern köritésel és hangulattal irányitani az embereket.
2022. ápr. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
40%

27.

Ezek a " modern egyhazak" ahogy te nevezed őket sokkal konzervativabbak, mint a történelmi egyházak! Nem megengedett a házasságon kívüli szex plussz a tagok gyakran tizedet is fizetnek. Nem hiszem hogy a fiatalos atmoszféra hozzá be az embereket. Kell lennie vmi komoly huzoeronek ami fentről jön! Azok akik ilyen "modern " egyházaknak vannak, szerintem már van bizonyítékok Isten letezesere! Ez pedig a Szent Szellem

2022. ápr. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
79%

#28

Hogyne lenne húzóerő, ez egyszerű pszichológia, nagy fokú manipuláció. Amit egyébként nagyon okosan, apránként építenek fel. Lásd ilyen a tized fizetése, amit sikerült az egyik legördögibb módon kivitelezni, sőt külön teológia épült erre az ilyen szektákban.

2022. ápr. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!