Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez miért lehet? Keresztények...

Ez miért lehet? Keresztények véleménye különösen érdekelne.

Figyelt kérdés

A Bibliában is le van írva, hogy jönnek majd hamis Krisztusok és hamis próféták. Szerintem a 21. században már rengeteg volt, több mint valaha a történelemben.

Én keresztény vagyok, de nem hiszek nekik, viszont komolyan elgondolkodtam, hogy ezek az emberek, akik Jézusnak tekintik magukat, hogy hihetik ezt magukról? Vagy ha becsapnak embereket, akkor azok, akik hisznek nekik, hogy tudnak ebben hinni?

Én hiszem, hogy visszajön Jézus, de nem úgy fog visszajönni, hogy visszajön a földre, közben dolgozik valahol, éli nyugisan az életét, a világon minden megy tovább és ugyanúgy folytatódnak a háborúk meg betegségek meg katasztrófák. Szerintem még aki kereszténynek vallja magát, de nem ismeri rendesen a Bibliát, az is beláthatná, hogy ennek semmi értelme nem lenne.

Aki meg ismeri a Bibliát, az meg végképp nem kellene elhigyje, hiszen le van írva, hogy sokan állítják majd magukról, hogy ők Jézus Krisztus és hazudnak. Szóval akár ismeri a Bibliát, akár nem, nem értem, hogy hihetik ezt el.

Nézzétek meg ezt itt:

https://www.youtube.com/watch?v=hXpLVmL2esw

Egyértelmű, hogy a pasi hazudik, de mikor már azt mondja egy másik pasi, hogy ő meg az egyik tanítványa volt vagy kicsodája és emlékszik, hogy több mint 2000 éve megkínozták őt is meg amikor a pasi felesége állította, hogy 2000 éve ő félt, hogy mi lesz, de az általa Jézusnak mondott pasi nem félt semmitől meg hogy miken ment keresztül a szeretet miatt, hát már magam is meglepődtem. És közben látszott, hogy elérzékenyült mint aki tényleg elhiszi, hogy úgy volt, ahogy állítja.

És akkor még nem beszéltünk az emberekről, akik támogatják anyagilag őket vagy beülnek egy előadásukra.


Komolyan érdekelne, ki hogy látja ezt. Az ilyen emberek (nemcsak a hamis Jézusok hanem bárki aki hisz neki és azt mondja hogy ő is volt 2000 éve) elmebetegek? De ha komolyan elmebetegek, akkor hogyhogy nem valami pszichiátrián vannak?

És aki meg elvileg keresztény, az hogy képes ezt elhinni?


Itt egy másik példa a szibériai hamis Jézusról:

https://www.youtube.com/watch?v=W2Cv5hZfOmk

Őt azt hiszem azóta letartóztatták, de voltak követői és komolyan hittek benne. A helyi iskolában meg mindenfélével tömték a gyerekek fejét. A hamis Jézus fényképe meg a falakra volt kitéve. A linkelt műsorban mikor a riporter egy látogatóval beszél, azt is mondja, hogy elvették az útlevelüket. Hát azért ehhez tényleg nem kell zseninek lenni, hogy valakinek ez fura legyen, hogy miért kell ezt csinálni.


Még ha annyira szüksége is van az embereknek egy segítőre és tanítóra, hogyhogy ennyire nem tudják megkülönböztetni az igazat a hamistól?



2021. júl. 1. 23:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Az jó ,kérdező! Viszont vannak olyanok akik inkább hisznek embereknek mint ami írva van a Bibliában! Sajnos ez van!

2021. júl. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!