Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az istenhívőknek mi a vélemény...

Az istenhívőknek mi a véleményük a melegekről? Elfogadják őket? Isten elfogadja? Lehet buta kérdés, csak nem vagyok jártas a témában.

Figyelt kérdés
2021. júl. 13. 09:50
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
36%

Akik Keresztény életet élnek, azok nem az embertársaikat gyűlölik, hanem amit tesznek. Isten szereti a bűnösöket is, ezért lehetőséget ad nekik a változtatásra. Jézus szerette az embereket, azért halt meg. Azonban ez nem azt jelenti, hogy továbbra is abban a helytelenségben élhetik az életüket, ha szeretnének Isten elismerésében részesülni.

Bárki lehet Istent félő, de mindenkinek lekell szoknia a helytelenségeiről, aki keresztény életet szeretne élni.

Nekem személy szerint senkivel nincs bajom, Jézus tanítása alapján támogatni, segíteni kell az ilyen személyeket, hogy abba hagyják azt az életmódot, és változtassanak a gondolkodásukon.

A döntés minden esetben az emberé. Ha nem akar változtatni, akkor nem változtat. DE Isten nem fogja a törvényeit eltörölni. ez örök érvényű marad, amig élet van.

Isten mindenkit hív. De az életén változtatnia kell.

2021. júl. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
61%
A bigott keresztények általában nem szoktak elfogadóak lenni a melegekkel, ha egyáltalán elismerik a létezésüket. Például abban a katolikus iskolában, ahová anno jártam, a hittantanár legóhoz hasonlította az embereket, és kijelentette, hogy csak a férfi-nő kapcsolat helyes, hiszen két legódarabot csak az ellentétes oldalukkal tudsz összeilleszteni. Rendkívül szemléletes és ostoba hasonlat. Azok a keresztények, akik elfogadják a melegeket, nem verik nagydobra (sajnos, vagy nem sajnos).
2021. júl. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
31%

Keresztény hívő a Biblia alapján nem fogadhatja el. Aki mást mond, nem keresztény.

Az istenhívő tágabb dolog.

2021. júl. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
60%
Nem utálom őket és nem is ítélem el őket, ugyanúgy állok hozzájuk, mint bármelyik másik emberhez. Ettől függetlenül azt gondolom, hogy Isten megítéli őket, ha nem fordulnak Jézushoz, hogy elvegye a bűneiket, de ugyanúgy ítélet alatt vannak, akik megcsalják a házastársaikat, vagy akár ok nélkül haragudnak valakire.
2021. júl. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
39%

Hiszek Istenben és nincs kifejezett véleményem erről a dologról.

Az az egy biztos,hogy sokkal rosszabbnak gondolom ha valaki erőltet egy szentségi házasságot homoszexualitása ellenére, amiből boldogtalan család lesz.

A másik fix pont, hogy soha nem szeretném ha homoszexuális szerettem elutasítást élne meg emiatt a részemről, és öngyilkos lenne.

Viszont tény hogy nagyon nem örülnék, ha egy szerettem vagy én magam homoszexuális lenne... nehéz lenne ilyen helyzettel szembenézni azért is mert akkor tényleg téma kéne hogy legyen ennek a lelkiismereti vonatkozása stb.

2021. júl. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
15%

Azt hiszem Isten azt mondaná, hogy tartsuk távol tőle magunkat ezektől az emberektől, rekesszük ki. Én személy szerint egy külön országot csinálnák nekik, mint Jézus idejében a leprásoknak külön völgyek voltak erre. Nem mondom, hogy a homoszexualitás ragályos, mert nincs bizonyítva. Sok barátom azt mondja, hogy márpedig emberről emberre terjed, ezért vannak egyre többen. Jézus most meggyógyítaná őket, ha élne. Azt mondaná menj, a hited meggyógyított.


A Spektrum Home adón van egy sorozat, amin szegény és gazdag család otthont cserél. A szegény család egyszerű takarítónő és segédmunkás férfi volt, a gazdag "család" két homi férfi. Amikor a buta takarítónő - mert szegény sötét volt mint az éjszaka ahogy beszélt fiatalon, fogatlanul - megláttak a két férfiról készült boldog képeket a falon, nem mondott semmit, csak annyit a férjének: "Ez meg mire jó, mi értelme?"

Na én is ezt mondom...

2021. júl. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
82%

#1

"Nekem személy szerint senkivel nincs bajom, Jézus tanítása alapján támogatni, segíteni kell az ilyen személyeket, hogy abba hagyják azt az életmódot, és változtassanak a gondolkodásukon.

A döntés minden esetben az emberé."


Te mikor döntöttél úgy, hogy hetero leszel?

2021. júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Születésem óta hetero vagyok.
2021. júl. 13. 14:16
 9/45 anonim ***** válasza:
37%
Amúgy sokan közülük úgy tekintenek erre, mint egy káros kísértésre, ami ha van az embernek, el kell nyomnia magában. Kb. mint ahogy régen átszoktatták a balkezeseket, hogy jobb kézzel írjanak, mert minek, csak.
2021. júl. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
0%

9

Rossz hasonlat, nem összeegyeztethető a kettő.

Isten nem hozott erkölcsi határozatot arról, hogy melyik kezünkkel írjunk.

Arról viszont igen, hogy amit létrehozott, az úgy működjön, ahogy Ő lefektette.

2021. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!