Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt egyházellenes...

Vannak itt egyházellenes Istenhívők?

Figyelt kérdés
Kifejtenétek a gondolataitokat? Hogyan jutottatok el idáig?

2020. aug. 20. 17:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Ha Egyház alatt a római katolicizmust érted, akkor kb. minden protestáns keresztény az, mert elutasítja a pápizmus hamis dogmáit és eretnekségeit. :)
2020. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Én minden egyházat tévelygőnek tartok,de Isten jó fejeket váalszt a katolikus egyháznak.Legalábbis 2.János Pál pápa az szent volt.A mostani sem rossz.Én nekem valami egyedi hitem van.
2020. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem jó fejek, és nem is Isten választja őket. Hatalmi lobbi és erős konkurenciaharc után dől el ki lesz a következő pópa.
2020. aug. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Igen, biztos vannak itt olyanok. De ahogy Jézus nem az emberek ELLEN harcolt és nem rájuk haragudott, hanem az emberekÉRT harcolt, és a bűneikre haragudott, én is így vagyok. Szoktam tenni kritikus megjegyzéseket különféle egyházak praktikáira vagy tanításaira, de nem azért, mert ellenük vagyok, hanem jószándékú figyelmeztetésként, hátha ráébrednek egyesek, hogy tévednek bizonyos dolgokban, vagy akár teljesen tévúton vannak.

Amúgy azért sem vagyok egyházellenes, mert jelenleg egyik egyház tagja vagyok. És ebben az egyházban is, amelyben vagyok, vannak hibák, hiányosságok, bűnök. Ezeket nem szeretem, de magát az embereket szeretem, és amíg bizonyosan ki nem derül, hogy más Istent imádnak mint én, addig a testvéreimnek tekintem őket a bűneik ellenére, még ha ellenem vétkeznek, akkor is.

üdv Stefán

2020. aug. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Az "egyházellenes hívő" egy kisebbfajta ellentmondás, mivel az egyház a hívők közössége... de értem mire gondolsz. Én nem különösképpen szívlelem az egyházamat, de a gyülekezetet, ahova járok, nagyon szeretem és a lelkészemet is.
2020. aug. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán nem ellentmondás.

Léteznek olyan hívők, akik nem tartoznak egyházhoz, nem is akarnak oda tartozni, mi több: nem is szeretik az egyházakat. EGYIKET SEM.

Az ő hitük semmivel sem rosszabb, mint az egyházba szervezett hívőké.

2020. aug. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A Bibliában rengetegszer szerepel az egyház, mint vallásos közösség. Én ezért szeretek tartozni valahova. Már az őskeresztények is közösségben élték meg a hitüket. Jézus Péterre alapozta az EGYHÁZAT, úgyhogy az nekem alap dolog hogy részese vagyok valaminek amit Jézus nekem (is) készített.
2020. aug. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

"Ha Egyház alatt a római katolicizmust érted, akkor kb. minden protestáns keresztény az, mert elutasítja a pápizmus hamis dogmáit és eretnekségeit. :)"


Magad sem tudod mit beszélsz. Ha már eretnekségről beszélünk, akkor éppenséggel a protestáns hozzáállás az. A protestáns gyülekezeteket nem az apostolok alapították, hanem önjelölt tanítók. Az ókori kereszténység viszont ezt a gyakorlatot elutasította. A protestánsok persze nagy ívben tesznek erre. De miért is? Hát nem a protestánsok mondják azt, hogy vissza kell menni a kezdezekhez? Persze nyilvánvaló miről van szó. A kezdetek a protestánsoknak csak addig jók, amíg a saját tanaik alá vannak támasztva. Egyébként a maguk fundamentalista tanítóit simán olyan egyéniségek felé teszik, mint Tertullianus, Origenész vagy Szent Ágoston és úgy általában az egész korai kereszténység - mondván, azok tevedtek.


A protestantizmus egyáltalán nem áll olyan szilárd alapon, mint hiszi. Tanításait nem tudja visszavezetni az első négy évszázadba, ellenben a Katolikus Egyházzal, aminek a tanításai már olyan korai dokumentumokban is ott vannak, mint Római Szent Kelemen első korintusi levele, vagy Antiochiai Szent Ignác levelei, amelyek az 1. század végén, 2. század elején íródtak, amikor még nagyon fiatal volt a kereszténység!

2020. aug. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ismerek valakit aki kizárólag az ősegyházat tartja jónak, akik beadták összes vagyonukat a közösbe és a közösség a közösből éltek. Naponta olvassa a Bibliát. De nem jár templomba hanem inkább karizmatikus közösségekben. Budapesten sátorban lakik. Próféta alkat. Egyik alkalommal egy idős nő ráhagyta lakását, de ő eladta, és szétosztotta, kolcson adta. Jó magyar szokás szerint senki sem adta vissza, de most mégis kapott egy telket a tartozás fejében.
2020. aug. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9. Ennyi hülyeséget összehordani... az első protestánsok nagy része katolikus pap és teológus volt, és nem "önjelölt tanító"... kellene kicsit tanulmányozni az egyháztörténetet, legalább érettségi színvonalon, mielőtt csacskaságokat terjesztesz.


Ha az a mérce, hogy ki mire vezethező vissza, akkor római kaotikusnak lenni bukta, mert a jeruzsálemi orthodox patriarchátus minden bizonnyal a legősibb keresztény gyülekezet, a római pápa meg csak egy trónbitorló.


Egyèbiránt a protestantizmus nagyon is erős talajon áll, kezdve azzal, hogy elutasítja a katolikusok bálványimádásait, ami már egy jó kezdet.

2020. aug. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!