Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ferenc pápa tegnap (Traditioni...

Ferenc pápa tegnap (Traditionis custodes) hatályon kívül helyezte a Summorum Pontificum motu proprio-t, korlátozva a hagyományos latin nyelvű liturgiát. Vélemény katolikusok részéről?

Figyelt kérdés

[link]


Az amerikai tradicionalista katolikus közösség mérhetetlenül dühös, mindennek elmondva a vatikáni vezetést, engedetlenségre szólítanak fel:


[link]


Egyetértesz a pápai döntéssel?



#tridenti mise #latin nyelvű liturgia
2021. júl. 17. 10:29
A kérdező szavazást indított:
Igen, egyetértek.
Nem, nem értek egyet.
15 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Mivel ő a pápa, minden joga megvan rá, az amerikai püspökök pedig engedelmességgel tartoznak neki. Véleményüket kulturáltan elmondhatják, de szembe nem mehetne a pápával.
2021. júl. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom megítélni. Az indoklást megértem és elfogadom, hogy egyesek a latin misézéssel protestálnak és fejezik ki egyet nem értésüket az egyházi vezetéssel, és ez sokkal inkább szól identitáspolitikáról, mintsem hagyományápolásról. Ezt érthető módon nem lehet hagyni, Ferenc pápa itt legalább valóban az egyház egységét igyekszik képviselni. De szívesen látnám ugyanezt az erélyt a progresszív elhajlásokkal szemben is, gondolok itt egyes német papok már elváltak párkapcsolatának és meleg pároknak áldásban való részesítésére, és hasonlókra. Az pontosan ugyanúgy egy szakadásközeli állapot az egyházban.
2021. júl. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Üdv..

Aki nem fogadja el, mint én és néhány kevés ember, annak marad az SSPX, ami miatt ez az egész elindult anno a zsinat után.

Az SSPX és Lefebvre püspök ragaszkodott a régi rítushoz, ami egyébként sohasem volt tiltva -ez egy tévedés- , így eleve XVI. Benedek Summorum Pontificum-ja sem volt szükséges hozzá hogy lehessen misézni a régi rítus szerint.


Kérdésre röviden válaszolva, nem értek egyet és nem is fogok Bergoglio püspök döntésével, -- aki egyedül képes letérdelni, hogy megmossa mások lábát vagy lábát csókolja bizonyos államfőknek, de mise alatt már láb fájásra hivatkozva nem térdel le a konszekrálás alatt..


és akit nem zavar, ha a bíborosai miséja alatt így táncolnak.. :

[link]


Sokkal komolyabb a probléma mint azt a katolikusok nagy része látja..

2021. júl. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

Utóirat:

A főtisztelendő José Bergoglio püspök (Ferenc pápa) , aki VI. Pál pápára hivatkozik, de az ő tanítását már nem tartja meg, mint a Humanae Vitae, enciklika..


[link]


Majd ha felnyitják a nyilvánosság előtt VI. Pál pápa sírját, akkor kiderül majd a dolog, annak, aminek ki kell..


XXIII. János pápa sírja látható és lehet előtte imádkozni, de VI. Pál pápáé nem, jó okuk van rá ott pár embernek, ne is legyen soha felnyitva Pál pápa sírja ..


Isten áldja.. Ima

2021. júl. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2. Utóirat:

Aki szereti az összeesküvés elméleteket, annak itt van ez VI. Pál pápáról.. Érdekes az biztos:

[link]


[link]

2021. júl. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Aki nem fogadja el, mint én és néhány kevés ember, annak marad az SSPX, ami miatt ez az egész elindult anno a zsinat után."

Ez a szomorú, hogy egy ilyen határozat csak az Anyaszentegyházzal sajnos nem egységben levő közösségek felé löki az amúgy mérsékeltebb tradicionális irányvonalat követő vagy azzal szimpatizáló híveket.


Az a probléma ezzel a motu proprioval, hogy egyoldalúan egy kalap alá vesz mindenkit, akinek igenis jelent valamit pl. a trienti rítusú szentmise. Közel sem mindenki "lefebvre-ista", aki ezt az irányvonalat követi. Vagy legalább is eddig nem volt.

De mintha valami bűnös dolog lenne, ha egy pap a trienti rítusban misézne (ami szerint egyébként 400 évig miséztek). Pedig a vak is látja, hogy ez a liturgia mennyivel méltóbb a legszentebb Eucharisztia bemutatására, mint az, hogy törzsi jelleggel táncikálunk, netán még ősanya szobrokat is beviszünk, mert ez milyen "elfogadó".

Nem azt mondom, hogy holnaptól misézzen mindenki a trienti rítus szerint. Nekem semmi bajom a "rendes" liturgiával sem, ha méltón van bemutatva. Viszont igen súlyos liturgikus elhajlásokról és visszaélésekről, sőt mondhatni eretnekségekről is tudni a "rendes" rítust gyakorlók körében. Várom Ferenc pápa határozott fellépését ezekkel kapcsolatban is.

2021. júl. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

A kiváltó okok miatt várható volt változtatás, de ezzel a döntéssel szerintem nem egység lesz a végeredmény, hanem további törésvonalak alakulnak ki, ha nem is szakadás.


Néha járok régi rítusú misére, ez után nem lesz lehetetlen, de körülményes lesz, például plébániatemplomban nem lehet tartani. Az biztos, hogy rengeteg szép dolog van a régi rítusban.


Több évtizedre visszavezethető szakadást sikerült lassan gyógyítani, erre jön egy ilyen döntés, ami bőven túlmutat a radikálisan tradicionális katolikusokon. Egyszerűen nem értem ezt a radikális döntést.

2021. júl. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7: Mik voltak a kiváltó okok?
2021. júl. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
#8 ahogyan Ferenc pápa levelét olvastam, szerintem a radikálisan tradicionális katolikusok, akik Ferenc pápa szerint eszközként használták fel a régi rítusú misézést. Vicc az egész..
2021. júl. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amerikában az alternatív jobboldal martaléka lett a tradicionalizmus. Ha antiszemita vagy, ha bizarr dolgokban hiszel, de kell valami, ami ez palástolja, akkor ott van az SSPX. Ami közel sem egy testvériség, hanem egy nagyon személytelen, hierarchikus szervezet.


A másik dolog, ami feltűnő főleg nyugaton, Amerikában, az a fogyasztói szemlélet. Nem az Istennel való mélyebb kapcsolat miatt választják sokan ezt a misét, hanem szinte kizárólag a mágikus-esztétikai élmény miatt. El akarnak varázsolódni a rítustól.


Egyik amerikai kommentben olvastam, hogy ő csak amiatt tartotta be - homoszexuális lévén - az önmegtartóztató életet, hogy ezen a típusú misén részt vegyen. Most, hogy ezt a misét korlátozták, az egész kereszténységet - mindenestül - otthagyja. Ez most milyen hit? Jézusban hiszünk vagy a rítusban?

2021. júl. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!