Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ferenc pápa tegnap (Traditioni...

Ferenc pápa tegnap (Traditionis custodes) hatályon kívül helyezte a Summorum Pontificum motu proprio-t, korlátozva a hagyományos latin nyelvű liturgiát. Vélemény katolikusok részéről?

Figyelt kérdés

[link]


Az amerikai tradicionalista katolikus közösség mérhetetlenül dühös, mindennek elmondva a vatikáni vezetést, engedetlenségre szólítanak fel:


[link]


Egyetértesz a pápai döntéssel?



#tridenti mise #latin nyelvű liturgia
2021. júl. 17. 10:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
55%

Köszönöm a valaszotokat.

Én nem rég találkoztam először ezzel a tridenti szertartás temaval és akkor döbbentem rá, hogy 15 eve teljesen véletlenül részt vettem egyen. (Budapesten egy ismeretlen templomba mentem vasárnap).

Valóban volt benne valami misztikus, és ősi. Érdekes hogy ez ennyire mélyen vonzza az ilyen fanatikusokat. Ez részben azt mutatja számomra hogy sok embernek szüksége van a világos és akár erős szabályokra, ami érdekes annak fényében, hogy milyen erős a nyomás a katolikus egyházon arra, hogy puhitson a szabályain.

Én sokáig jártam protestáns istentiszteletekre is, mire végül a katolikus egyház mellett kotelezodtem el. A ritusok reszei szerintem a hitnek valahol, hiszen azok által is tudsz tanúskodni a hitedrol. Természetesen az emlitett homokos aki kitér a hitből mert megszunik a rituale az sosem hitt,de azért létező jelenseg, hogy az egyház a hibas döntéseivel képes elbizonytalanítani a hitükben gyengebbeket.

2021. júl. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!