Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan vegyem rá a szüleim...

Hogyan vegyem rá a szüleim hogy fogadják be a lelkükbe istent?

Figyelt kérdés

A szüleim cinikusan beszélnek a válásról. Nevetve néznek rám amikor étkezés ellőt imádkozom. Mikor a bibliát olvasom. Vagy amikor megyek a templomba.


Nem tudom hogyan nyissam fel a szemüket hogy fogadják be istent.

Félek hogy nem kerülnek velem a menybe. :(


Mit tegyek szerintetek?



2021. júl. 17. 13:54
1 2 3 4
 21/35 anonim válasza:
77%

"mi lene a halál után?"


Pont ugyanaz, mint az élet előtt. Semmi.

2021. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
27%
21,és mégis honnan tudod, hogy mi volt az élet előtt? Egy átlag ember arra sem emlékszik, hogy mi volt három éves koruk előtt. Nem jelentheted ki ezt ennyire biztosan.
2021. júl. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
80%
Többet kellene azt a Bibliát olvasgatnod, hátha megtanulsz írni és olvasni végre….
2021. júl. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
84%

Fiam, fogadd el, hogy Isten ateistának teremtette őket. Ne lázadj az Ő akarata ellen.

Ámen

2021. júl. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
65%
Imádkozz értük, minél jobban erőlteted, annál elllenszenvesebb lesz nekik a hit, ha látják rajtad hogy neked fontos a vallás, akkor idővel talán felnyílik a szemük
2021. júl. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
63%
A szabadakarat is Istentől van, erre gondolj, amikor beszélgetsz velük. Emellett a példáddal győzd meg őket szavak helyett. Lássák hogy boldog vagy, nem csak ma, hanem évek múlva is, keresztényként. Akkor majd talán ők fordulnak hozzád a kérdéseikkel. Imádkozz azért a napért.
2021. júl. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom eldönteni h vajon komoly kérdés e.
2021. júl. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem se hiteles kérdés...

Nem válaszol a kérdező, ez egy tipikus dolog a kitalált kérdéseknél.

Nehogy már a gyerek akarja rátukmálni ezt a vallásos dolgot a szülőkre mikor ők tudják mi jó nekik és mik a nézeteik. Az, hogy ki kerül a mennybe nem ettől függ hogy vallásos vagy sem...én nem vagyok vallásos de azért remélem hogy a mennybe kerülök. Viszont ennyire nem szabad ráerőltetni felnőtt emberekre amit akarsz főleg ha eleve így reagálnak rá. Amúgy fura hogy a gyerek az aki egyedül vallásos míg a szülők nem kicsit torz amúgy a történet itt.

Mit tegyek szerintetek?

Semmit, felnőtt emberekről van szó akik pontosan tudják. miben hisznek és mit szeretnének.

Valahogy ha egy vallásos ember szeretné másra rábeszélni ezt a vallási nézeteit, aki eleve cinikusan közelíti meg vagy közömbösen az kicsit álszentségnek tartom, mármint most jobb lenne ha olyasmit érnél el amit a másik nem akar de te akaratosan ráerőltetnéd mert neked ettől jobb lenne? Hiába próbálnád meggyőzni őket erről, ők egy életet éltek le így.

2021. júl. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:
36%
Az írásokat olvasva nagyon nagy szomorúság tölt el... ennyi hitetlen embert, Úgy szeretett a Jó Isten titeket hogy egyszülött Fiát adta... miért nem fogadjátok be őt? A Biblia Isten üzenete az emberiség számára amit a Szentlélek iratott le a prófétákkal. Isten tájékoztatja az embert a bibliában arról hogy mi vár ránk a halál után, hogy kell élni, erkölcsi dolgok stb. Sajnos sok embert szívéből elméjéből a Sátán kimosta Istent és a szeretetet, mert itt szeretetlen, vágyaikat szerető emberek vannak ami szomorúsággal tölt el! Kérdező ne szólj a szüleid vallási életébe ő dolguk imádkozz értük és ne szórd a gyöngyöt a disznók elé!!!! Tarts ki hitben és az ilyen gonosz istentelen hitetleneket kerüld mint az itt lévő kommentelők
2021. júl. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem pattognál rendszeresen, meg próbálnál téríteni, valószínűleg nem én fogadnám be Istent, hanem téged raknálak ki, mikor megunom az erőszakoskodásod.
2021. júl. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!