Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyetértesz Ferenc pápa...

Egyetértesz Ferenc pápa döntésével, hogy sokkal szigorúbb feltételekhez köti a latin misézést?

Figyelt kérdés
Ferenc pápa szerint a latin misézés megosztja az Egyházat. Én úgy gondolom azonban, hogy ezzel még jobban megoszlik az Egyház, hiszen mindig mindenki azt akarja, ami tiltva van. Tudom, hogy ezzel a döntéssel nem tiltotta be a latin misézést, de egyet tudok érteni azokkal, akiknek a mai liturgiából kicsit hiányzik a misztika. Természetesen a legnagyobb misztika maga az Eucharisztia, de mivel az embert erősen befolyásolják a körülmények, egy latin szöveg, esetleg gregorián ének segítheti az elmélyülését. Én nem latin nyelvű misére járok, nem is voltam még, de neten már többet láttam, és ünnepélyesebbnek, felemelőbbnek tűnik a mainál.

2021. júl. 19. 15:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet a döntéssel. Viszont azt sikerült elérni, hogy rendszeresen járni fogok latin nyelvű tridenti szentmisékre.
2021. aug. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!