Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell élnem, ha én nem...

Miért kell élnem, ha én nem akarok?

Figyelt kérdés

2021. júl. 19. 19:55
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
0%

Le kell vezekelned a büntetést. Pont olyan ez a börtönbolygó, mint egy sima börtön. Elkövettél egy bűnt, amit lehet fel sem fogtál. Bezárnak egy börtönbe. A börtönben szerinted kinek kellemes lenni? Mindenki szabadulni akar, de amíg le nem tölti a büntetést nem lehet. Megölöd magad? Visszaszületsz ugyanabba a helyzetbe.


Egészen addig, amíg le nem bűnhődöd a vétked. Esetleg tanulnod kell belőle. Vizsgáld meg a lelked mit követhettél el? Mi benned a leggyengébb láncszem?

2021. júl. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 SZücsöm ***** válasza:
100%

11 Hidd el rengetegen vannak akik nagyon jól érzik itt magukat. Sőt vannak akik itt a "mennyországban" élnek.


Kérdező ha valami nem tetszik akkor változtass rajta. Amíg a szellemed tiszta a tested egészséges és nem egy afrikai nyomornegyedben élsz(és mivel van interneted ezért ez kilőve) addig semmi sem akadályozhat téged abban hogy szép lassan egy olyan élet felé kormányozd magadat amivel minimum ki tudsz békülni.


Ha létezik valóban lélek és célja a földre való leszületésnek akkor a te esetedben simán benne van a pakliban az hogy fel kell nőnöd az élet "nehézségeihez". És ezek még csak nem is az igazán nehéz helyzetek mint éhezés,betegség,háború,stb.

2021. júl. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
30%

nem fog sikerulni es megtobbet fogsz szenvedni miatta

ezert jobb ha meghunyazkodsz, megalazod magad es mindeki szolgaja leszel, magaddal meg nem torodsz mennyire szenvedsz

es akkor boldog leszel orokke szeretned majd hogy folytathasd a szolgasagot, hogy a te erdekeid, vagyaid sosem szamitanak

2021. júl. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
70%
Érdemes lenne pszichológussal beszélned, nagyon sokat tud segíteni.
2021. júl. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
53%

Mert Istentől kaptad ajándékba az életedet. Azonkívül, a szüleid szerelmének a gyümölcse vagy.

Az élet Isten szemében szent, és senkinek nem ad annak megszüntetésére.

Az életben még sok beteg ember is akiknek hiányzik valamelyik testrészük, ragaszkodnak az élethez, és ebből hozzák ki a legtöbbet.


Aki úgy dönt, hogy véget vet az életének, az nem támogatja Isten jogát, és nem hisz szeretetében, és megoldó képességében, és inkább az ellenséget támogatja ezzel a döntésével is. Hiszen Sátán célja, hogy minél több embert rá vegyen olyan dolgokra, amiért méltatlan lesz az életre.

Jóbot is azért "gyötörte meg", hogy Isten ellen forduljon, és méltó legyen a halálra.

Jób nem engedett ennek a gondolkodásnak, és nem fordult Isten ellen, pedig így gondolta Isten bünteti.

2021. júl. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
27%

Szia, velem is szörnyű dolgok történtek a közelmúltban. Engem is az tart vissza legjobban az öngyilkosságrol, hogy akkor tuti a pokolra kerülök, ahol meg rosszabb lenne örökre mint most itt.

Boldogok akik sírnak ugye. Akitől mindent elvett Isten az lehetőséget kap a teljes onatadasra. Valójában azt hisszük mi irányítunk de ez krízisben mindig világossá válik hogy nem így van.

Nem vagy egyedül!

2021. júl. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
51%

"Akitől mindent elvett Isten az lehetőséget kap"


Isten senkitől semmit nem vesz el, ezt Sátán teszi, hogy Isten ellen fordítsa az embereket.

Kérlek olvasd már el a Jób könyvének 1, 2 fejezetét.

Sátán azt állítja, hogy az embert baj éri, akkor megtagadja a Teremtőjét.

Aki öngyilkos lesz, az Sátánnak ad igazat.

2021. júl. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Végülis Jézus addig idegesítette a zsidókat, amíg meg nem ölették. Ez is egyfajta öngyilkosság. Ha tudta, elkerülhette volna, szerintem Jézus szerint is rossz, ami a Földön van, de nem tudott változtatni ezen a nyomoron. Főleg abban az időben nem élnék. Gondolj az ókorra és rögtön örülni fogsz, hogy most élsz!
2021. júl. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
17 Ez igaz. Ha megölöm magam, azzal a Sátánnak okozok örömöt. Tudom. Már úton vagyok ahhoz hogy megtagadjam az Istent. Hajszál híja már csak. A halál annyira vonzó számomra.
2021. júl. 20. 13:57
 20/28 A kérdező kommentje:
16. Aki megöli magát, annak az Isten nem bocsájt meg soha, én úgy tudom. Muszáj visszafognunk magunkat, nem tehetjük meg. Bármennyire is szeretném. Ideje lenne imádkoznom..
2021. júl. 20. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!