Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tértetek meg? Leírnátok...

Hogy tértetek meg? Leírnátok a történeteteket?

Figyelt kérdés
2021. aug. 2. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
20%
Fordított megtérésről tudok beszámolni: Nagyon vallásosan próbáltak nevelni, de mindig is baromságnak tartottam, aztán az exnejem -aki buzgó szektás volt- még inkább megerősítette bennem, hogy ateistaként vagyok a legboldogabb.
2021. aug. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak olyan irjon aki megtért !
2021. aug. 2. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Eredetileg vallásosnak neveltek de középsulis koromban kételyeim támadtak. Vissza gondolva talán inkább voltam agnosztikus mint angnosztikus-teista. Később azomban ez megváltozott, David Wood, egy amerikai ex-ateista evangélikus apologéta megtéréséről láttam egy videót amit most linkelek: https://www.youtube.com/watch?v=DakEcY7Z5GU

David megtérése és az érvei nagyon elgondolkodtatok. Nézni kezdtem a videóit, majd más keresztény apalogéták (Nabeel Qureshi, J. Warner Wallace, Jay Smith, Nagy Gergely) videóit is. Látván, hogy mennyire képben vannak nem csak a Bibliát illetően, de azt érő kritikák kapcsán is, egyszer csak azon kaptam magam, hogy el akarom olvasni. Persze más perspektívából is bővítettem a tudásomat, mint pl. Carl Jung zsenialitása (akiről megmondom őszintén, akkor hallottam először amikor Puzsér Róbert és FAM beszéltek róla).

Majd egy veszteség is ért.

Most pedig el is kezdtem a Bibliát olvasni, és megint kereszténynek nevezem magam. Vagy a Jézus, vagy senki, nem tudom elképzelni, hogy másnál lenne az igazság.


Hát ennyi lenne, nem az a tipikus idealizált megtérés sztori amit valszeg hallani akartál. :)

2021. aug. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs történet. Addig addig gyűjtöttem a tudást, gondolkodtam, meditáltam, míg meg nem ismertem istent. Amikor megismertem, már megtértnek számítottam.


Ez után amúgy volt egy halálközeli élményem, amiben végigjártam az összes felettünk lévő dimenziót a mennyországgal bezárólag. Ahol láttam, hogy minden isten, és megtapasztalhattam a végtelen nagyságú végtelen formát öltött szeretetet is.

2021. aug. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!