Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy zsidó jóbarátom meghívott...

Egy zsidó jóbarátom meghívott hozzájuk shabbat vacsorára.Hogy illik odamennem, illik valamit vinnem?

Figyelt kérdés
2021. aug. 7. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban a barátod, kérdezd meg tőle, hogy nem vagy teljesen tisztában az ő szokásaival, így segítsen neked.
2021. aug. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Kipa?
2021. aug. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
fejfedő valóban legyen nálad. Kóser kaját, piát szerintem elég nehéz venni, de nem tudom, milyen környéken laksz.
2021. aug. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg az a legegyszerűbb, ha megkérdezed, hogy mit hozzál. Én pl megőrülök, hogy bárki jön, hoz egy üveg kóser bort. Hegyhalomban áll a spájzban, egyedül élek, az életben annyi bort nem tudok meginni, amivel el vagyok árasztva… Amúgy ha ragaszkodsz hozzá, még az Auchan “nemzetközi specialitások” részlegében is lehet kapni kóser bort, többfélét is.

Amúgy elárulom, hogy piák terén nincs igazán gyakorlati jelentősége, hogy van-e rajta kóser-pecsét, vagy sem, normál körülmények között nem tud “nem kóser” lenni, különösen igaz ez a röviditalokra (oké, peszach előtt vannak külön szabályok, de hol vagyunk most attól?).

Ha valamiért nem akarsz kérdezősködni, és nem akarsz sokat költeni piára, egy kis friss gyümölccsel nem tudsz melléfogni.


Ami a fejfedőt illeti, attól függ, pontosan mit akartok csinálni? Zsinagógába is mentek előtte? Mert akkor nyilván kell. De ha csak vacsora nála otthon, akkor totál fölösleges, nem-zsidóként rád semmi ilyesmi nem vonatkozik, csak “szent helyeken”, vagy bizonyos rituálékban, ha részt veszel, egy sima vacsora nem vallási rituálé, még szombaton sem. ;)

Ha akar kaja előtt/után imádkozni, esetleg komplett péntek esti imát levezényelni otthon, majd ad kipát úgyis, szóval emiatt ne stresszeld magad.


Jó szórakozást!


Egy leendő “hivatásos zsidó”, aki rendszeresen lát vendégül zsidókat, nem-zsidókat egyaránt péntek esténként.

2021. aug. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!