Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg vannak olyanok akik...

Tényleg vannak olyanok akik szerint Mária jobban megérti a kérést és az imát, mint Isten? Ez kárhozatos bálványimádás?

Figyelt kérdés
[link]
2021. aug. 8. 10:20
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Akkor az is gonosz ha kritikát csinálunk a bálványimádásról, a katolikus egyházról, az ateizmusról?! :O :D ezt a gondolkodás módot.
2021. aug. 8. 16:07
 12/28 anonim ***** válasza:
45%
A kritika nem gonoszság, a hazugság már az. Te pedig szüntelenül hazudsz.
2021. aug. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Jah, biztos... Te már csak tudod :D mindenki aki a tanításod ellen van, hazug.
2021. aug. 8. 17:29
 14/28 anonim ***** válasza:

Át kéne tanulmányozzuk a katolikus bibliát mert az biztos hogy a református biblia Nem Teljes mert Kálvin kivágott sok mindent ami nem tetszett neki. Az biztos hogy a katolikus és az ortodox vallás 2000 éves vallások és az ők Bibliájuk közelebb áll Krisztus hoz mint az 500 éves református. Mert minél régebbi egy keresztény vallás annál közelebb áll Krisztushoz.

Valaki írta azsoltaros szavait. Meg kéne nézni a Bibliában a szövegkörnyezetben hogy proféciát mond vagy csak énekel.

Inkább a Jelenések könyve jut eszembe ahol ír egy királynőt aki vajudik és bántják. És mikor megszul akkor meg akarják ölni a gyereket vagy ilyesmi vagy vadállat várja hogy szülnek meg a gyereket hogy megegye. Nem ok nélkül nem beszél.a katolikus és az ortodox egyház a Jelenések könyvéről. Mert vagy nem értik vagy Nagyobb is értik és ha beszélnének róla akkor lejárnak magukat.

Gondolkodom én is Szűz Mária sokat mint református. Királynő Nem Lehet mert nem Jézus felesége esetleg Anyakirálynő az égben mivel Krisztus anyja. Ha királynő volna akkor Szent József meg az ég királya és ez átkozott eretnek túlzás.

Szóval ha a református (aki nem bigott) ember ha gondolkodik ezeken az ortodox meg katolikus Mária dogmákon akkor arra jön rá hogy Mária vagy Anyakirálynő vagy az Angyalok Királynője az égben. Az ortodox vallás elismer egy olyat hogy az angyalok közül a legszentebb. Máriát nem imádni kéne esetleg tisztelni.

2021. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Mindenki máshogyan magyarázza. Különben is, azt sem értem, hogy miért kell Máriával foglalkozni??? Szép munka volt amit csinált életében és gratulálok neki, pozitív gondolatom van rá, de nem Jézussal kell foglalkozni mindig? :) Mi lesz, akkor mondjuk a Pilátus tisztelettel? Vagy pedig a Noé tisztelettel? :)
2021. aug. 8. 18:56
 16/28 anonim ***** válasza:

"Királynő Nem Lehet mert nem Jézus felesége esetleg Anyakirálynő az égben mivel Krisztus anyja."

Nem, mert Jézusnak édesanyja. Viszont Jézus a Szentlélek által fogant Máriában.


#15

" Különben is, azt sem értem, hogy miért kell Máriával foglalkozni???"

Én se, de te már a sokadik kérdést tetted ki vele kapcsolatban.

2021. aug. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Bemásolom Nagy Gergő szövegét ami valahogy így hangzott:


Jézus is tisztelte a szüleit, tehát amikor a katolikusok Máriát tisztelik, tulajdonképpen csak Jézust utánozzák. Ahogy Jézus tisztelte a szüleit, mi is tisztelhetjük a saját szüleinket mert erre utasít a tíz parancsolat. Igen, tisztelünk kell a szüleinket, de nem valakinek a másnak a szüleit!

2021. aug. 8. 19:48
 18/28 anonim ***** válasza:
Hol írja a Biblia, hogy nem tisztelheted más szüleit? Főleg ha az a másik illető maga Jézus? Én például a te szüleidet is tisztelem kérdező, rendkívül nehéz lehet nekik egy ilyen gyerekkel.
2021. aug. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

(Az újszövetségben is előfordul ez a parancsolat)


V. P a r a n c s o l a t. Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, melyet az Úr a te Istened ád te néked.


Azt nem írja, hogy tisztelni kell az ismerősöm szüleit. Tehát más szülőket. Főleg nem azokat akik már a holtak birodalmában van (Menny és Pokol) te például tiszteled azt az egyik szülőt aki a Mennyben, Pokolban van?

2021. aug. 8. 20:31
 20/28 anonim ***** válasza:
40%
Nekem mind a két szülőm még él, de akkor is tisztelném őket, ha már nem élnének és örömmel emlékeznék meg róluk. Sajnálatos, hogy nálad ez nem így van.
2021. aug. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!