Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A római katolikus egyház...

A római katolikus egyház szerint, a református egyház Istenkáromló mert elutasítjuk a katolikus hagyományokat és a tanításukat? :O mi jön még?

Figyelt kérdés

[link]


Ráadásul a konfirmációt átnevezték bérmádkozásra.


[link]


Mi a véleményed?


2021. aug. 8. 16:05
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
Ortodox rosszabb mert középkori. A katolikus Protenstans az ortodox valláshoz kepest
2021. aug. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Bemásolok ide egy református szöveget ami a katolikusbak szólt:


Félreérted a protestantizmust, és magát a reformációt is, ha úgy gondolod 500 éves múltunk van. Nem, mi vagyunk itt 2000 éve, ahogyan azt az összes reformátor és ortodox, evangéliumi protestáns is igazolta.

2021. aug. 8. 19:24
 13/35 anonim ***** válasza:
53%
500 éves a refi. Dolgoztam a református egyháznak 4 évet és megünnepeltük az 500 éves évfordulót. Dehogy vagyunk 2000 évesek. Régen azt se tudták hogy eszik vagy isszák a reformatust
2021. aug. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

"Nem, mi vagyunk itt 2000 éve, ahogyan azt az összes reformátor és ortodox, evangéliumi protestáns is igazolta."

Bármilyen forrás erre? Mármint nem arra, hogy ezt állítják, hanem arra, hogy ténylegesen itt vannak 2000 éve. Mert Antióchiai Szent Ignácról hallottam, aki Pál és János apostolok tanítványa volt, de ő katolikusnak vallotta magát. Szent Kelemenről is hallottam, aki Róma egyik első püspöke volt, szintén apostolok tanítványa, de ő is katolikusnak vallotta magát.

2021. aug. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Aurelia nagyasszony szerint

a mai napon

az ortodoxok a nem keresztenyek,

mert

Romaniaban nem higienikusan aldoztatnak.

2021. aug. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Ez így is van. Szeretettel meghívlak benneteket jövő vasárnap a nagyváradi ortodox templomba hogy lassatok a saját szemetekkel. Van ugye a kenyér, a pohár és a kanál. Kenyeret beleteszik a borba. A nép megy a laphoz, és a hülye pap ugyanavval.a kanállal abból a pohár bőrből mindegyik ember szájába adja a kenyeret. A Szűz Máriára esküszöm. Az Oltárnál voltam és láttam.

Gondolkozzatok már, hogy csinálhatnak ilyet? Mocsok gyilkosok ezek az ortodox papok és a tüzes pokolba valók. Van egy koronavírus, ugye? A pap beadja a szájába a kanálal a borba áztatott kenyeret, utána ugyanabban.a kanállal ugyanabból a borbol beadja nekem vagy neked. Így terjed a betegség és lehet az ortodox papok ezt akarják hogy kapjanak pénzt a temetésér.

A katolikusok ugyi megoldották hogy az ostyát kézbe adják igaz és nem szájba?

Akkor a hülye román ortodoxok miért nem oldják meg hogy vegyenek műanyag kicsi poharakat, tegyenek béke bort meg kenyeret és azt adják az embereknek, mi meg kiinnank, vagyis én nem mert protenstans vagyok? Logikus hogy ha 100 ember ugyanabban.a kanállal áldoz és ugyanabból a bőrből akkor terjed a betegség.

2021. aug. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
A katolikus nem a christos szóból ered és az keresztényt jelent? Tehát a reformátusok katolikusak vagyis keresztények. Azért mondják magukat keresztényeknek hogy evvel kulomboztessek magukat a pápistáktol. De olyan nincs hogy keresztyény,csak KERESZTÉNY van.
2021. aug. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Azért lassan a testtel s lélekkel! Nem csak olvasod, hanem érted is a Bibliát?


Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek!a Biblia szerint még esküdni is tilos bárhová is!

2021. aug. 9. 00:06
 19/35 anonim ***** válasza:

A refi tényleg 500 éves. Mondom hogy az egyháznak dolgoztam és magukma papok elismerték hogy csak annyi. Hát ha Krisztus óta eltelt 2000 év vagy 2020 is akkor hogy csak 500 éves a ref egyhaz.

Az ortik tényleg úgy aldoztatnak. Bemehet bárki Nagyváradon egy orti templomba és meglátja. Normális ember megbotránkozta hogy ugyanazt a kanalat használják és ugyanabból a borbol. Nem tiszták az ortodoxok az biztos.

2021. aug. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Vírus van!!!! Egy beteg aldozik ugye? Ugyanabból.a bőrből ugyanaval a kanállal ad nekem is a pap meg neked is és 100 másik embernek akkor mi lesz? Elkapjuk.a vírust. Gondolkozzatok már. És nemcsak a román, mindegyik ortodoxnak.ilyen hülye áldoztatási modszere van. Azt hiszik Jézus vére a kanalat is átalakítja isten eszközévé ami gyógyít vagy nem tudom....nem rendes keresztények.
2021. aug. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!