Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A római katolikus egyház...

A római katolikus egyház szerint, a református egyház Istenkáromló mert elutasítjuk a katolikus hagyományokat és a tanításukat? :O mi jön még?

Figyelt kérdés

[link]


Ráadásul a konfirmációt átnevezték bérmádkozásra.


[link]


Mi a véleményed?


2021. aug. 8. 16:05
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Nem hagyták meghalni, hanem a reformátusok megölték. Ennyire egyszerű.
2021. nov. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
0%

Kettőt megöltek. Rád hagyom hogy a reformátusok....bár amióta megtudtam hogy az ortodox román papokat elintézték kezdem elhinni hogy ezeket is. Ha a románokat képesek voltak kényszeríteni a refostus hitre akkor mit csinálhattak a katolikusokkal.... Meg sok református templom olyan gyanús. A miénk is azt mondja a pap hogy Árpád kori,van hajója és a padokon térdeplö. Komolyan, térdeplö egy református templomban és szórakozásból rátesszük a lábunkat mert nem terdeplelunk. Hát hogy lehet egy református templom Árpád kori. Szóval nekem nagyon gyanús az otthoni református templom hogy az katolikus volt. Csak a hülye katolikusok miért hagyták hogy elvegyék a templomot. Én inkább az életemet adtam volna érte de nem.adom a reformátusoknak.

Vissza azokra a kassai szerencsétlenekre.

Kettőt megöltek, jól mondod.

A harmadikat is leszurzak de nem halt meg és ezt tudták mégis bedopták a hullák közé a gödörbe. 72 órán át szenvedett és a pogány katolikusok nem mertek kimenni megmenteni. Ha kimennek és behozzák életben marad. De nem mertek vagy nem akartak kimenni.

2021. nov. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

"Rád hagyom hogy a reformátusok"

Nem kell rám hagyni, történelmi tény, hogy a reformátusok üldözték a katolikusokat, több papot is kivégeztek hitükért.


"72 órán át szenvedett és a pogány katolikusok nem mertek kimenni megmenteni."

Honnan tudod, hogy az eretnek reformátusok engedték-e őket?

2021. nov. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
0%

Jó, nem engedték, rád hagyom ezt is. Akar azt is hogy Eretnekek mert ha valóban a reformátusok csinálták akkor nincs más szó rá.

Mi az hogy nem engedték? Ne írj hülyeséget. Olyan nincs!! A katolikusok igazi kis szadistak és élvezték hogy kínlódik a pap társuk.

Keresztény hittestvérem, ha én katolikus lettem volna és ott vagyok egy protenstáns se tudott volna megakadályozni hogy kimennek a házamból és a tisztekendo atya életét megmentsem. Ha elem állt volna egy pritenstans akkor is megyek és behozom ha mindkettőnket megölnek is.

2021. nov. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
0%

De tudod a rágalmazás fibun katolikus barátom és nagyon súlyos amit a reformátusokra mondasz. Itt nem de a purgatoriumba el kell számolj avval amit itt írsz.

És az akkori katolikusok is a pokolba fognak kerülni mert el tudták hallgatni hogy az a szerencsétlen küldik és nem mentek segíteni. Mi az hogy a protenstansok nem engedték? Kinyitom az ajtót és kimegyek te nagyokos, egyetlen pritenstans sem akadályozhatja meg hogy kimennek.

2021. nov. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!