Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A római katolikus egyház...

A római katolikus egyház szerint, a református egyház Istenkáromló mert elutasítjuk a katolikus hagyományokat és a tanításukat? :O mi jön még?

Figyelt kérdés

[link]


Ráadásul a konfirmációt átnevezték bérmádkozásra.


[link]


Mi a véleményed?


2021. aug. 8. 16:05
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk az ortodox pap Eretnekek nevezett minket Nagyboldogasszony napján mert nem tiszteljük Máriát. Hogy nem sül le a bőr a pofájáról az ilyen sátáni papnak. Azóta a háta mögött csak eretneknek hívom, a szemébe meg ha beszélek vele azt mondom hogy atyám vagyis părinte mert román.

Nem fél hogy a pokol tuzere kerül?

2021. nov. 17. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Miért félne? Te vagy az eretnek és nem ő.
2021. nov. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
0%
Én Keresztény Református vagyok és nem etetnek. Szégyelje magát az ortodox pap hogy uszitja a népet ellenünk. De a pokol tüzébe fog kerülni. Jó..elismerem....Rákóczi a református király legalább 3 ortodox mitropolitát elintézett, az ortodox papokat elnyomta. De erről nem mi tehetünk. Én nem helyeslem hogy hozzányúlt az irtodoxokhoz és református vallásra akarta volna téríteni a románokat. Én nem helyeslem hogy hozzányúlt az ortodox papokhoz. De mi nem tehetünk róla hogy nem tudom hány évvel ezelőtt Rákóczi mit csinált az ortodoxokkal. Az csak O volt nem mi
2021. nov. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Az ortodox pap is megmondta, hogy eretnek vagy, miért nem fogadod el?

Rákóczi nem volt király, pláne nem református, hanem katolikus volt.

2021. nov. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
0%

Az ortodox pap nem.Iszent szolgálja hanem a Sátánt. Hogy jön O ahhoz hogy azt mondja hogy a reformátusok eretnekek? Nagyon remélem hogy nem üdvözűl.

Igazad van nem király volt csak egy piszkos vajda. És ortodox oldalon olvastam hogy 3 ortodox papot elintézett. És ha igaz a kassai papok esete azokat is Rákóczi György intézte el. Lórántffy Zsuzsika férjéről beszélek. Ha az ortodoxokat kényszerítette a református hitre akkor már kezdem elhinni hogy a kassai papokat is o intézte el. Csak annyi hogy az ortodoxok nem érdemelték meg mert románok. Ha akkor éltem volna én biztos hogy Keresztény Reformátusként szembesualtam volna vele ha megölte is és a Román pópákat nem engedtem volna hogy bántsa.

2021. nov. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Előbb még református király volt. Te nem csak eretnek vagy, hanem nagyon buta is.
2021. nov. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%
Jaj akkor melyik intézette el a kassai papokat meg az ortodox pópákat. Ha kedved van benne tarts csak eretneknek. Én nem vagyok evangélikus se anglikán se neoprotenstáns, azok az eretnekek. Az ortodox pap is jobban tenné ha Keresztény Református vallás helyett az evangélikus egyházzal foglalkozna.
2021. nov. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Hát a kassai papokat a reformátusok ölték meg, mert nem tagadták meg hitüket. Hogy a román pópákkal mi lett, azt nem tudom, arról nem hallottam.

Nem csak a neoprotestánsok eretnekek, hanem te is, ezt mondta az ortodox pap is. Ő pedig nálad csak jobban ért hozzá.

2021. nov. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
0%
A román popakat is elrendezték. Engem a katolikusok nem érdekelnek egyáltalán. Mert az ellenreformaciót ők csinálták bár lehet csak válasz volt hogy elintézték a kasai papokat. Csak eggyet nem értek: Egyedül a Lórántffy Zsuzsika férje volt Eretnek mert ő bántotta az ortodoxokat. Akkor az ortodox pap miért altalanosit? Nem tudja jobban mint én mert nem vagyok Eretnek. Az ortodox pap pofázik összevissza de majd a Szűzanya előtt még Isten előtt sírva fog tőlük bocsánatot kérni. Mert nem a reformátusok ellen vétett hanem Jézus szeretetparancsát ellen miszerint ne itelj hogy ne iteltessel. Látod hogy nem vagyok Eretnek hanem Keresztény Református mert nem tudsz megfogni. Ismerem jól a katolikus és ortodox vallást.
2021. nov. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Amina kassai papokat illeti,a katolikusok miért nem mentettek meg a harmadikat aki a gödörben volt? Mert nem Isten vallása.

Ha én katolikus lennék és hallom hogy a gödörben kiabál egy ember és tudom hogy katolikus mint én akkor kimegyek és megmentem. Akkor is kimegyek ha megölnek a reformátusok. Nem hallgatom élvezettel míg haldoklik. Krisztusi parancs hogy segíteni kell.a másikon. És a katolikusok ön lesz számon kérve hogy a harmadik kasai papot Hagyták meghalni.

2021. nov. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!