Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felnőttkori keresztelőm lesz....

Felnőttkori keresztelőm lesz. A papnak és a keresztszülőknek mit szokás ajándékba adni?

Figyelt kérdés

Gyerekkori keresztelőn láttam, hogy a papnak vittek ajándékcsomagot, de nem tudom mit szokás beletenni.

Hálás vagyok a papnak, hogy felkészített a keresztelésre, illetve a keresztszülőknek is (a közösségből lesznek, nem rokonok). Szeretném kifejezni nekik a köszönetemet, akkor is, ha nem szokás semmit sem adni.

Gondoltam teológiai témájú könyvre a papnak, a keresztszülőknek pedig háztartási dolgokból ajándékcsomagra, mert friss házasok és még most építik a saját háztartásukat. Bármilyen ötletet szívesen fogadok. És nem azért adok, mert kell vagy kötelesség, hanem, mert szeretnék.


2021. aug. 12. 13:28
 1/5 Prókátor ***** válasza:
100%
Az ötlet szép és kedves, és a tervezett ajándékok is rendben vannak. Bár a papnak a teológiai könyv esetleg félre mehet, mert lehet meg van neki, vagy pont a legutáltabb teológusa könyvét szerzed be. Talán hamarabb lehetne inkább szépirodalom, vagy történelmi könyv. De ez csak magánvélemény.
2021. aug. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Gumit
2021. aug. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 Sok olyan témájú könyvet olvas, azért gondoltam, hogy témánál maradok, de attól én is tartok, hogy olyat veszek, amit már olvasott. Esetleg megpróbálok frissebb kiadást keresni, de a szépirodalom is nagyon jó ötlet, köszönöm.
2021. aug. 12. 17:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Valami szép könyv megteszi.
2021. aug. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy könyv helyett utalvány, s akkor olyat tud venni, ami biztos érdekli, ha szeret olvani.
2021. aug. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!