Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Teremtő, az Isten valaha...

A Teremtő, az Isten valaha megbocsájt nekem? Vagy az én jövőm az örök kárhozat és a borzalmas sors?

Figyelt kérdés

Én az összes bűnt elkövettem, amik csak léteznek, kivéve kettőt, embert nem öltem és tulajdont, értéket nem loptam. Szellemi tulajdont loptam, embereknek szándékosan ártottam, paráználkodtam, lányokat kihasználtam, majd otthagytam őket, káromkodtam, szüleim ellen fordultam, maga az Isten ellen fordultam, csaltam, irigy voltam, párkapcsolatban lévő lányokat szédítettem, majd utána ott hagytam őket, Sátánt, a bukott angyalokat, perzsául Angra Mainjut, japánul shinigamit imádtam, neki hódoltam, őket szolgáltam, teljesen tudatosan és ez csak néhány az összes bűnöm közül. Ezeket rendszeresen, sokszor napi szinten is elkövettem és sokszor többet is. Szerintem, amiket elkövettem még a Teremtő sem tudja nekem megbocsájtani. Múlt és azt megelőző vasárnap is voltam templomban, mert volt egy olyan késztető érzésem, hogy el kell mennem, mindig azt éreztem, hogy én ki vagyok taszítva, olyan látomásaim voltak, mintha a szobrok és a festmények szánakozva néznének le rám. Egyszer egyedül voltam a templomban és egy szomorú és dühös arcú szobor nézett le pontosan rám, aminek láttam egy könnycseppet kigurulni a jobb szeméből. Lehet, hogy csak pára volt, de engem akkor is megrázott, úgy érzem ez nem véletlenül pont akkor történt, amikor én ott voltam. Nem csak a római katolikus templomnál éreztem ezt a borzalmas érzést, hanem amikor elmentem egy református előtt vagy más templomoknál is.


Az interneten egy nap láttam véletlenszerűen egy videót, amin egy erdélyi férfi, Barnutiu Gavril beszél arról, ami a halála után következett. Borzalmasan megrázott a videó és utána olyan álmaim voltak, hogy a Pokolban vagyok, hogy az Ördög a lelkemért jön, de Isten eltaszít magától. Nagyon rosszul érzem magam.


Tényleg el fogok kárhozni? Tényleg nekem ez a borzalmas sorsom? Van lehetőségem megtérni?



2021. aug. 14. 17:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Most a sok szörnyű érzéssel és félelemmel azt aratod, amit vetettél, mert Istent nem lehet hülyére venni, amit vetett az ember, azt le is aratja. A megtérés azonban sok esetben komoly bűnök elkövetése esetén is lehetséges (lásd a Bibliában a keresztényüldöző Saul, a későbbi Pál apostol megtérését, vagy Zákeus megtérését).

Kezdd azzal a megtérést, hogy amely embereknek ártottál, azok előtt megalázod magadat, és szépen egyenként bocsánatot kérsz tőlük (akiket még el tudsz érni). Illetve, ha van jelenleg lehetőséged, hogy ami kárt okoztál, azt valami módon megtérítsd a sértetteknek, akkor tedd meg. Vagy legalább hívd fel őket, hogy szeretnéd jóvá tenni a hibádat, de sajnos jelenleg nincs rá lehetőséged. Ez egy jó és nagy lépés a jelen helyzetedben Isten felé, amely elvezethet oda, ha kitartó vagy, hogy az érzelmi állapotod javulása bekövetkezhet, és elérhető közelségbe kerülsz a bűneid eltörléséhez.

Abból az állapotból kikerülni, amiben vagy, valószínűleg egy hosszabb folymat, mert az ördög eléggé sötét, nagyon elhagyatott szellemi helyre vezethetett, ahol senki sem jár. Azt gondolja, hogy ha azon a puszta helyen jól megver, és magadra hagy, akkor senki nem talál rád. Az biztos, hogy az Ördög most gyötör, és azt sugdossa neked, hogy nincs már esélyed. De éppen ebből gondolhatod, hogy van még esélyed, mert ha már nem lenne, akkor az ördög békén hagyna. Az is egy jó jel, hogy nem kisebbíted, nem próbálod "kimagyarázni" a bűneidet. A Biblia szerint Jézus azért jött, hogy megkeresse az elveszettet. Ő még azt is meg tudja érteni, ha valaki úgy érzi, hogy az ördög jön érte, és Isten eltaszítja, mert ezt szintén a Biblia szerint ő is átélte a kereszten. A különbség persze, hogy ő nem a saját bűnei, hanem a világ bűnei miatt érezte így magát. Vonatkoztass el az érzéseidtől, és erre az igazságra figyelj, hogy Jézus ma is él, és ő keresi az elveszetteket. A nagyon messzi, elhagyatott szellemi tájakon elveszetteket is keresi.

Ha komoly pszichés nyomás alatt állsz, akkor rövid távon pszichiáter vagy gyógyszer segítsége is szükséges lehet.

Abban a gyülekezetben, ahol vagyok, van egy férfi, aki saját bevallása szerint meglehetősen bűnös életet folytatott, de sikerült megtérnie. Lehetséges, hogy ő el tudja mondani a saját megtérésének történetét, és ez segíthet neked. Nem tudom, hogy veled, egy idegennel szóba állna-e, de ha írsz privátot, és szeretnéd, akkor megkérdezem tőle.

2021. aug. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Isten megbocsát, azt irja a Biblia, hogy olyan messzire veti el bűneinket, amilyen messze van napkelet napnyugattól. De öszintén meg kell bánnod, és soha többet nem szabad tenned azokat. Állandóan kérni kell a megbocsátását, és mivel ő olyan Isten aki szeret, meg is bocsát
2021. aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 KZitus ***** válasza:

#5


" Mennyi idő, amíg Isten megbocsájt nekem? Ha megbánom és imádkozom a bocsánatáért, már megbocsájtja? Vagy mennyi idő kell hozzá?" - A szívünk állapotától függ. Hiszen ő látja mennyire őszinte a megbánásunk.

Példa: ha egy férj rendszeresen veri a feleségét, és utána mindig bocsánatot kér Istentől, azután újra teszi, hát az ilyet nem lehetne komoly megbánásnak tekinteni. Ez egy erős példa, de szemléltetni szerettem volna a lényeget.

"Az ember jónak ítéli a saját tetteit, de Jehova a szíveket vizsgálja." Péld. 21:2

"Én, Jehova kutatom a szívet, vizsgálom a legbensőbb gondolatokat, hogy mindenkinek útjai szerint fizessek, tetteinek gyümölcse szerint." Jeremiás 17:10

Ezeket az idézeteket azért másoltam ide, hogy segítségedre legyen az, miként szeretne Isten segíteni nekünk megismerni, megérteni, hogyan is gondolkodik ő.

2021. aug. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Mint mások írják olvasd el az Újszövetséget, imádkozz, menj templomba és a jövőben kerüld a bűnt.. Idővel érzed majd a lelkedben mi a helyes és hogyan lehet megbocsátást elnyerni. Ha őszintén megtérsz, adakozol, segítesz másokon, kerülöd a bűnt, bűnbánatot tartasz.. minden bűnöd meglesz bocsátva idővel ..


[link]


Isten áldjon.

2021. aug. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
81%
Ui. Menj, templomba járj misére, beszélgess erről egy pappal.. Ő majd segít merre tovább.
2021. aug. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szent Fausztinának ezt mondta Jézus:


"Egy lélek se féljen közeledni hozzám, még ha a bűnei skarlátpirosak lennének is. Irgalmam oly nagy, hogy sem az angyali, sem az emberi értelem nem bírja kikutatni az egész örökkévalóságon át. Minden, ami csak létezik, irgalmamból

származik. Az örökkévalóságban minden lélek irgalmamról és szeretetemről fog gondolkodni."


( [link]


Ne ess kétségbe, Isten felfoghatatlanul szeret téged! Beszélgess erről egy pappal, segíteni fog. Egy egyszerű szentgyónásban is megemlítheted, hogy hosszú ideje felgyülemlett dolgokat szeretnél elmondani, amire a gyónás időkerete nem elegendő, és szeretnél lehetőséget kérni beszélgetésre, vagy segítséget egy életgyónásra való felkészülésre. Nem kell félned és szégyenkezned, segíteni fognak! Ha az őszinte bűnbánat, a megváltozás szándéka már él benned, akkor semmi sincs veszve, Isten irgalmához az ilyen lelkeknek van a legnagyobb joga!

2021. okt. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!