Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Állítólag Gautama is tanult -...

Állítólag Gautama is tanult - például Álára Kálámától, majd Udaka Rámaputtától. Manapság hol vannak, hol élnek ilyen vagy hasonló feljettségű tanítók? Mindegy, hogy milyen filozófia, vallás vagy más képviselőjeként.

Figyelt kérdés
"Gautama közben felkereste Álára Kálámát, hogy tanítson neki meditációt, főleg a dzshána állapotok közül a „semmiség alapját” (páli: ákincsannájatana). Kemény gyakorlás után Gautama elérte Álára szintjét, ami után Álára már nem tudta tanítani őt tovább, ezért az tovább folytatta útját a megvilágosodáshoz vezető ösvényen. Következő tanítója Udaka Rámaputta volt, akinek a segítségével Gautama elérte a legfőbb jóga-csendet és „kévalinná” vált, ami a dzsainizmusban jógamestert jelent."

2021. aug. 18. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Eckhart Tolle, Gangaji, Deepak Chopra, Mooji, Thich Nhat Hanh, Adyashanti, Ram Dass, Sadhguru, Rupert Spira... van annyi spirituális tanító, mint a nyű, csak rajtad múlik, kit fogadsz el igaznak vagy kit nem.
2021. aug. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de szerintem nem az a kérdés, hogy én kit fogadok el igaznak, hanem az, hogy valójában ki az igaz tanító.
2021. aug. 18. 17:41
 3/12 anonim ***** válasza:
És hogyan tudnád megmondani, hogy ki az igaz tanító? Ahány ember, annyiféle tanítót tart igaznak vagy hamisnak.
2021. aug. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt feltételezem, hogy ha találkoznék vele személyesen, akkor meg tudnám állapítani.
2021. aug. 18. 22:01
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor az egész életed és az összes vagyonod rááldozhatod arra, hogy a ma élő tanítókkal találkozz. Kezdd az idősebbekkel...
2021. aug. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Magyarországon tartózkodó van?
2021. aug. 19. 14:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Van, pl. Kery Ervin és Samu Zsolt. Én személy szerint mindkettő hamisnak tartom, de ez az én véleményem.

De ha körülnézel a neten, Youtube-on, biztosan találsz még többet is.

2021. aug. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sosem hallottam róluk. Ez mondjuk nem jelent semmi különöset. :)
2021. aug. 19. 15:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Írj ki egy kérdés az ezoba, ott többen tudnak segíteni.
2021. aug. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jó.
2021. aug. 19. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!