Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a koporsószerűség amit...

Mi az a koporsószerűség amit meg kell csókolni a román ortodox templomokban?

Figyelt kérdés
Nagyon szépen kérem írja le aki tudja hogy mi ez. Olyan mint egy koporsó és a tetején van 2 üvegpohár amikbe vannak csontok meg kövek. Voltam ma az Înviere templomban és ott volt olyan. Nálunk az ortodox templomban nincs olyan csak ikonok.

2021. szept. 8. 11:20
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Itt a link:

[link]

Menjetek le egészen a videóig. A videón Bal oldalt van egy Mária ikon és mellette a koporsós vagy dobozos valami.

2021. szept. 8. 15:48
 12/31 A kérdező kommentje:
Ha kinagyitsátok a videót bal oldalon 2 gyertya van a dobozon amit meg kellett csókolni ma. Nem hiszem hogy nincsen a gyakorin ortodox vagy katolikus aki ért ehhez és még ne tudná válaszolni mi ez. Ereklye? Jézus koporsolya? Föld Jeruzsalemtol vagy mi?
2021. szept. 8. 15:50
 13/31 anonim ***** válasza:

"Ha kinagyitsátok a videót bal oldalon 2 gyertya van a dobozon amit meg kellett csókolni ma."

És ilyenkor mi van a járványügyi intézkedésekkel? Vagy minden csókolás után letörlik fertőtlenítős kendővel a gyertyatartót?

2021. szept. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Nem gyertyatartó hanem rajta van a gyertya a dobozon a videón. De ma nem volt rajta a gyertya. És maszkkal csókoljuk. Bevezették az ortodoxok azt a baromságot hogy a templomba maszkkal ülünk és ikonokat is csak avval lehet csókolni. Anyu is azt mondja hogy bűn akárcsak Szűz Máriát csókolni mert csak maszkos ér hozzá nem te, pedig református.
2021. szept. 8. 16:53
 15/31 A kérdező kommentje:
De nem ez a lényeg. Hanem hogy mi az a doboz amin a gyertya van a videón és meg kellett csókoljuk a rajta lévő üvegeket amikben kőfélék voltak. Az üveget érintettek mert le volt zárva. Értetek már meg.
2021. szept. 8. 16:54
 16/31 munyamunya ***** válasza:

Kérdező, a te gondolkodásoddal alapvető bajok vannak. Igen sajnálatos, hogy felfedezted magadnak ezt az oldalt, és konstans ömleszted a fárasztó és értelem nélküli kérdéseidet ide. Szerintem keresd szakember segítségét.

Jelen kérdésedhez itt senki nem tud érdemben hozzászólni, az egyetlen, aki segíteni tudna, az valószínűleg valaki abból a gyülekezetből/templomból, ahova jársz. Egyéltalán nem értem, miért vadidegeneket kérdezgetsz ilyesmiről.

2021. szept. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Egyszer gyertyát kell csókolni ,egyszer üvegeket döntsd már el végre...
2021. szept. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Es ha megkerdeznel ott valakit?

Vagy a csokolas kozben, vagy a mise utan? A papot?

Magyarorszagon egyebkent eleg keves ortodox van, nem hiszem, hogy tucatjaval lennenek a gyakorin.

2021. szept. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Amúgy meg én arra gondolok ,mivel kb 3éve kigyulladt a katedrális és nem is tudom mennyi minden égett el ,lehet hogy abban a koporsóban a templom hamvai vannak...
2021. szept. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Kérdeztem meg hogy megtudják hogy református vagyok aztán kitiltsanak a templomból, ugye? Ha nem.is a pap tenné ki de a nép nem látná szívesen és ha kitennénk a hítemet akkor se vehetnek el. Az egészségéért elvehetik de a hűtését nem mert aki azt elveszi az a pokolba kerül. Koporsoszeru valami volt amin üvegekben kövek voltak vagy korszerű dolgok és az üveget kellett csókolni. A videót azért osztottam meg és mondtam melyik az bal oldalt hogy értetek mit kérdezek. Lehet tényleg valami Szent erekjéje lehetett???

20 évvel ezelőtt én néztem le másokat akik nem ismerték a Bibliát meg a református szokásokat. Meg gunyoltam őket hogy pogányok. Soha nem gondoltam volna hogy oda jutok hogy én nem ismerem a keresztény dolgokat.

Azt se bánom ha szent erekje volt csak tudnám kié és ki volt az a Szent.

Mindig is volt rá hajlamom ha valahol dolgoztam,valahova jártam ( és ott jól éreztem magam) és elhoztam valamiket vagy kaptam azokat többször megpusziltam. Én szeretem az oroszokat úgy mint a románokat és anyu kapott az unokatestvéremektől egy csokit mert voltak Bulgáriában. Én meg megpusziltam a csoki papírjait mert cirill betűkkel volt írva és eszembe jutott hogy ez orosz. Én megértem hogy puszilja az erekjeként ha ismerték a Szentek életét mert én is hajlamos vagyok az ilyesmire. Az a koporsós dolog mindig ott van a templomban, láttam többször.

Ez nem.az a templom ami mellettem van. Amelyik mellettem van, ott csak Ikonok vannak. Se ereklye se koporsó. Szent Miklós meg György a védőszentjei és azok ikonjai vannak, meg a többieké.

2021. szept. 8. 19:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!