Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a koporsószerűség amit...

Mi az a koporsószerűség amit meg kell csókolni a román ortodox templomokban?

Figyelt kérdés
Nagyon szépen kérem írja le aki tudja hogy mi ez. Olyan mint egy koporsó és a tetején van 2 üvegpohár amikbe vannak csontok meg kövek. Voltam ma az Înviere templomban és ott volt olyan. Nálunk az ortodox templomban nincs olyan csak ikonok.

2021. szept. 8. 11:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Ha ref vagy, akkor miert baj ha esetleg kitiltanak az ortodox templombol? En sem rugozom azon, hogy esetleg keresztenykent kitiltanak muszlim imahazbol vagy taoista szent helyrol.
2021. szept. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Szeretem az ortodox vallást. Addig nem halok meg míg meg nem értem mi sem rezdülését és a főbb Szentjeik még nem ismerem. Amit megtudom és felfogom azt elhiszem és a magaménak vallom. Csak azt nem tudom elhinni amit nem tudok megérteni miért van úgy. Ezt a koporsót se értem miért kellett megcsókolni és mindenfélét fantáziálok. De ha tudnám hogy mit tudom én Szent Demeter erekjéi voltak benne vagy másé a magyar görögkatolikus naptárban a neten utánanézek annak a Szent ék és megérteném miért csokoltuk meg

A Szebtek tiszteletre méltóak mert az életüket adták Krisztusért és ha az ereklyeiket is csókoljuk meg a Szentekre gondolunk. És arra hogy ők mennyivel többek nálunk mert mi a megpróbáltatások elején megragadnak a hitünket nemhogy még meg is haljunk érte.

2021. szept. 8. 23:34
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a cikket találtam: [link]


Nem tudok románul, úgyhogy google fordító alapján az Andrei Șaguna román ortodox püspök, a román ortodox egyház szentjének az ereklyéi.


[link]

2021. szept. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm drága vagy, Doamne ajută. Most már tudom kit Csókolok. De még egy dolgot nem értek: Utána tudnál nézni miért avatták szentté? Hisz ha pifanynak tartotta a magyarokat akkor eretnek volt nem keresztény. Meg aki háborúzik az nem jó ember. Milyen csodákat tett hogy szentté avatták? Minden püspök szent lesz? Az miért lesz szentbakina magyarokat poganyolja?
2021. szept. 9. 15:31
 25/31 A kérdező kommentje:
Ha nem szerette a poganyokat akkor miért pogányoknál tanult, azt írja hogy Pesten. Mehetett volna román iskolába. Meg úgy tudom egy Szent tesz jókat meeg csodákat és ez ha haboruzott és nem tett csodákat akkor miért szent??
2021. szept. 9. 15:33
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Erről pedig ezt találtam, egy cikk a 2011-es szentté avatásról:


[link]


After the Divine Liturgy, the proclamation ceremony of the canonization of Saint Metropolitan Andrei Saguna began with the speech of His Beatitude Patriarch Daniel who spoke about the worship of the saints in the Orthodox Church, especially about Saint Hierarch Andrei Saguna: "Saint Hierarch Andrei Saguna unfolded a special activity marked by the presence of the Holy Spirit. One says the Holy Spirit does not appear in the lazy bored humans. Whenever somebody is lazy and bored it is a sign that he or she does not have the Holy Spirit in him or her. The Holy Spirit is shown in the people full of faith, of enthusiasm, of living the desire to love God and help his fellow beings. Saint Andrei Saguna impresses us with his unlimited love for Christ, for His saints and His Church. We are surprised how much could write and work this man. He built hundreds of Romanian schools in Transylvania and two high schools. He set up Telegraful roman newspaper, which has appeared uninterruptedly till today, as missionary means of spreading faith and defending the Romanians unity and dignity in Transylvania. He translated the Holy Scriptures in four volumes and praised Saint Simeon Stefan whom we shall proclaim saint tomorrow, after the Holy Synod approved his canonization, in Alba Iulia, because he translated the New Testament into Greek. Saint Andrei Saguna bequeathed us the church statutes which our Church still uses in large part. He fought a tireless fight for defending Orthodoxy and dignity of the Orthodox in Transylvania."

Google fordító segítségével, kicsit javítva:


Az szent liturgia után Andrei Saguna szent metropolita szentté avatásának szertartása Őszentsége Daniel pátriárka beszédével kezdődött, aki beszélt a szentek imádatáról az ortodox egyházban, különösen Andrei Saguna Szent Hierarcháról: "Andrei Saguna Szent Hierarcha különleges tevékenységet folytatott, amelyet a Szentlélek jelenléte jellemez. Azt mondják, hogy a Szentlélek nem jelenik meg a lusta unatkozó emberekben. Ha valaki lusta és unatkozik, ez annak a jele, hogy nincs benne Szentlélek. A Szentlélek azokban az emberekben mutatkozik meg, akik tele vannak hittel, lelkesedéssel, Isten szeretete és embertársaik iránti megsegítés iránti vágy hajtja őket. Szent Andrei Saguna lenyűgöz bennünket Krisztus iránti, szentjei és egyháza iránti végtelen szeretetével. Elképesztő, mennyit írt és dolgozott ez az ember. Több száz román iskolát épített Erdélyben és két középiskolát. Megalapította a Telegraful Roman újságot, amely megszakítás nélkül jelenik meg a mai napig , mint a hit terjesztésének misszionáriusi eszköze és a románok egységének és méltóságának védelme Erdélyben. Négy kötetben lefordította a Szentírást, és dicsérte Szent Simeon Stefánt, akit holnap, miután a Szent Zsinat jóváhagyta szentté avatását, Gyulafehérvárott szentnek nyilvánítanak, mert ő fordította le az Újszövetséget görögre. Szent Andrej Saguna hagyta ránk azt az egyház alapszabályt, amelyet egyházunk ma is nagyrészt használ. Fáradhatatlan harcot vívott az ortodoxia és az ortodoxok méltóságának védelmében Erdélyben."

2021. szept. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Persze....megsegitette.....minket magyarokat meg istentelen pogányoknak tartott és arra biztatott mindenkit hogy legyenek a magyarok ellen. Bezony, a wiki igy irja amit megadott az előző. A szentté avatás feltétele: Legyen egy csodatétele és Mindenkit segitsen. Andrei egyik se volt mert a magyarok neki pogányok voltak és csodái sem voltak.

Daniel nem őszentsége hanem őboldogsága, praefericite. Nagyon jó a hangja, sok okos dolgokat mond, szeretem hallgatni mert aranyos a hangja meg szimplán beszél. De van 2 baja: Gyülöli a reformátusokat és mivel az vagyok nálam ez megbocsáthatatlan bün. És mond hülyeségeket, például a virus kezdetén buzditotta az embereket hogy csokolják meg az erekjéket nyugodtan. Pont mikor a legtöbb beteg volt és a legjobban kellett volna vigyázni. Elismerem hogy a románokért sokat tett de aki lenéz egy másik nemzetet az Nem Szent. Na majd máskor a másik oldalra megyek, nem Andreit csokolgtom. Minek ha nem tartom szentnek. Van elég Szent, lehet válogatni.

2021. szept. 9. 22:05
 28/31 anonim ***** válasza:

26


Titus Pullo

Koszonjuk szepen a segitseget! Legalabb ezt a problemakort is megoldottuk...

2021. szept. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell megcsókolni. Ahogy már megcsókoljunk egy olyan szentet aki a Wikipédia szerint istentelen pogányoknál hívta magyarokat. Én azóta nem csokoltam meg és a románok is hülyék hogy megcsókolják. Jó hogy az ördögöt nem csokoják meg. Miért nem elég Keresztelő Szent János, Istenszulő, Jézus még a Szentatyám meg esetleg Szent György és Miklós ikonját csókolni. A többi szentet lehet hagyni a fenébe.
2021. szept. 13. 16:38
 30/31 anonim ***** válasza:

29

Na, most már hagyd abba.

A román ortodox templomokban az történik, amit ők akarnak.

Tessék tiszteletben tartani, te vagy a vendég (aki elvileg bent sem lehetne).

Addig nem nyugszol, amíg ki nem tiltanak innen?

2021. szept. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!